sobhe-no.ir
1031
سه شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۹
15

خبر

گفت‌وگوی «صبح نو» با آوا دارویت، بازیگر نقش «هاویر» سریال شبکه یک

به خاطر «ایل‌دا» به فلک‌الافلاک رفتم

آوا دارویت، بازیگر جوانی است که یکی از نقش‌های محوری «ایل‌دا» را ایفا کرده‌است. او چند سالی است که کار بازیگری را به‌طور جدی آغاز کرده و درچند فیلم و سریال بازی کرده‌است. دارویت از پدری ایتالیایی و مادری ایرانی است. او در نوجوانی به همراه خانواده برای زندگی به ایران آمده است. به مناسبت پخش ایل‌دا از تلویزیون با این بازیگر گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

صبح نو

خبر

بازیگران تازه «لب خط» معرفی شدند
بازیگران جدید فیلم سینمایی «لب خط» به کارگردانی علی جبارزاده معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی پروژه، هامون سیدی، علیرضا مهران، مونا کرمی، کاظم نوربخش، لاله صبوری، علی کاظمی، محمدرضا داود نژاد، صفر کشکولی و سعید امیرسلیمانی تازه‌ترین چهره‌هایی هستند که به فیلم سینمایی «لب خط» به کارگردانی و نویسندگی علی جبارزاده پیوستند. این فیلم سینمایی که تهیه آن را علی عبدالعلی‌زاده برعهده دارد، 
هم اکنون در مرحله فیلمبرداری است. پیش از این نیما شعبان‌نژاد، هومن حاج‌عبدالهی، روشنک گرامی، محیا دهقانی، نسیم ادبی، رضا داودنژاد، سیاوش چراغی‌پور و سمیرا حسن‌پور مقابل دوربین مجید گرجیان رفته بودند. «لب خط» فیلمی اجتماعی با رگه‌های طنز است که لیلا بهادری مجری طرح و سرمایه‌گذاری آن را برعهده دارد. این فیلم روایت جوانی به اسم رضا (با بازی نیما شعبان‌نژاد) است که در جنوب تهران «لب خط» زندگی می‌کند و از معدود آدم‌هایی در دنیاست که سندرم هایپرتیمزیا دارد.

کرونا تام کروز را متوقف نکرد
کارگردان فیلم جدید تام کروز با انتشار عکسی از ادامه فیلمبرداری «مأموریت غیرممکن۷» در کوهستان‌های نروژ خبر داد. به گزارش مهر به نقل از د رپ، کرونا نیز نمی‌تواند مانع کارهای خطرناک تام کروز و توقف فیلمبرداری پروژه در دست ساخت وی شود. کریستوفر مک‌کوری کارگردان فیلم «مأموریت غیرممکن» با انتشار پستی در اینستاگرام، دیروز یکشنبه از ادامه فیلمبرداری قسمت هفتم این فیلم در نروژ خبر داد. در این تصویر تام کروز روی یک قطار در حال حرکت ایستاده است. وی در این پست زیبایی‌های نروژ را تحسین کرده و نوشته این طبیعت هر چیز را در فیلم ممکن می‌سازد. وی همچنین از مقامات سینمایی نروژ و موزه راه‌آهن این کشور تشکر کرده است و همچنین از کوهستان‌های این کشور یاد کرده و از مردم مهمان‌نواز و گرمی آنها در حمایت از این فیلم قدردانی کرده‌است. فیلمبرداری «مأموریت غیرممکن۷» به‌دلیل شیوع کرونا در ماه فوریه متوقف شد اما با توجه به دستورالعمل‌های ویژه برای فاصله‌گیری اجتماعی سرانجام در سپتامبر از سر گرفته شد. با این حال این مقررات مانع از ادامه کارهای خطرناک و شیرین‌کاری‌های فیلم توسط کروز نشده‌است. قرار بود «مأموریت غیرممکن۷» ۱۹نوامبر۲۰۲۱ اکران شود و تاکنون تغییری در زمان اکران آن ایجاد نشده است.
 
90درصداز «بیگانه‌ای با من است» 
پیش رفته است
روزهای پایانی تصویربرداری فصل دو سریال «بیگانه‌ای با من است» به کارگردانی آرش معیریان و تهیه‌کنندگی بهروز مفید در کلانتری واقع در تهران ادامه دارد. به گزارش  فارس، تاکنون ۹۰درصد از تصویربرداری این سریال انجام شده و سکانس‌هایی که در منزل شخصیت «شبنم قلی خانی» بوده نیز به پایان رسیده است. گروه تولید از امروز در لوکیشنی در کلانتری تصویربرداری را آغاز می‌کنند و سکانس‌هایی را در این لوکیشن مقابل دوربین می‌برند. همچنین به تازگی بازی شهنام شهابی آغاز شده است و او آخرین بازیگری است که مقابل دوربین معیریان رفته است.  این سریال در دو فصل تولید شده است؛ فصل اول به کارگردانی احمد امینی در ۳۵ قسمت و فصل دو به کارگردانی آرش معیریان در ۱۵‌قسمت مقابل دوربین رفته است. داستان این سریال به تهیه‌کنندگی بهروز مفید، کارگردانی احمد امینی و نویسندگی فروغ فروهیده در سال‌‌‌۷۰-۶۹ می‌گذرد و درباره جابه‌جایی یک زن خدمتکار با عروس یک خانواده است که یک درام خانوادگی را تشکیل می‌دهد. فصل ابتدایی مجموعه تلویزیونی «بیگانه‌ای با من است» در لوکیشن‌هایی نظیر خیابان جمهوری، بیمارستان عمل، خانه‌ای واقع در کرج، خانه‌ای حوالی میدان هروی، لوکیشن‌های داخلی و خارجی و شهرک سینمایی غزالی و بوشهر و شیراز مقابل دوربین رفت.
 
دو فیلم ایرانی مسافر اسپانیا می‌شود
دو فیلم ایرانی «قطار آن شب» و «غلامرضا تختی» در جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون به نمایش درمی‌آیند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه‌کنندگی بهروز رشاد در بخش تازه‌ها (Discoveries) و فیلم «غلامرضا تختی» به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان در بخش پانورامای (Panorama) جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون به نمایش درمی‌آیند. این جشنواره یکی از جشنواره‌های فیلم پیشرو در نمایش فیلم‌های آسیایی در اسپانیاست و هر ساله حدود ۱۰۰‌نمایش فیلم از تولیدات سینمایی بیش از ۲۵‌کشور آسیایی را در برنامه خود قرار می‌دهد. بخش‌های رقابتی این جشنواره عبارتند از اصلی، پانوراما، تازه‌ها، نِت پک و نمایش‌های ویژه. این جشنواره از ۲۸‌اکتبر تا ۸نوامبر‌۲۰۲۰ برابر با ۷‌تا ۱۸‌آبان‌۱۳۹۹ در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین