sobhe-no.ir
1016
سه شنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

  بی‌ربط  
آتش‌سوزی‌های گسترده در سه ایالت آمریکا ادامه دارد. به گزارش پایگاه‌های خبری ۲۵ کشته و ده‌ها نفر مفقود و سوختن هزاران کیلومتر مربع زمین‌های کشاورزی و تخریب هزاران خانه، تازه‌ترین آمار خسارات و تلفات این آتش‌سوزی‌های گسترده است. بر اساس گزارش‌ها، فرماندار کالیفرنیا گفت: آتش‌سوزی ویرانگر در سراسر سواحل غربی آمریکا باید به همه شک و تردیدها در مورد اثرات پدیده تغییرات اقلیمی پایان دهد چراکه بادهای شدید و گرم باعث بالا رفتن دمای هوا و گرمای بی‌سابقه‌ای در این مناطق شده است. در پی انتشار این گزار‌ش‌ها، دونالد ترامپ گفت: لیاقت دور سوم ریاست‌‌جمهوری را هم دارم. رییس‌جمهور آمریکا از تمایلش برای نامزد شدن برای سومین دور متوالی در انتخابات سال ۲۰۲۴ صحبت و استدلال کرد: به‌خاطر نحوه رفتاری که با ما شد، من لیاقتش را دارم.
 
 سوسه   
بن‌حسین سوسه آمد. به گزارش رسانه‌های ورزشی، ‌بن‌حسین، رییس فدراسیون فوتبال اردن و رییس فدراسیون فوتبال غرب آسیا، طی توییتی خواستار محروم شدن ایران از رقابت در مسابقات جهانی شده است. بن‌حسین که به‌نوبه خود برادر پادشاه اردن است و اگر غیر از این بود جای تعجب داشت، در توییت خود سازمان‌‌های جهانی ورزشی از جمله فیفا و سازمان جهانی المپیک را خطاب قرار داده و نوشته است: نوید افکاری به قتل رسید، بدون برگزاری یک دادگاه منصفانه و آزاد. وی خواست تا زمانی که ایران حقوق بشر را رعایت نکند، اجازه شرکت در رقابت‌های جهانی را نداشته باشد. در پی این توییت، جمعی از کارشناسان منطقه‌ای با توجه به اینکه اردن خودش مهد دموکراسی، حقوق بشر، مردم‌سالاری و شایسته‌‌سالاری است، ضمن استقبال از توییت وی از وی خواستند بیشتر توییت کند. این کارشناسان در پایان خنده ‌کردند.
 
 ترکیب    
ترکیب مفاسد اقتصادی جزء تغییر کرد. به گزارش رسانه‌ها بر اساس اطلاعات منتشرشده از سوی اتاق اصناف ایران در پنج‌ماهه نخست امسال، ترکیب مفاسد اقتصادی جزء تغییر کرده است. بر اساس این گزارش، گران‌فروشی کمتر و احتکار بیشتر شده است. این گزارش ادامه داد: بیشترین میزان احتکار مربوط به لاستیک، روغن، برنج و شکر بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل تخلفات گران‌فروشی ۱۹ درصد، درج نکردن قیمت ۱۹ درصد، صادر نکردن صورت‌حساب ۲۲ درصد و تقلب ۱۸ درصد کاهش و احتکار چهار درصد افزایش یافته است. در پی انتشار این گزارش، یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه قیمت‌ها به حدی رسیده است که دیگر گران‌تر از آن امکان ندارد، از این بابت به متولیان امور تبریک گفت. وی گفت کارشناسان در مورد اینکه در موارد دیگر باید به متولیان امور چی گفت مشغول بحث و تبادل نظر هستند.

captcha
شماره‌های پیشین