sobhe-no.ir
1033
شنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۹
1
«صبح‌نو» از قیمت پروازهای داخلی گزارش می‌دهد

افزایش 155‌درصدی

گزارش عارف چراغی / طبق مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، شرکت‌های هواپیمایی از اول آبان‌ماه ملزم به رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی در پروازها هستند و تنها مجازند ۶۰‌درصد ظرفیت هواپیما را برای فروش عرضه کنند. همین موضوع باعث شده انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ پروازهای داخلی را تا 155‌درصد افزایش دهد. این درحالی است که خردادماه امسال هم به بهانه‌ای مشابه قیمت‌ها افزایشی اینچنینی را تجربه کرده بودند.

تحریم های جدید و اهانت ترامپ علیه ملت ایران نشانه‌هایی از آشفتگی در کمپین انتخاباتی اوســت

هذیان گویی

آمریکا در بحبوحه کرونا که اکثر کشورها در نامه‌‌ای به سازمان ملل خواستار لغو تحریم‌های اقتصادی یکجانبه و ظالمانه این کشور شده‌اند، 18 بانک ایرانی را تحریم کرد؛ تحریم‌‌هایی که به تعبیر واشنگتن‌پست، ارتباط اقتصاد ایران با خارج را کاملا قطع می‌‌کند. این تحریم‌ها، جدیدترین اقدام ایالات متحده علیه ایران، بعد از شکست تلاش دولت ترامپ در بازگرداندن یکجانبه تحریم‌های بین‌المللی سازمان ملل است.

سرمقاله

برون‌گرایی افراطی

مرتضی میرباقری که منتقدان زیادی در این سال‌ها داشته از سمت خود کنار گذاشته شد

پایان عصر رییس‌جمهور سیما

هفته گذشته خبری غیررسمی در فضای مجازی پیچید که در آن ادعای پایان ماموریت رییس سازمان صداوسیما مطرح شده بود اما بلافاصله مدیر روابط عمومی رسانه ملی این خبر را تکذیب کرد ولی به چند روز نکشید تا اینکه خبر چند جابه‌جایی مهم در تلویزیون منتشر شد. مهم‌ترین آن‌ها، خداحافظی مرتضی میرباقری از معاونت سیما و آغاز به کار حمید شاه‌آبادی در این سمت بود.

بسته پیشنهادی برای حمید شاه آبادی شامل چه مواردی است

«ماموریت ممکن» در جام‌جم

هدف واعظی از یادآوری اتحاد دولت با اصلاحات چه بود

اصلاح‌طلبان فرار نکنند

هر چه جلوتر می‌رویم، نسبت میان اصلاح‌طلبان و دولت اعتدال برای مواجهه با انتخابات ریاست جمهوری، روشن‌تر از قبل می‌شود. به نظر می‌رسد، عمل‌گرایان کلاسیک و نوعمل‌گرایان اصلاحات راه خود را از ناب‌گرایان جدا کرده‌اند.

هشتگ Arbaeen2020 ترند جهانی شد

ترند اربعینی

فعالان مردمی و انقلابی فضای مجازی، هشتگ Arbaeen2020 را به پرکاربردترین هشتگ توییتر در سطح جهان تبدیل ‌کردند.

پيكر محمد رضا شجريان در طوس به خاك سپرده خواهد شد

درگذشت خالق قطعه ربنا

با وجود رأی AFC به سود نماینده ایران ، رفتار برخی افراد علیه تیم کشورشان باعث تأسف بود

کینه جویی مجازی علیه وطن

یونس الغافرى، ورزشى‌نویس عمان دیروز نوشت: پرسپولیس براى دومین‌بار النصر را شكست داد، یك بار در زمین بازى و یك بار در عرصه تقابل با النصر در یك پرونده جنجالى. انتظارها براى صدور حكم قابل پیش‌بینى كنفدراسیون فوتبال آسیا و رد درخواست باشگاه النصر عربستان در یك دعواى ساختگى به سر رسید. پرونده اى كه متاسفانه با برخى تحركات ناپسند در داخل كشور مطرح شد و در نهایت باشگاه سعودى را براى ورود به تلاشى نافرجام پس از شكست در زمین بازى و مقابل نماینده شایسته فوتبال ایران ترغیب كرد.

شماره‌های پیشین