sobhe-no.ir
1056
یکشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۹
2
رهبر انقلاب

مرحوم اژه‌ای مجاهدت‌های بزرگ را بدون اندک تظاهری عهده‌دار شد

رییس کنونی کاخ سفید در تجمع هوادارانش در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری حضور یافت

تسویه حساب ترامپ با آمریکا

بیش از ۱۰ روز از زمان برگزاری انتخابات آمریکا می‌گذرد و روند شمارش آرا در این کشور همچنان ادامه دارد؛ ترامپ موضوع تقلب در انتخابات آمریکا را مطرح کرده و از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری می‌کند. موضوعی که موجب فروپاشی دموکراسی در آمریکا شده است.

در دیدار وزرای دفاع ایران و عراق تاکید شد

ایران و عراق از خون قهرمانان خود نخواهند گذشت

صبح نو

در دیدار وزرای دفاع ایران و عراق تاکید شد

ایران و عراق از خون قهرمانان خود نخواهند گذشت

امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در دیدار با جمعه‌عناد سعدون، وزیر دفاع جمهوری عراق با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محور مقاومت به‌ویژه شهیدان سرافراز سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس اظهار كرد: این دو فرمانده حق بزرگی بر گردن ملت‌های ایران و عراق و منطقه و بشریت دارند و رزمندگان محور مقاومت و ملت‌های ایران و عراق از خون قهرمانان خود نخواهند گذشت.
امیر حاتمی با بیان اینکه امروز عراق از امنیت بهتری نسبت به گذشته برخوردار است، گفت: از روند سیاسی و ثبات و امنیت عراق و تمامیت ارضی کشور برادر همسایه‌مان همچنان حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی گفت: در استقرار امنیت در منطقه، همکاری‌های خوبی بین دو کشور ایران و عراق در جریان مبارزه با تروریسم برقرار بوده است و آن را الگوی مناسبی ارزیابی می‌کنیم و توسعه و آبادانی عراق را لازمه استقرار ثبات و امنیت در آن کشور می‌دانیم و برای مشارکت در باز‌‌سازی و توسعه عراق آماده‌ایم. امیر حاتمی گفت: اراده سیاسی رهبران دو کشور ایران و عراق در بالاترین سطح برای تعمیق روابط گسترده وجود دارد.
وزیر دفاع تصریح کرد: ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه محدود به سال‌ها و دهه‌های اخیر نبوده، بلکه این شرایط متاسفانه در سده‌های گذشته کمابیش بوده و همه آن‌ها ناشی از دخالت بیگانگان و قدرت‌های استعمارگر و مستکبر بوده است و امروز منطقه، شرایط بسیار حساس و دشواری را سپری می‌کند.
امیر حاتمی گفت: چنانچه مقاومت ملت، نیرو‌های مسلح و دولت عراق و سوریه در مقابل متجاوزان و تروریست‌های جنایتکار نبود، چه‌بسا منطقه وضعیت نامعلوم و خطرناکی داشت.
وی گفت: رفتار‌های قدرت‌های بزرگ و در رأس آن‌ها شیطان بزرگ آمریکا نشان داد طرح‌های طولانی‌مدتی را برای ناامن‌‌‌سازی منطقه طراحی کرده‌اند.
 
همواره قدردان ایران هستیم
جمعه عناد سعدون، وزیر دفاع جمهوری عراق هم در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در ایران به‌عنوان کشور دوست، برادر و همسایه اظهار كرد: نخستین هدف ما در این سفر، تحکیم و تقویت روابط دو کشور و هدف دیگرمان که با جمعی از فرماند‌هان عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح عراق در ایران حضور پیدا کرده‌ایم، آشنایی با دستاورد‌های علمی و فناورانه جمهوری اسلامی ایران و کسب تجارب ارزنده در حوزه دفاعی است. وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در سایه تبادلات دوجانبه ایران و عراق توانمندی‌های نیرو‌های مسلح عراق برای مبارزه و نابودی تروریسمی را که همچنان ریشه‌های آن در منطقه فعال هستند، تقویت کنیم و بر این اساس تا نابودی کامل آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. جمعه عناد سعدون گفت: افتخار می‌کنیم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانستیم داعش را در عراق شکست دهیم و ملت عراق هرگز کمک‌های مستشاری و تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران برای بیرون راندن و شکست داعش را فراموش نخواهند کرد و همواره قدردان جمهوری اسلامی ایران برای کمک و حمایت‌های بی‌دریغ برادرانه از ملت و دولت عراق هستیم.

captcha
شماره‌های پیشین