sobhe-no.ir
1017
چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
4
آمریکایی ها قصد دارند با شاذگویی، روند مقابله به مثل ایران در قبال ترور سردار سلیمانی را دچار حاشیه کنند

جنگ روانی علیه انتقام سخت ایران

مصمم بودن جمهوری اسلامی ایران به اقدامی درخور برای مقابله با اقدام ارتش تروریستی آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی، باعث شده تا آمریکایی‌ها به شازگویی درباره طرح‌‌‌های احتمالی ایران برای انتقام، بیفتند. آخرین مهمل‌بافی ایشان، تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ترور سفیر واشنگتن در آفریقای جنوبی است.

عطریانفر: نامزد اصلاح طلب نباشد سمت نامزد ائتلافی می رویم

پالس کارگزاران به لاریجانی

ترامپ تروریست

صبح نو

آمریکایی ها قصد دارند با شاذگویی، روند مقابله به مثل ایران در قبال ترور سردار سلیمانی را دچار حاشیه کنند

جنگ روانی علیه انتقام سخت ایران

مصمم بودن جمهوری اسلامی ایران به اقدامی درخور برای مقابله با اقدام ارتش تروریستی آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی، باعث شده تا آمریکایی‌ها به شازگویی درباره طرح‌‌‌های احتمالی ایران برای انتقام، بیفتند. آخرین مهمل‌بافی ایشان، تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ترور سفیر واشنگتن در آفریقای جنوبی است.

نشریه آمریکایی «پولیتیکو» چندی پیش ادعا کرد که ایران در پی ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ارتش ایالات متحده آمریکا، نقشه‌ای برای ترور لانا مارکس، سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی طراحی کرده است. این نشریه همچنین مدعی شد كه احتمال اقدام به سوءقصد علیه مارکس، یکی از چند گزینه محتملی بوده كه ایران می‌‌تواند آن را در تلافی ترور سردار سلیمانی مرتکب شود. این نشریه ضمنا تاکید کرد که لانا مارکس از احتمال وجود چنین سوء‌قصدی مطلع شده و اطلاعات لازم در اختیار وی نهاده شده است.

نه می‌بخشیم، نه فراموش می‌کنیم 
سخنگوی وزارت امور خارجه آفریقای جنوبی روز دوشنبه (24 شهریور) در گفت‌وگویی با شبکه بلومبرگ، ضمن بی‌اساس‌خواندن ادعای مطرح‌شده در نشریه پولیتیکو گفت که این ادعاها دولت پرتوریا را شگفت‌زده کرده است. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز با رد اتهامات مطروحه در گزارش سفارشی، مغرضانه و هدفمند منتشرشده در رسانه‌های آمریکایی، اظهار كرد: به مقام‌های آمریکایی توصیه می‌کنیم از توسل به روش‌های تکراری و پوسیده برای فضا‌‌سازی ضدایرانی در صحنه بین‌المللی دست بردارند. جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بارها اعلام کرده است، پیگیری حقوقی بین‌المللی در ارتباط با ترور مجرمانه و بزدلانه سردار سلیمانی را در تمامی سطوح ادامه خواهد داد و این اقدام تروریستی را نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند. سیدعباس موسوی، سفیر ایران در آذربایجان نیز در توییتی کنایه‌آمیز، بهای ترور شهید سلیمانی را بیشتر از ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی دانست و تاکید کرد: بهای ترور ناجوانمردانه قهرمان جهانی مبارزه با تروریسم، بسیار بسیار بیشتر از یک سفیر نگون‌بخت آمریکایی در گوشه‌ای از دنیاست. جای آن سفیر بودم، از همه راه‌های ممکن استفاده می‌کردم تا بفهمم چرا دولت تروریستی آمریکا اینگونه عجیب اما ناشیانه به فکر حذف تو افتاد.
 
فردی در تراز حاج قاسم، برای انتقام نیست  
آنطور که معلوم است، پاسخ درخور جمهوری اسلامی ایران به ترور ناجوانمردانه سردار قاسم سلیمانی، فراتر از اقدام علیه یک سفیر درجه چندم آمریکایی است. همانطور که سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی در ضاحیه جنوبی بیروت، دو روز پس از ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، اعلام کرد: کفش قاسم سلیمانی با سر ترامپ و همه فرماندهان آمریکایی برابری می‌کند. نصرالله در آن سخنرانی تصریح کرد: «امروزه در نشست‌ها و پایگاه‌های ارتباط اجتماعی در رابطه با ایران، در روزنامه‌ها و رسانه‌ها می‌بینیم که گفته می‌شود در قصاص عادلانه باید شخصیتی آمریکایی هم‌طراز با قاسم سلیمانی باشد. چه کسی از شخصیت‌های آمریکایی هموزن قاسم سلیمانی است؟ رییس ستاد ارتش آمریکا، وزیر دفاع آمریکا، فرمانده نیرو‌های مرکزی؛ هیچ‌کدام‌شان هموزن و همطراز قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نیستند. کسی در میان آن‌ها پیدا نمی‌شود. کفش‌های قاسم سلیمانی با سر ترامپ و همه فرماندهان آمریکا برابری می‌کند.»

سریال لاف‌‌‌های ترامپ 
همزمان با گزارش کذب نشریه پولیتیکو، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا نیز در توییتی، جنگ روانی دیگری به راه انداخت و ایران را به برنامه‌ریزی برای حمله علیه مواضع آمریکا متهم کرد. او مدعی شد: بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، ایران احتمالا در حال برنامه‌ریزی یک ترور یا حمله دیگری علیه ایالات متحده برای ‌گرفتن انتقام کشتن [سردار] سلیمانی است که به دلیل برنامه‌ریزی او برای حمله‌ای در آینده، قتل نیروهای آمریکایی و رنجی که سال‌ها ایجاد کرد، انجام شد. رییس‌جمهوری آمریکا ادامه داد: هر حمله‌ای توسط ایران به هر شکلی علیه ایالات متحده، با حمله‌ای به ایران با شدت هزار برابر پاسخ داده می‌شود. ترامپ درحالی ایران را به حمله با شدت هزار برابر تهدید کرده که پیش از این، نسبت به پاسخ به حمله سپاه پاسداران علیه موضع «عین‌الاسد» بزرگ‌‌ترین پایگاه آمریکا در عراق، عاجز ماند. او حتی پیش از حمله موشکی سپاه به عین‌الاسد، در تهدیدی اعلام کرده بود که در صورت اقدام از سوی ایران، 52 نقطه فرهنگی کشورمان را مورد حمله نظامی قرار خواهد داد. پیش از همه اینها و در خرداد98 نیز پس از آنکه پدافند سپاه، پهپاد جاسوسی آمریکایی گلوبال هاوک را مورد هدف قرار داد، ترامپ مدعی شد که در پاسخ به این اقدام، قرار بود ایران را مورد حمله قرار بدهد اما پیش از صدور فرمان حمله، از این کار پرهیز کرده است. این اظهارات بی‌پشتوانه از سوی ترامپ نشان می‌دهد که ادعای اخیر او نیز بلوفی بیش نیست و صرفا قصد دارد با چنین رفتارهایی، ایران را دچار اشتباه محاسباتی کند و در عین حال، بر شکست‌‌‌های این روزهایش در عرصه داخلی و خارجی آمریکا، سرپوش نهد. هر چه هست، انتقام ایران در واکنش به ترور سردار سلیمانی، سخت و دامنه‌دار خواهد بود و اقدام علیه یک سفیر دون‌پایه، بی‌شک از شأنیت و وقار این انتقام خواهد کاست.

captcha
شماره‌های پیشین