sobhe-no.ir
1025
دوشنبه، ۰۷ مهر ۱۳۹۹
1

تذکر جدی قالیباف به وزیر اقتصاد درباره بورس

جناح چپ به‌دنبال حاشیه‌سازی برای جریان انقلابی با هدف بازساری خود است

تله اصلا‌حات

«اگر می‌خواهید نفرین کنید، کاخ سفید را نفرین کنید.» این اظهارات از سوی رییس‌جمهوری روز گذشته هیاهوی زیادی میان هواداران و منتقدان او و دولتش به‌دنبال داشت. روحانی در حالی ریشه مشکلات کشور را در واشنگتن و تحریم‌ها دانست که پیش از این، سیاست غیرستیزی و احاله مدیریت‌های غلط به دوش دشمن را بارها به تیغ نقد کشیده بود. آیا روحانی تغییر کرده یا اینکه او از بیان چنین اظهاراتی، هدفی دیگر در سر می‌پروراند؟ در عین حال اصلاح‌طلبان هم که با ناامیدی از انتخابات 1400 سخن می گفتند به تازگی مخاطب دعوت موسوی خوئینی هابرای مشارکت در انتخابات قرار گرفته‌اند. به تعبیری اصلاح‌طلبان عزم حضور در انتخابات کرده اند آن هم در شرایطی که از سویی مجلس انقلابی را تخریب می‌کنند از سوی دیگر به دنبال شکاف انداختن میان اصول گرایان هستند.

روایت خبرنگار صبح نو از اقدامات اقتصادی مجلس ، بسته حمایت معیشتی مجلس در آستانه تصویب قرار دارد

بهارستان حامی مـــــــردم

از زمان آغاز به کار مجلس یازدهم، نمایندگان برای بهبود فضای معیشتی مردم طرح‌‌‌های مختلفی را پیش کشیده‌اند. خرید تضمینی محصولات کشاورزی، تامین کالاهای اساسی در قالب کالابرگ و جهش تولید مسکن، از جمله مهم‌‌ترین طرح‌‌‌های مجلس هستند که طی روزهای اخیر، توسط نمایندگان چکش‌کاری شده‌اند. در این میان، برخی طرح‌ها نظیر تامین کالاهای اساسی، اگر با اقدامات تکمیلی از سوی دولت برای رونق بخش تولید تکمیل نشوند، نه‌تنها گرهی باز نخواهند کرد، بلکه مشکل جدیدی خلق خواهند کرد.

دعوای زرگری شورای شهر پنجم و شهرداری بعد از سه سال بیکاری و سال آخر فعالیت در مدیریت شهری آغاز شده است

حاشیه‌سازی، بهترین راه فرار

گزارش زهرا اردشیری / مدیریت شهری تهران که از شهریور 96 سکان اداره شهر را در دست گرفته است، تقریبا هیچ کار موثری که منتهی به بهبود وضعیت کلانشهر تهران شود، انجام نداده است. اگرچه آقایان اصلاح‌‌‌طلب مدعی بودند در صورت ورود به شورای شهر، عملکرد بهتری از خود بروز می‌‌دهند اما در حال حاضر کارنامه این شورا و نیز شهرداری تهران خلاف این مساله را اثبات می‌‌کند. این شورا همواره گلایه‌‌‌های متعددی را درباره میزان کارآمدی و فعالیت شورای چهارم مطرح می‌‌کند و دوباره بعد از سه سال مساله املاک نجومی را برای حاشیه‌سازی پیش کشیده است. این شورا به محض روی کار آمدن نقدهایی درباره عملکرد شورای چهارم و مدیریت غیرشفاف مطرح ‌کردند و وعده مدیریت شیشه‌‌ای و شفاف را سر دادند؛ اما حالا این سوال مطرح است که مدیریت شهری دوره پنجم درباره کدام عملکرد خود قصد شفاف‌‌‌سازی دارد؟

سرمقاله

سه ضلع فشار به معیشت مردم

دو روز قبل از تنش‌های ارمنستان و آذربایجان آمریکا شهروندانش را فراخواند

توطئه غرب در آسیای مرکزی

سرلشکر صفوی:

هر کمکی به عراقی‌ها کردیم دلار نقد گرفتیم

شکست در جام حذفی و حذف استقلال از آسیا موجب برکناری سعادتمند می شود؟

استقلال اسیر سیاست

در اولین دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با قضاوت احمد الکاف، استقلال در استادیوم الجنوب شهر الوکره قطر به مصاف پاختاکور رفت و با شکست برابر حریف ازبکستانی از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد تا فصل کابوس‌وار آبی‌‌‌های پایتخت کامل شود. حالا مدیران باشگاه استقلال که طی یک فصل با تصمیم‌ها و سیاست‌‌‌های اشتباه خود شرایط تیم را بارها به هم ریختند، سعی دارند این‌بار پس از حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا تقصیر را به گردن داور بازی بیندازند. هر چند داور بازی استقلال _ پاختاکور اشتباهات فاحشی مرتکب شد اما این خود استقلال بود که قبل از حریف و داور به خودش ضربه زد.

ناكامى مدعیان متمول غرب در لیگ قهرمانان

پرسپولیس در قله

شماره‌های پیشین