sobhe-no.ir
1031
سه شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۹
6
نکته

آبگوشت در آی‌سی‌یو

زهرا اردشیری خبرنگار گروه زندگی

بازدید محمد باقر قالیباف از بخش بیماران کرونایی بیمارستان امام خمینی ؟ره؟ با واکنش گسترده مردم مواجه شد

پروتکل با مردم بودن

رییس مجلس شورای اسلامی که زمانی خود رزمنده میدان‌های نبرد حق علیه باطل بود و در سمت‌های دیگر مدیریتی چون شهرداری تهران، همیشه رفتار جهادی از خود نشان داده است، روز گذشته نیز در اقدامی جهادی به صورت سرزده در بیمارستان امام خمینی‌؟ره؟ و بخش‌ICU بیماران کرونایی حاضر شد تا از نزدیک در جریان روند درمان بیماران و نیز دردودل‌های کادر درمان این بیمارستان قرار بگیرد.

صبح نو

بازدید محمد باقر قالیباف از بخش بیماران کرونایی بیمارستان امام خمینی ؟ره؟ با واکنش گسترده مردم مواجه شد

پروتکل با مردم بودن

رییس مجلس شورای اسلامی که زمانی خود رزمنده میدان‌های نبرد حق علیه باطل بود و در سمت‌های دیگر مدیریتی چون شهرداری تهران، همیشه رفتار جهادی از خود نشان داده است، روز گذشته نیز در اقدامی جهادی به صورت سرزده در بیمارستان امام خمینی‌؟ره؟ و بخش‌ICU بیماران کرونایی حاضر شد تا از نزدیک در جریان روند درمان بیماران و نیز دردودل‌های کادر درمان این بیمارستان قرار بگیرد.

در ماه‌های اخیر که کشور درگیر کرونا شده است مردم مشکلات اقتصادی و درمانی بسیاری را تحمل کرده‌اند. کادر درمانی کشور هم با وجود کمبودها اما تا پای جان مقاومت کرده و حتی ده‌ها شهید سلامت را تقدیم کشور کرده‌اند. در چنین شرایطی اما برخی مسوولان و سران دولتی خود را در شرایط قرنطینه قرار داده‌اند و تقریباً در هیچ‌یک از برنامه‌های رسمی و غیررسمی خود حاضر نمی‌شوند. نمونه مهم این موارد مربوط به شخص رییس‌جمهوری است که در تمام هفته‌های گذشته اگر هم برنامه افتتاح پروژه‌های استانی بوده از طریق ویدئو کنفرانس این طرح‌ها را افتتاح کرده است. این در حالی است که روز گذشته آقای محمدباقر قالیباف که در هفته‌های گذشته نیز سفرهای استانی برای رسیدگی به مشکلات معیشتی و اقتصادی داشته است، روز گذشته به صورت سرزده در بیمارستان امام خمینی؟ره؟ حاضر شد و از نزدیک با مشکلات کادر درمان و روند درمانی برخی بیماران آشنا شد. در این دیدار برخی بیماران نیز درباره سختی‌های بیماری کرونا با دکتر قالیباف صحبت کردند. همچنین کادر درمانی شامل پزشکان و پرستاران هم که برای نخستین‌بار یکی از سران قوای کشور را از نزدیک و برای سرکشی از بیماران کرونایی در کنار خود می‌دیدند مشکلات و موارد موجود را مطرح کردند. رییس مجلس پس از این دیدار در کانال تلگرامی خود نوشت:«ایثارگری، خود به حل بسیاری از مشکلات کمک می‌کند.اینجا کادر درمان از جان خود گذشته‌اند و همین خیر و برکت دارد. این دقیقاً شبیه همان روحیه‌ای است که ما در سال‌های دفاع مقدس دیدیم. وقتی ارتباط کادر درمان با بیماران را دیدم فضای ایثارگری را حس کردم. من مسوول هستم ولی بین مردم رفته‌ام و می‌دانم که مردم قدردان کادر درمان هستند و در بیمارستان هم همه از کادر درمان تعریف و تمجید می‌کردند.»
رییس مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها نیز اظهار داشت: ساعت ۱۲‌ظهر تصمیم گرفتیم در بیمارستان حضور پیدا کنیم و مشکلات را از نزدیک ببینیم. وی خاطر نشان کرد: فردا (امروز، سه‌شنبه) جلسه سران قوا را داریم و به‌عنوان نماینده قوه مقننه در آن جلسه با‌توجه به این نظارت میدانی، مشکلات را مطرح خواهم کرد. رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در هر چهار حوزه پیشگیری، تشخیص، درمان و بازتوانی باید تصمیم‌های جدی بگیریم. قالیباف تصریح کرد: چهارشنبه نیز جلسه‌ای تخصصی با مسوولان بخش درمان کشور خواهیم داشت. ان‌شاءالله این بازدید در کنار جلسه سران قوا و جلسه تخصصی چهارشنبه برای رسیدن به یک جمع‌بندی عملیاتی در خصوص مدیریت کرونا کمک کند.

واکنش ستاد کرونا به حضور رییس ‌مجلس در بیمارستان
در هفته‌های گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا مانع حضور رییس‌جمهوری در برخی جلسات از جمله جلسه رأی اعتماد مجلس به وزیر صنعت، معدن و تجارت شده بود. دلیل این مساله هم پیشگیری از ابتلای رییس‌جمهوری به کرونا به‌دلیل ازدحام و شلوغی در مجلس بود. اما حضور محمدباقر قالیباف در بیمارستان 
امام خمینی ؟ره؟ واکنش کاربران فضای مجازی و حتی مقایسه رفتار رییس‌ مجلس و رییس دولت را به‌دنبال داشت. حاج حیدر، یکی از کاربران فضای مجازی در واکنش به حضور سرزده رییس مجلس به بیمارستان امام خمینی؟ره؟ 
در توییتی نوشت: «دقایقی قبل آقای قالیباف جهت نظارت بر روند درمان بیماران کرونا و مشکلات کادر درمانی، به‌صورت سرزده از بخش‌ICU کرونا بیمارستان امام خمینی تهران بازدید کرد. ای‌کاش رییس ستاد کرونا، همانطور که مانع حضور رییس‌جمهوری در جلسه رأی اعتماد شد، مانع حضور رییس‌ مجلس در محیط بیمارستان هم می‌شد!»
کاربر دیگری هم با انتشار عکس قالیباف در دوران دفاع مقدس و عکس وی در بیمارستان امام نوشت: «قالیباف باید همان قالیباف باشد، فقط میدان عوض شده است.» جواد آقایی نیز در توییتر نوشت: «فرق مرد میدان با مدیران پشت میزی یا درون کاخی را در این عکس ببینید. وقتی درد مردم داشته باشی، پروتکل‌های بهداشتی دیگه برات بهونه نمی‌شه.»
اما واکنش جالب دیگر مربوط به کاربری به نام عطیه نیشابوری بود که تصویر نمایه وی نشان می‌دهد یکی از اعضای کادر درمان کشور است. او نیز نوشت: «آقای قالیباف فکر می‌کردیم که فراموش شده‌ایم. مثل همیشه فارغ از تمام آدم‌ها در سکوتی عمیق هر‌کدام در گوشه یک شهر مشغول به کار بودیم که خبر رسید شما وارد میدان شده‌اید. ما به این حضور شما دلگرم شدیم.»
محمد نصوحی نیز در توییت خود نوشت: «رییس‌جمهوری داریم که حتی برای دفاع از وزیر پیشنهادیش به‌خاطر کرونا به مجلس نمی‌ره! از اونطرف هم رییس ‌مجلسی داریم که برای نظارت میدانی از روند رسیدگی به بیماران و گفت‌و‌گو با جهادگران و کادر درمان، سرزده به‌ICU کرونای بیمارستان امام خمینی تهران می‌ره. تفاوت یک انقلابی با یک اصلاح‌طلب!»
کاربر دیگری با نام عاصف نیز در توییتر نوشت: «کسی یادش هست آخرین‌بار چه زمانی آقای رییس‌جمهوری از کاخ سعدآباد خارج شده‌اند؟ در حالی که دولت یک میلیون دلار(یورو) وزارت بهداشت را نمی‌دهد، رییس مجلس شخصاً برای سرکشی و شنیدن درد‌ دل کادر درمان به بخش بیماران کرونایی بیمارستان امام خمینی رفته است.»

captcha
شماره‌های پیشین