sobhe-no.ir
1030
دوشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۹
1
«صبح‌نو» در گفت‌وگو با امیر علی ابوالفتح، بیماری ترامپ و تأثیر آن بر فضای سیاسی و انتخاباتی آمریکا را بررسی کرد

سرنوشت انتخابات آمریکا در دست رأی‌دهندگان نیست

در پنجمین روز از کرونایی‌شدن رییس‌جمهور آمریکا، اخبار درباره سلامتی وی همچنان ضدونقیض است و کاخ سفید خبر درستی به رسانه‌ها نمی‌دهد. خبرنگار «سی‌ان‌ان» از کاخ سفید گزارش داده که وضعیت ترامپ نگران‌کننده است و اطرافیانش حقیقت را نمی‌گویند. مقامات کاخ سفید نیز گاهی می‌‌گویند مشکل دارد، گاهی هم می‌‌گویند حالش خوب است، نه تب دارد و نه به دستگاه وصل است. پزشک کاخ سفید اما می‌‌گوید ترامپ هنوز وضعیت خطرناک را پشت سر نگذاشته است. برخی هم گفته‌اند علائم حیاتی ترامپ در وضعیت بسیار نگران‌کننده‌ای است و او هنوز در مسیر بهبود نیست. واشنگتن‌پست نیز نوشته است یک ارتش پزشک برای درمان ترامپ بسیج شده‌اند؛ او امکاناتی برای درمان دارد که دیگر مبتلایان آمریکایی ندارند.

محمدرضا شفیعی در آستانه دو دهه فعالیتش درباره ضرورت تمرکز بر تولید فرهنگی می‌گوید،ارشاد با کاهش نظارت به تهیه‌کنندگان پالس فرستاد که هرچه بسازند در وی‌اودی‌ها پخش می‌شود

وسوسه شدم، آلوده نه

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند / چندماهی است که پخش پشت سر هم سریال‌های «سرباز»، «شاهرگ» و «زمین گرم» یک نام را بیشتر در مرکز توجه و حتی سوال قرار داده است: محمدرضا شفیعی. صاحب این نام حالا از آستانه دو دهه فعالیتش هم عبور کرده و درباره کارنامه کاری‌اش به‌عنوان تهیه‌کننده در تلویزیون و سینما، سوالات و شبهات بسیاری مطرح است. به همین مناسبت به سراغ او رفتیم تا درباره این کارنامه و البته تجربیاتش طی دو دهه فعالیت متمرکز بر تهیه‌کنندگی در حوزه سریال و فیلم سینمایی گپ و گفتی داشته باشیم.

انصراف محمد جواد ظریف از نامزدی ریاست جمهوری می‌تواند بخشی از ایده معرفی رییس‌جمهور - معاون اول اصلاح‌طلبان باشد

پازل تکمیل شد؛ ظریف کنار کشید

با اینکه بارها گفته بود: من نمی‌آیم، اما پژواک «من نمی‌آیم» روز گذشته‌اش از سنخ دیگری بود. او با اینکه در گفت‌وگو با یک روزنامه اصلاح‌طلب صراحتاً اعلام کرد که برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نامزد نخواهد شد اما در ادامه همان گفت‌وگو، سخنی به زبان آورد که کمتر مورد التفات رسانه‌ها قرار گرفت. او نکته‌ای را یادآور شد که تاییدی بر گزاره‌های درگوشی این روزهای اهالی رسانه است. داریم از محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان صحبت می‌کنیم.

محمدرضا عارف اعلام کرد که در صورت پیداشدن فردی بهتر ، حاضر است کناره‌گیری کند

تعارف یا انصراف؟

«اگر فرد مناسب‌‌تر از خود پیدا کردم، کنار می‌روم. » این گفته کسی است که معمولا به انصراف و کناره‌گیری از صحنه رقابت سیاسی در ایران شهره شده. رییس فراکسیون امید در مجلس دهم، در حالی عقب‌نشینی در صورت مطرح‌شدن گزینه‌‌‌های بهتر از خود را مطرح کرده که به تازگی شنیده‌ها درباره احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از نامزدی علی لاریجانی، جدی‌‌تر به گوش می‌رسد.

نصرت‌الله تاجیک در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

احتیاج به جراح داریم نه دیپلمات

سرمقاله

ارزش پول ملی و سكوت دولت

مروری بر گزینه‌های احتمالی سینمای ایران برای معرفی به اسکار

همان بحث‌های همیشگی که برای سینما نان نمی‌شود

با نزدیک شدن به شروع سازوکار اسکار، مثل هرسال سینمای ایران هم برای معرفی یک فیلم به این رویداد به تکاپو افتاده است. در روزهای اخیر رسانه‌ها چند فیلم را به عنوان گزینه معرفی به اسکار مطرح ‌کردند. در این بین سه فیلم بیش از بقیه مدعی حضور در اسکار هستند.

«صبح‌نو» از آخرین وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا گزارش می‌دهد

موجود نیست

گزارش عارف چراغی / با توجه به رقابت جهانی برای تامین واکسن آنفلوآنزا و افزایش مطالبات مردمی برای تزریق این واکسن در پاییز سخت کرونایی، واکسن‌های تامین‌شده کفاف تمام جمعیت کشور را نمی‌دهند، به همین دلیل تمهیداتی در حوزه توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا اندیشیده شد اما اکنون که به نیمه مهر نزدیک شده‌ایم، هیچ واکسنی در داروخانه‌های شهر توزیع نشده است.

منتخبان لیست امید در مسأله واگذاری املاک شهرداری دچار تناقض شدند

عقب‌نشینی از اتهام واگذاری املاک

گزارش زهرا اردشیری / پس از روی‌کارآمدن شورای شهر جدید در سال‌۹۶ اعضای جدید شورا وعده پس‌گرفتن برخی املاک شهرداری را دادند. بنا به گفته مسوولان شورای شهر این املاک در زمان محمد‌باقر قالیباف، شهردار پیشین به افراد، نهاد‌ها و سازمان‌ها داده شده است. این پرونده جدای از ماجرای املاک نجومی شهرداری تهران است، اما همچنان گزارشی درباره باز پس‌گیری این املاک و اسامی افراد دریافت‌کننده منتشر نشده است. این در صورتی است که افشین حبیب‌زاده، معاون نظارت شورای شهر تهران در مورد انتشار لیست املاک واگذار شده شهرداری به غیر، توضیحاتی ارائه کرده و به ایسنا گفته است: تقریبا لیست املاک شهرداری تهران که به افراد غیر واگذار شده از سوی سازمان املاک شهرداری تهران آماده شده است. اما معلوم نیست چرا شورای شهر و شهرداری در انتشار این فهرست و گزارش خود اینقدر تعلل می‌کند.

سفرنامه زیارت اربعین به روایت شریف لک‌زایی- 3

اولین درس عاشقی؛ بگذار و بگذر

حالا داستان تک‌نگاری‌های دکتر شریف لک‌زایی از زیارت اربعین سال گذشته به قسمت سوم رسیده است. روزهایی که کرونا بین ما و بین‌الحرمین فراق افکنده، خواندن یادداشت‌هایی از مشایه که فعل‌های مضارع دارد، تسکینی بر دل‌های پر از هجران است. در این گزارش، قسمت سوم روایت را می‌خوانیم.

آیا تجهیزات تنفسی امیر کویت به دستور ترامپ قطع شده است؟

نقشه آمریکا برای کویت آرام

شماره‌های پیشین