sobhe-no.ir
1020
دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
1
دستور کار حزب نزدیک به دولت در انتخابات 1400 چیست

اعتدال و توسعه، نوبخت یا واعظی؟

یکی از تشکل‌های سیاسی که پیش‌بینی نوع رفتار انتخاباتی آن مهم به نظر می‌رسد، حزب اعتدال و توسعه، مجموعه پر نفوذ در دولت تدبیر و امید است. در این گزارش، قصد داریم احتمال‌ها پیرامون رفتار انتخاباتی راست‌های میانه در آوردگاه‌1400 را از نظر بگذرانیم.

قالیباف با اشاره به شکست آمریکا در شورای امنیت:

پیروزی واقعی، تغییرات ملموس در زندگی مردم است

شکست ترامپ در اجماع سازی علیه ایران نباید موجب فراموشی بد عهدی اروپا شود

اروپای بدهکار

شکاف میان اروپا و آمریکا بر سر ادعای واشنگتن مبنی بر لغو قطعنامه‌2231 و بازگشت تحریم‌های اولیه سازمان ملل علیه تهران، به بیشترین میزان خود رسیده است. این شکاف پس از جنگ جهانی دوم، بی‌سابقه است.

سرمقاله

رییس مرکز مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

کویت را تهدید کردند اگر سازش نکند، کودتا می‌شود

گفت‌وگو روح الله فرقانی / کشورهای عربی مرتجع منطقه و آمریکا در حالی عادی‌سازی خود با رژیم صهیونیستی را بیشتر از گذشته در بوق‌و کرنا دارند که گویا از شکل‌گیری زودهنگام موج جدید بیداری اسلامی و نارضایتی عمومی ملت‌های عرب بی‌خبرند، موضوعی که «حسین اکبری» رییس مرکز مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» بر آن تاکید می‌کند و معتقد است؛ نارضایتی عمومی ملت عرب از سازش با رژیم اسرائیل بیشتر از گذشته شده است و این احتمال می‌رود که کویت یا عربستان شاهد موج جدید بیداری اسلامی در منطقه غرب آسیا باشد.

گفت‌وگو با تهیه‌کننده اثری که روایت آب را از کربلا شنیدنی کرده است

«مقتل آب»، لطیف و قدرتمند اما حسرت‌زده

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند / با جست‌وجوی عبارت «مقتل آب» در اینستاگرام، تلگرام، ایتا، ساوندکلود و برخی دیگر از شبکه‌های خصوصا صوتی به صفحاتی خواهید رسید که روایتی ناشنیده از ماجرای کربلا را شنیدنی کرده‌اند. روایت آب از آن چه بر انسان گذشته از ابتدای خلقت تا حسرت بزرگش در کربلا، روایتی است که خلاقانه در قالبی نو به نام «دراماپادکست» توسط گروه فرهنگی هنری «یم» تولید شده است. گفت‌وگوی ما را با حامد حجتی، تهیه‌کننده این اثر می‌خوانید.

سریال دل در آخرین قسمت‌های پخش با انتقادهای صریح سعید راد، یکی از بازیگرانش مواجه شد

منفی 40

سریال دل روزهای جالبی را سپری می‌کند. روزهایی که انتقاد از آن میان مخاطبان و کاربران بالا گرفته است و هر قسمت که پخش می شود موجی از انتقادات در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود. با این حال آخرین مدل انتقادات از درون خود این سریال است جایی که سعید راد، یکی از عوامل اصلی سریال علنا و رسما از حضور در این سریال اعلام پشیمانی کرد. او گفت: اشتباه کردم و سعی می‌کنم این کارها را نکنم. چون به‌گونه‌ای به شعور مخاطب توهین می‌کند. به نظر من بازیگران نسل جدید زود خودشان را نبازند و صبر کنند نقش‌های خوب به آن‌ها پیشنهاد شود و در هر کاری حضور پیدا نکنند.

محمدمهدی اسلامی، پژوهشگر تاریخ از لایه‌های پنهان جنگ تحمیلی علیه ایران می‌گوید

مزدور موسیوها

منافقین در دوران هشت سال جنگ تحمیلی، خباثت و خیانت را به اوج خود رساندند و با قرارگیری در کنار ارتش بعثی صدام ضرباتی را به ملت ایران وارد ‌کردند که هیچ‌گاه از حافظه عمومی این ملت محو نمی‌شود. اقدامات این گروه تروریستی در دوران جنگ تحمیلی از فعالیت‌های ستون‌پنجمی به نفع صدام و ترور رزمندگان در پشت جبهه‌ها تا حملات سازمان‌دهی‌شده نظامی را شامل می‌شود. به همین‌ مناسبت گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با پژوهشگر تاریخ انقلاب، آقای محمدمهدی اسلامی، پژوهشگر تاریخ انقلاب را که در اختیار «صبح‌نو» قرار داده است در ادامه می‌خوانید.

شماره‌های پیشین