sobhe-no.ir
1017
چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
4
آمریکایی ها قصد دارند با شاذگویی، روند مقابله به مثل ایران در قبال ترور سردار سلیمانی را دچار حاشیه کنند

جنگ روانی علیه انتقام سخت ایران

مصمم بودن جمهوری اسلامی ایران به اقدامی درخور برای مقابله با اقدام ارتش تروریستی آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی، باعث شده تا آمریکایی‌ها به شازگویی درباره طرح‌‌‌های احتمالی ایران برای انتقام، بیفتند. آخرین مهمل‌بافی ایشان، تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ترور سفیر واشنگتن در آفریقای جنوبی است.

عطریانفر: نامزد اصلاح طلب نباشد سمت نامزد ائتلافی می رویم

پالس کارگزاران به لاریجانی

ترامپ تروریست

صبح نو

ترامپ تروریست

 رییس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری «فاکس نیوز» از تصمیمش برای ترور بشار اسد پرده برداشت. ترامپ گفت که خواستار کشتن رئیس جمهور سوریه بود، اما «جیمز متیس» وزیر دفاع اسبق آمریکا مانع این کار شد.
ترامپ که پیش از این فرمان ترور سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران را صادر کرده بود، حال هیچ ابایی از بیان اقدامات غیرقانونی و تروریستی خود ندارد. کشوری که ادعای مبارزه با تروریسم دارد و به همین بهانه به مناطق مختلف دنیا لشکرکشی کرده است حال خود آشکارا شکل جدیدی از تروریسم دولتی را به نمایش گذاشته و آن‌را ترویج می‌کند. همچنانکه سازمان ملل نیز ترور سردار قاسم سلیمانی را «نقض منشور سازمان ملل» دانسته و تاکید کرده که ایالات متحده تاکنون مدارک کافی ارائه‌نکرده است که نشان دهد منافعش در منطقه در خطر بوده تا از این راه بتواند حمله به کاروان سردار سلیمانی را توجیه کند. پیش از این «باب وودوراد» روزنامه‌نگار آمریکایی در سال‌۲۰۱۸ در کتابش نوشت که ترامپ از متیس خواسته بود تا اسد را ترور کند.
تلاش ترامپ برای ترور اسد پس از آن صورت گرفت که ادعا شد در آوریل‌۲۰۱۷ حمله‌ای علیه شهروندان سوری انجام شده است.
ترامپ پیش‌تر خبرها در مورد قصد خود برای ترور اسد را تکذیب کرده بود.
متیس در اواخر سال‌۲۰۱۸ و به‌دنبال اعلام ناگهانی ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه استعفا داد.
ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز به انتقادات قبلی خود از متیس ادامه داد و گفت: به نظر من، او ژنرال بسیار بدی بود. او رهبر بدی بود و کارش را در مقابله با داعش انجام نمی‌داد.
نوام چامسکی، اندیشمند معاصر آمریکایی نیز دولتمردان کشورش را «بزرگ‌ترین حامی تروریسم دولتی در جهان» می‌داند؛ او می‌گوید در مطالعات میدانی، مصادیق متعدد و فراوانی دارد.  آمریکا، بدون هیچ تردیدی، سازمان‌دهنده و حامی فجیع‌ترین اقدامات تروریستی در دنیاست. دولتمردان این کشور، به‌ویژه پس از جنگ جهانی دوم و باز شدن عرصه استعمارگری برای آن‌ها، موجی از تروریسم دولتی را با شعار دموکراسی به راه انداختند و با این پارادوکس عجیب، درصدد توسعه نفوذ خود در تمام کره خاکی برآمدند.

captcha
شماره‌های پیشین