sobhe-no.ir
1034
یکشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۹۹
1
«صبح نو » ریشه اختلافات بین وزیر اقتصاد و محمد نهاوندیان را بررسی می کند

مصائب دولت سهامی

سال‌هاست که از حلقه موسوم به نیاوران با حضور محمود واعظی، محمدباقر نوبخت، مرتضی بانک، علی ربیعی و محمد نهاوندیان، به‌عنوان گروه اصلی تصمیم گیرنده در حوزه اقتصادی دولت یاد می‌کنند. دخالت‌های این حلقه در امورات اقتصادی، به حدی بوده که ناهماهنگی‌های زیادی را بر اقتصاد کشور تحمیل کرده است. مورد اخیر به نامه وزیر اقتصاد به معاون اقتصادی رییس‌جمهوری درباره حدود اختیارات گمرک مربوط می‌شود. مساله‌ای که با تساهل رییس‌جمهوری برای تقسیم وظایف و مسوولیت‌ها همراه بوده است.

1500 نفر از کادر درمانی در نامه‌ای‌به رییس‌ مجلس از حضور وی در بیمارستان امام(ره) قدردانی کردند

خسته نیستیم ولی دلگیریم

رییس مجلس شورای اسلامی ایران که سابقه مدیریت و تصمیمات اجرایی مثبتش در نهادهایی چون نیروی انتظامی و شهرداری تهران به صورت ملموس برای مردم مشخص است، هفته گذشته در یک اقدام جهادی دیگر به بخش ICU بیماران کرونایی در بیمارستان امام‌خمینی؟ره؟ رفت تا از نزدیک شاهد زحمات کادر درمان و روند بهبود بیماران کرونایی قرار بگیرد اما این اتفاق به مذاق رییس‌جمهور خوش نیامد و موجب بروز برخی حواشی و گفت‌وگوهای پس از آن شد. روز گذشته 1500 پرستار که در چند ماه اخیر جانفشانی کرده و به بیماران کرونایی خدمت‌رسانی می‌کنند، در نامه‌ای از حضور محمدباقر قالیباف در بیمارستان امام‌خمینی؟ره؟ قدردانی ‌کردند.

سرمقاله

مصوباتی برای اجرانشدن

افزایش صادرات در بازار ارز تاثیر می‌گذارد؟

دلار از کانال 30‌هزار تومان گذشت

روز گذشته قیمت سکه و ارز با روند افزایشی مواجه شدند به‌طوری که سکه در قیمت 15‌میلیون تومان رسید و دلار بازار آزاد از مرز 30‌هزار تومان عبور کرد.

دولت تدبیر و امید بعد از هشت‌ماه و در سومین موج کرونا در کشور، استفاده از ماسک را ضروری و برای متخلفان جریمه در نظر گرفت

بالاگرفتن تب ماسک اجباری

گزارش زهرا اردشیری / هشت ماه است که کشور ما درگیر ویروس کروناست. تا به حال هزاران نفر جان خودشان را به‌دلیل ابتلا به کووید‌19 از دست داده‌اند. در ماه‌های اول شیوع ویروس مردم خود را قرنطینه کردند و بسیاری از کسب‌و‌کارها تعطیل شد اما از اردیبهشت‌ماه همه چیز به حالت عادی بازگشت. دولت در این مدت تنها کاری که کرد، سخنرانی‌ها و دستورالعمل‌های بی‌فایده بود و مثل همیشه کاملا نظاره گر استیصال مردم بود . تا اینکه از هفته گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر برخورد با افرادی که ماسک ندارند از سوی دولتمردان شنیده شد و از روز گذشته به اجرا درآمد. اینجا دو سوال اساسی پیش می آید اول اینکه چرا بعد از گذشت هشت‌ماه دولت تازه تصمیم گرفته است قوانینی تصویب کند و سوال بعدی این است که ضمانت اجرایی این دستورالعمل چیست؟ نکند قرار است مثل تعطیلی یک هفته‌ای اخیر تهران فقط در حد حرف باشد؟ البته همه ما می‌دانیم که قرار نیست با این باید و نباید‌هایی که دولت تعیین می‌کند اتفاق ویژه‌ای بیافتد چرا‌که ثابت شده است هیچ تصمیمی ضمانت اجرایی ندارد.

وقتی کاربران سیاست‌‌باز فضای مجازی، خواننده مشهور را رها نمی‌کنند

تیفوسی‌های سیاسی علیه افتخاری

پس از حوادث سال88 بود؛ در حاشیه مراسم گرامیداشت شهدای خبرنگار ترانه‌ای خواند و سپس با رییس‌جمهور وقت خوش‌وبش ساده‌ای کرد. علیرضا افتخاری، خواننده مشهور ایرانی پس از این اتفاق، ماه‌ها و سال‌های پرحاشیه‌ای را تجربه کرد؛ سال‌هایی مملو از توهین و تهدید. کار به جایی رسید که این خواننده موسیقی اصیل ایرانی قصد مهاجرت از وطن کرد اما در روزهای گذشته و درحالی‌که اثر زیادی از افتخاری در رسانه‌ها نبود، انتشار یک ویدئوی انتقادی از طرف او بازهم وی را رسانه‌ای کرد.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با میلاد عرفان‌پور، شاعر و ترانه‌سرا

سرگذشت شگفت‌انگیز یک رباعی

گفت‌وگو حامد فرحبخش / محرم امسال شعر «رفیق قدیمی» که با صدای امیر حقیقت خوانده شده و نماهنگی از آن ساخته شد، به یکی از پربازدیدترین نماهنگ‌های فضای مجازی تبدیل شد، شعر این ترانه را شاعر جوانی سروده است که در حال حاضر مدیر «مرکز موسیقی حوزه هنری» است؛ این آهنگ و 6 آهنگ دیگری که توسط این مرکز ساخته شده، بهانه‌‌ای شد تا به سراغ میلاد عرفان‌پور، ترانه‌سرا و شاعر برویم و با او به گفت‌وگو بنشینیم.

گپ وگفت «صبح‌نو» با ابراهیم وحیدزاده ، کارگردان سینما

اکران فیلم در سینما با پخش آنلاین تضادی ندار

ابراهیم وحیدزاده از جمله کارگردان‌های رشد کرده در سینمای پس از انقلاب اسلامی است؛ سینماگری که سعی کرد از همان اولین کار خود «تحفه‌ها» نوعی از کمدی متاثر از ریشه‌های شرقی طنزپردازی را ارائه کرده و در سال‌های بعد و با «مجسمه»، «عشق فیلم»، «معادله»، «شام عروسی» و «عروسک» این مسیر را ادامه داد.

شماره‌های پیشین