sobhe-no.ir
1037
یکشنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۹
1
اکبرعالمی ، معلم، منتقد سینما و برنامه‌ساز تلویزیون درگذشت

خداحافظی با منتقد فروتن

بامداد روز سه‌شنبه خبری تلخ منتشر شد. بازهم کرونا یکی از میان ما گرفت. استاد اکبر عالمی که برای اهالی و علاقه‌مندان سینما نامی آشناست پس از چندروز تحمل بیماری کرونا در سن 74سالگی درگذشت. او در هفته‌های قبل به همراه تیم‌اش برای ساخت مستند به یکی از بیمارستان‌ها رفته بود.

قالیباف در دومین سفر استانی خود به سیستان و بلوچستان رفته است تا با نشستن پای درد دل کپرنشینان و کشاورزان بی‌آب از نزدیک مشکل ریزگردها و بادهای 120روزه را تجربه کند

حق با شماست پدر جان

«مدیریت‌ها بایستی قوی باشند، فعال باشند، خسته‌نشو باشند. هر جا ما با مدیریت‌هایی با این خصوصیات یعنی خستگی‌ناپذیری و فعالیت و نشاط مواجه بودیم، دیدیم که کار پیشرفت کرده و هر جا که این‌جور حضورِ لازم و دائم وجود نداشته باشد، البته مشکلات پیش می‌آید.» این بخشی از توصیه‌‌‌های رهبری درباب الزامات مدیریتی کشور در شرایط فعلی است؛ الزاماتی که مجلس یازدهم سعی دارد آن را عملیاتی كند.

انبارلوئی:‌

مرفهین بی‌درد، سازش را تجویز می‌کنند

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)خبر داد

یک گام تا واکسن کرونا

اختلاف میان تیم و باشگاه جدی‌تر شد

فینالیست در بحران

شرایط بحرانی پرسپولیس حالا تخصص وزیر ورزش در انتخاب مدیران ضعیف را بیش از هر چیزی تایید می‌کند. تا همین چند روز پیش استقلالی‌ها برای رسیدگی به مشکلات‌شان آدرس مجلس شورای اسلامی را از یکدیگر مطالبه می‌‌کردند و حالا پرسپولیسی‌ها از بی‌توجهی وزارت ورزش نسبت به مشکلات مالی تیم‌شان شکایت دارند. وزارت ورزش اما سکوت کرده است؛ سیاستی که پیش از این در قبال نگرانی شدید هواداران استقلال از خود نشان داد. حالا مدیرانی که مسعود سلطانی‌فر برای اداره باشگاه پرسپولیس انتخاب کرده است، نه‌تنها پاسخ قانع‌کننده‌‌ای به مطالبات کادر فنی و بازیکنان این تیم نمی‌دهند بلکه با وقت‌کشی احتمالا مسیر کسر امتیاز از پرسپولیس را نیز هموار خواهند کرد.

صبح نو در گفت و گو با عضو کمیسیون بودجه مجلس به تفاوت‌های سال آینده می پردازد

اصلاح ساختار بودجه برای 1400

در شرف ارائه لایحه بودجه به مجلس قرار داریم و بار دیگر بحث ها درباره چند و چون ساختار بودجه ریزی کشور، داغ شده است. چندی پیش بود که محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهوری، خواستار ارائه لایحه بودجه سال 1400 متفاوت با لوایح گذشته، متناسب با شرایط اقتصادی امروز کشور و با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر انقلاب، شد.

سرمقاله

خاموشی فعال

«صبح نو»، راهبردهای بیان شده در سخنان رهبری در مورد جریان انقلابی را بررسی می‌کند

انقلابیِ «تراز» آقا

در طول سال‌های گذشته و به‌خصوص پس از پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات سال‌84 درباره مفهوم «انقلابی» در جریان حزب‌اللهی مناقشه به‌وجود آمد. این مناقشه به صورت واضح خود را در انتخابات سال‌92 در سطح سیاسی هم نشان داد تا جایی که می‌توان از آن به‌عنوان یکی از دلایل روی کارآمدن ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدالیون نام برد. این مناقشه و چالش به یکی از سرمایه‌های جریان اصلاحات برای تثبیت قدرت تبدیل شد. اختلاف نظر درباره شخص احمد‌ی نژاد، اختلاف در نحوه نگاه به موضوع عدالت، تفاوت نظر در مساله توسعه و پیشرفت، نگاه متفاوت به روابط بین‌الملل و سیاست خارجی و چالش بر سر مکانیسم‌های وحدت درون جریانی از مصادیق این اختلاف نظرها بود که متاسفانه پررنگ‌تر از مشترکات ، امکان گفت‌و‌گو و تفاهم را از جریان انقلابی سلب کرد.

شماره‌های پیشین