sobhe-no.ir
1016
سه شنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۹
4
برنامه عملیاتی حمایت از بازار در نشست مجلس و دولت بررسی شد

واکنش مثبت بورس به بازارگردانی مجلس

نشست مشترک وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان بورس، معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد با روسای کمیسیون‌‌‌های اقتصادی مجلس و حضور رییس مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی وضعیت بازار سرمایه، صبح روز گذشته در تالار آیینه برگزار شد؛ جلسه‌‌ای برای پیگیری تصمیمات بورسی به‌منظور تحول در بازار سرمایه که پیرو برگزاری نشست غیرعلنی مجلس برای بررسی وضعیت اقتصادی کشور به‌ویژه بورس برگزار می‌‌شد.

جو بایدن که از حمایت جدی باراک اوباما در حزب دموکرات برخوردار است قصد دارد سیاست‌های تحریمی ترامپ را ادامه دهد

بایدن بدون روتوش

ابوالفتح در گفت‌وگو با «صبح‌نو» آرای خاکستری در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را بررسی کرد

گذشت زمان به نفع ترامپ است

صبح نو

ابوالفتح در گفت‌وگو با «صبح‌نو» آرای خاکستری در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را بررسی کرد

گذشت زمان به نفع ترامپ است

براساس تازه‌ترین نظرسنجی‌های انجام‌شده برای انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات 2020 ریاست‌‌جمهوری آمریکا از دونالد ترامپ، رییس‌جمهور کنونی آمریکا جلو افتاده است. بر اساس نظرسنجی‌ «سی‌بی‌اس» که روز یکشنبه منتشر شد، جو بایدن در ایالت آریزونا برتری نزدیکی به ترامپ به دست آورد ولی با اختلاف 9 امتیاز از وی در مینه‎سوتا پیش افتاد. 
این بررسی همچنین نشان داد که نیمی از رای‌دهندگان آریزونا گفتند فکر می‌کنند بایدن بهتر می‌توانست شیوع ویروس کرونا را کنترل کند، در مقایسه با 37 درصد دیگر که در مورد ترامپ همین نظر را داشتند. 
از این رو، جو بایدن در نظرسنجی سراسری دیگری که توسط «فاکس‌نیوز» صورت گرفت و روز یکشنبه منتشر شد، 5درصد از ترامپ، رییس‌جمهور فعلی آمریکا پیش افتاد. بایدن توانست 51 درصد آرای شرکت‌کنندگان را در این نظرسنجی و ترامپ 46 درصد آرا را به دست بیاورد. این نظرسنجی همچنین نشان داد که بایدن در میان زنان، حومه‌نشینان، سالمندان، اسپانیایی‌تبارها و آفریقایی‌-آمریکایی‌ها پیشتاز است؛ حال آنکه ترامپ در میان را‌ی‌دهندگان سفیدپوست، مردان، رای‌دهندگان روستایی، کاتولیک‌های سفیدپوست و کهنه‌سربازان پیشتاز است.
دکتر ابوالفضل ابوالفتح، کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به وجود برخی رای‌‌‌های خاکستری در انتخابات آمریکا که می‌‌تواند در نتایج آرای این دور از انتخابات آمریکا سرنوشت‌ساز باشد، به خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» گفت: رای‌ها خاکستری در آمریکا پراکنده هستند که برخی از این ایالت‌ها یا جمهوری‌خواه هستند یا دموکرات و به حزب مشخصی رای می‌‌دهند. این آرا که نزدیک 20درصد هستند، می‌‌تواند بر سرنوشت انتخابات تاثیرگذار یا تعیین‌کننده باشد اما نباید فراموش کرد که این آرا چون دوره قبل با دموکرات‌ها بودند، پس این دوره هم با آنها هستند یا برعکس.
این کارشناس مسائل آمریکا تصریح کرد: آرا در انتخابات این دوره آمریکا به شدت نزدیک هستند به‌طوری‌که آن را به صحنه نبرد تعبیر ‌کرده‌اند. اوهایو، فلوریدا، میشیگان شمالی، تگزاس و پنسیلوانیا از جمله این ایالت‌ها هستند که دارای آرای خاکستری‌اند؛ البته در دو، سه تای این ایالت‌ها، ترامپ شانس بالاتری نسبت به بایدن دارد و در برخی دیگر، بایدن پیشتاز است ولی در مجموع بایدن در نظرسنجی‌ها 5 درصد
 جلوتر است.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: در نظرسنجی یک‌ماه اخیر که سازمان‌‌‌های مرتبط آمریکایی به آن دست‌یافتند، فاصله رقابت کم شده و نشان می‌‌دهد که گذشت زمان به نفع ترامپ است. هرچند بایدن درنظرسنجی‌ها جلو بوده است، ولی هر چه زمان بیشتری می‌‌گذرد، ترامپ جلوتر می‌‌افتد؛ اما در فلوریدا این احتمال وجود دارد که بایدن از ترامپ پیشی بگیرد. حال باید منتظر بود و دید در روزها و هفته‌‌‌های آتی دیگر رخدادها و رویدادها چه تاثیری در سرنوشت این دور از انتخابات کاخ سفید دارند.

captcha
شماره‌های پیشین