sobhe-no.ir
1036
سه شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۹
1
رهبر انقلاب:

فرار کردن و ترسیدن، عقلانیت نیست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا صبح روز گذشته در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام‌علی ؟ع؟، لازمه حفظ اقتدار و هویت ملی و تأمین منافع ملی را محاسبه صحیح و عقلانی از تهدیدها و ظرفیت‌ها در مسائل مربوط به «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی» و «توانایی و قوام فرهنگی» دانستند و تأکید کردند: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، به شرط «تلاش شبانه‌روزی مسوولان» و «مدیریت قوی، جامع و خسته‌نشو» و «تمرکز بر تولید داخلی و چشم امید نداشتن به خارج» قابل حل هستند و سر و صداهای اراذل مسلط بر ملت آمریکا هم نباید ذهن کسی را مشغول کند.

اصلاح طلبان مشغول شبیه سازی شرایط با قطعنامه ۵۹۸ هستند

امید به بایدن به جای تدبیر

مدتی است که موج تازه‌ای از سوی برخی رسانه‌های خاص، مبنی بر بهترشدن شرایط بازار ارز در صورت پیروزی نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به راه افتاده است. موجی که علی رغم تازگی، پیشینه بلندی در تفکر غرب‌گرای اصلاح‌طلبان و اعتدالیون دارد. تجدیدنظرطلبان، جو بایدن را فرشته نجات اقتصاد ایران می‌دانند؛ همانطور که برجام را حلال مشکلات می‌دانستند.

گزارش «صبح‌نو» درباره بازگشت پیکر شهدای خان طومان از غربت را بخوانید

رجعت مهمانان از شام

خان طومان نام معراج شهدای گرانقدر دفاع از حریم آل‌الله است که در تاریخ مقاومت و برای همیشه جاودانه خواهد ماند. شهدایی که در منطقه خان طومان سوریه به شهادت رسیدند حالا یک‌به‌یک از غربت به خانه می‌رسند. در جدیدترین این بازگشت‌ها باید به رجعت پیکر هفت نفر از شهدای مدافع حرم اشاره کرد که به وطن بازگشته‌اند و معروف‌ترین آن‌ها شهید محمد بلباسی است.

نظارت میدانی رییس مجلس با سفر به استان سیستان و بلوچستان ادامه پیدا کرد

سرای امید

پس از خوزستان، دیار رستم دومین مقصدی بود که مشمول نظارت میدانی رییس مجلس شد؛ سرزمینی مستعد برای توسعه که مع‌الاسف آنطور که بایدوشاید تاکنون مورد توجه نبوده است. رییس مجلس وعده داد که ظرفیت‌‌‌های مجلس را برای قوی ‌کردن مردم این دیار، به کار خواهد بست.

یادداشت

احترام و خضوع قالیباف به مردم ارزشمند است

عباس سلیمی‌نمین

سرمقاله

عقل و ترس

آیا انتقاد فردوسی‌پور به عدم صدور مجوز برنامه جدیدش مربوط می‌شود؟

منطق نادرست عادل

اخیرا ویدیویی از عادل فردوسی‌پور در فضای مجازی منتشر شده که او در حاشیه یک گفت‌وگوی مجازی به جدایی‌اش از تلویزیون اشاره و درباره مهاجرت از کشور توسط برخی از شاگردانش توضیح می‌دهد. انتشار این ویدیو به نوعی اولین واکنش مستقیم این مجری به اتفاقات برنامه نود است.

«صبح‌نو» آخرین وضعیت مشاغل آسیب‌دیده را بررسی می‌کند

حمله کرونا به سفره 6‌میلیون ایرانی

گزارش عارف چراغی / نزدیک به هشت ماه از ورود ویروس کرونا به کشور می‌گذرد و تاثیر مخرب آن بر کسب‌و‌کارها از همان‌ابتدا قابل مشاهده بود. در این مدت اغلب اصناف آسیب‌های جدی دیدند. چندین میلیون نفر شغل خود را از دست دادند. وعده‌های دولت‌ برای آرام کردن فضا و تسهیلات اقتصادی کارساز نبود و شرایط به‌گونه‌ دیگری رقم خورد. در این گزارش برخی از مهم‌ترین کسب‌و‌کارهای آسیب دیده در ایام کرونا را بررسی می‌کنیم.

شماره‌های پیشین