sobhe-no.ir
1017
چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
4
آمریکایی ها قصد دارند با شاذگویی، روند مقابله به مثل ایران در قبال ترور سردار سلیمانی را دچار حاشیه کنند

جنگ روانی علیه انتقام سخت ایران

مصمم بودن جمهوری اسلامی ایران به اقدامی درخور برای مقابله با اقدام ارتش تروریستی آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی، باعث شده تا آمریکایی‌ها به شازگویی درباره طرح‌‌‌های احتمالی ایران برای انتقام، بیفتند. آخرین مهمل‌بافی ایشان، تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ترور سفیر واشنگتن در آفریقای جنوبی است.

عطریانفر: نامزد اصلاح طلب نباشد سمت نامزد ائتلافی می رویم

پالس کارگزاران به لاریجانی

ترامپ تروریست

صبح نو

عطریانفر: نامزد اصلاح طلب نباشد سمت نامزد ائتلافی می رویم

پالس کارگزاران به لاریجانی

دو اظهارنظر در یک روز از دو چهره منسوب به جبهه اصلاحات، نشان از آشفتگی در میان ایشان برای حضور در انتخابات 1400 دارد. نکته قابل تامل آن است که چهره عمل‌گرایی نظیر عطریانفر نیز تاکید کرده که مدل مورد پسند او برای ریاست‌‌جمهوری سال آینده، ایجاد یک دوقطبی مشابه دوقطبی سال 76 است؛ با حضور یک چهره ناب از میان اصلاح‌طلبان و یک چهره سنتی و میانه ازجناح راست که او علی لاریجانی را در این قواره تصویر می‌کند. هرچند او احتمال تکرار شدن واقعه سال 92 که طی آن اصلاح‌طلبان و بخشی از اصول‌گرایان با هم ائتلاف ‌کردند را کم نمی‌داند.
محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران روز گذشته در روزنامه سازندگی، ارگان مطبوعاتی این حزب، نظر نهایی کارگزاران درباره احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از علی لاریجانی در انتخابات 1400 را مطرح کرد. او با اصلاح‌طلبانه‌دانستن مشی سیاسی لاریجانی از سال 84 به این‌سو، گفت: «برخی صاحب‌نظران سیاسی از کاندیداتوری آقای لاریجانی سخن می‌گویند یا تاکید می‌کنند که ایشان قرار است بنا بر حمایت اصلاح‌طلبان وارد صحنه شوند. باید تاکید کنم که آقای لاریجانی از منظر تاریخی، متعلق به جریان اصول‌گرایی است، اما حداقل از سال ۸۴ تا امروز رفتار، منش و نوع سیاست‌ورزی ایشان شباهت‌های زیادی به رویکرد‌های اصلاح‌طلبانه داشته و تجربه سه دوره مجلس ایشان هم نوعی رضایتمندی را از سوی اصلاح‌طلبان در کنار خود دارد؛ لذا عطف عنایت به امثال آقای لاریجانی زمانی می‌تواند مطرح باشد که اصلاح‌طلبان از ارائه نیروی متحد و مشترک میان احزاب متبوع خود دچار امتناع یا محرومیت شوند.» وی افزود: «چه‌بسا در شرایط انقباضی و صعوبت برای اصلاحات در سال ۱۴۰۰ هم واقعه‌ای مشابه آنچه در سال ۹۲ رخ داد، رقم بخورد.» او البته این را هم اضافه کرد که در صورت بازبودن دست اصلاح‌طلبان برای معرفی گزینه ناب در 1400، بهتر است یک دوگانه میان این گزینه ناب و علی لاریجانی، شکل بگیرد. عطریانفر تصریح کرد: «اصلاحات در این شرایط تاکید بر یک رقابت تمام‌عیار بین یک نیروی متصل به جبهه اصلاحات با یک شخصیت معقول از اصول‌گرایان دارد. طبعا اصلاحات علاقه‌مند است آقای لاریجانی رقیب شریف عرصه رقابت شرافتمندانه با نماینده منتخب و نامزد برگزیده جبهه اصلاحات باشد. در این حالت زیباترین رقابت رخ خواهد داد که شباهت تاریخی آن را در سال ۷۶ بین آقای ناطق‌نوری و آقای خاتمی دیدیم و تجربه‌ کاملا گویا و روشنگری 
بود.»
 علاوه بر عطریانفر، علی صوفی نیز روز گذشته در گفت‌وگویی با مهر، رویکرد اصلاح‌طلبانه به نامزد این جبهه در 1400 را تکرار کرد. او تاکید کرد: اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات ریاست‌‌جمهوری و از آنجا که مأموریت هشت‌ساله دولت تدبیر و امید هم به پایان رسیده است، قطعاً در گزینش کاندیداها به کاندیدای «اصلاح‌طلب» روی خواهند آورد.

captcha
شماره‌های پیشین