sobhe-no.ir
1056
یکشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۹
13
گزارش

حمله مایکل مور به ترامپ

گزارش «صبح‌نو» از برنامه طنز رادیوایران

حال خوب با «صبح جمعه با شما»

«صبح جمعه با شما» پس از دو ماه مرخصی به احترام ایام محرم و صفر از جمعه، دوم آبان باز از آنتن رادیوایران شنیده می‌شود، درحالی‌که همه‌چیز تحت تأثیر کروناست؛ حتی قصه «منصور کله‌پز» بیوک میرزایی به سفارشِ منقاشیان با بازی اصغر سمسارزاده، سر از داروخانه درمی‌آورد. هنرمندان این برنامه تلاش می‌کنند با بیان طنزی که با تلخی این روزها آمیخته شده است، مردم را به خانه‌ماندن ترغیب کنند و شادی و نشاط را در آنها به وجود آورند. گزارش «صبح‌نو» روایتی است از پشت‌صحنه برنامه رادیویی «صبح جمعه با شما» در روزهای کرونایی؛ برنامه‌ای که روزهای جمعه ساعت ۹ صبح به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ساجد قدوسیان پخش و گزیده آن، همان جمعه بعد از خبر ساعت 19 از رادیو ایران شنیده می‌شود.

صبح نو

گزارش

حمله مایکل مور به ترامپ

«مایکل مور»، مستندساز برنده اسکار، پنجشنبه‌شب به دیدار «استفن کولبرت» از برنامه پربیننده «Late Show» (نمایش دیرهنگام) رفت و در آنجا نتایج انتخابات را تبریک گفت و ضمن ابراز خشنودی از آن در مورد نامه خود به «جو بایدن» رییس‌جمهور منتخب، گفت‌وگو کرد.
«مور» اعتراف کرد اگرچه او می‌‌گوید این مساله که «جو بایدن» به عنوان رییس‌جمهور منتخب اعلام شده «واقعا  خوب» است، اما معتقد است این کشور الان در شرایط «هشدار» و «آماده‌باش» است زیرا ترامپ بار دیگر با واقعیت کنار نخواهد آمد.
او گفت: «من هرگز هیچ‌چیز را مسلم و بدیهی نمی‌دانم» و اضافه کرد کاملا معلوم است که همه به‌شدت مضطرب و نگران سپری‌شدن این ۶۹ روز باقیمانده از دوره ریاست‌‌جمهوری ترامپ هستند.
کولبرت با مثبت ارزیابی‌کردن این انتخابات به این نکته اشاره کرد که بایدن در میشیگان محل تولد مایکل مور نیز پیشتاز بوده و گفت که ما کار واقعا مهمی انجام دادیم و مور در جواب گفت که آبی‌رنگ‌شدن این ایالت(رنگ دموکرات‌ها) همچنین بر اعتبار بایدن افزود که بی‌شک بردش را مدیون جوانان و سیاه‌پوستان است و همین واقعا باعث تفاوت و متمایز بودن انتخابات این دوره شد.
حضور مور در برنامه «نمایش دیرهنگام» همان روزی رخ داد که وی نامه سرگشاده‌‌ و طولانی‌ای به «جو بایدن» رییس‌جمهور منتخب نوشت. مور در نامه خود از بایدن خواست «قانون ملی رای مردم» را ترویج داده و «رای کالج الکترال» را حذف کند. وی همچنین از بایدن برای جلوگیری از تغییر جهت «چپ مترقی» به سمت «مرکزیت بزدل‌ها» در تلاش برای جلب رضایت بیشترین تعداد قانون‌گذاران، 
درخواست کرد.
مور همچنین گفت که بخش مهمی از صحبت‌هایش در مورد ایمان بود چون او و بایدن هر دو کاتولیک هستند. مور گفت: «من و او و شما همه به مدرسه کاتولیک رفته‌ و درس‌های مشترکی آموخته‌ایم. کولبرت نیز اذعان کرد مایکل مور در گفت‌وگوهایی که با بایدن درباره ایمان داشته، «واقعا  تحت تأثیر قرار گرفته است».
مور با اینکه با سیاست در مستندهایش غریبه نیست و همواره جنجالی‌‌ترین مستندهای سیاسی آمریکا را خلق کرده اما گفت که انتظار فیلم ترامپ‌محور از او را نداشته باشند.
«من این فیلم را نمی‌سازم، زیرا چه کسی تمایل دارد فیلمی تماشا کند که چهار سال گذشته را به شما نشان دهد؟ بدترین کاری که می‌‌توانم برای مردم انجام دهم نمایش چهار سال گذشته آمریکاست و هیچ‌وقت این کار را نخواهم کرد.

captcha
شماره‌های پیشین