sobhe-no.ir
1046
یکشنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹
6
نگاه

نصرالله: اگر آزادی بیان است، بگویید با روژه گارودی چه کردید؟

خبر

روند کاهشی ارز و سکه

طغیانی: مجلس می خواهد از اقشار آسیب پذیر حمایت کند

سیاسی کاری دولت

مجلس یازدهم به مجلس انقلابی شهرت یافته است. این مجلس همواره از قبل از شروع به کار خود تا به امروز مورد هجمه رسانه‌‌ای و عملیات روانی برخی جریانات داخلی و همچنین جریانات معاند خارج از کشور قرار داشته، اما بدون توجه به این تبلیغات منفی در تلاش برای حل مشکلات مردم و کم ‌کردن دغدغه معیشتی آنان بوده است؛ از این رو در کنار نظارت میدانی، احضار و سوال از وزیران طرح‌‌هایی را برای رفع این مشکلات تدوین کرده که یکی از این طرح‌ها، تامین کالاهای اساسی اقشار آسیب‌پذیر است که البته با سنگ‌اندازی‌‌‌های دولت مواجه شده است.

صبح نو

خبر

روند کاهشی ارز و سکه

قیمت سکه و ارز در معاملا ت روز گذشته  بازار تهران کاهش قابل توجهی داشت. بر این اساس دلار با ۹۵۰‌تومان کاهش ۲۶‌هزار و ۷۰۰‌تومان به فروش رسید. در بازار سکه و طلا نیز، سکه طرح جدید با ۶۰۰‌تومان کاهش ۱۲‌میلیون و ۹۵۰‌هزار تومان، سکه طرح قدیم با یک میلیون تومان کاهش، ۱۲‌میلیون و ۴۵‌هزار تومان و نیم سکه با ۱۰۰‌هزار تومان افت قیمت، ۷‌میلیون و ۳۲۰هزار تومان به فروش می‌رسد.
به‌گفته برخی کارشناسان اقتصادی، با کاهش آثار مخرب کرونا بر اقتصاد کشور و همچنین بازشدن مرزها برای صادرات کالا، به‌نظر می‌رسد وضعیت بازار ارز نسبت به 6ماه ابتدایی سال‌99 با ثبات بیشتری ادامه یابد؛ البته روند مثبت کاهش التهابات می‌تواند با جلوگیری از فعالیت‌های مخرب سودجویان ادامه پیدا کند. همچنین حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه نرخ دلار به‌زودی کاهش می‌یابد، اما هشدار داده که باید مقابل جریان‌هایی که به‌دنبال ایجاد هیجانات و نرخ‌های کاذب هستند ایستادگی کرد. او می‌گوید: بخشی از افزایش قیمت‌ها در بازار ارز، طلا، خودرو و مسکن به افزایش طبیعی قیمت‌ها مربوط می‌شود؛ چرا‌که با وجود افزایش نقدینگی، فشار تحریم‌های اقتصادی و دیگر عوامل منفی، بخشی از افزایش قیمت‌ها قابل پیش‌بینی بود اما عمده جهش‌های قیمتی به فعالیت‌های سودجویانه و مخرب برمی‌گردد که معمولاً به‌صورت سازمان‌یافته و گروهی قصد برهم زدن بازارها از جمله بازار ارز را دارند.

captcha
شماره‌های پیشین