sobhe-no.ir
1014
یکشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
16
هشتگ‌های روز

جارو بافی

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

بازتاب

بازنمای نقدها و نگاه‌ها درباره صبــــــــــــــح نو

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  اعتراض  
نیوزیلند اعتراض کرد. به گزارش پایگاه‌های خبری هزاران نفر در نیوزلند در مخالفت با محدودیت‌های قرنطینه دست به اعتراض زدند. بر‌اساس گزارش‌ها چندین هزار نفر در نیوزیلند در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با کرونا دست به راهپیمایی زدند. شرکت‌کنندگان بدون زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در اعتراضات در شهر اوکلند شرکت کردند. گزارش‌ها حاکی است اعتراض‌کنندگان به اشاره به اینکه ما مثل کشورهای دیگر نیستیم که به محدودیت عادت داشته باشیم و تحمل محدودیت را نداریم. گفتنی است؛ اعتراض‌کنندگان در پایان اعتراض فاصله‌گذاری اجتماعی را کم و کمتر کردند تا اینکه به هم رسیدند. نیوزیلند پیشتر به‌دلیل واکنش زودهنگام به همه‌گیری ویروس کووید‌۱۹ با تحسین کشورهای دیگر روبه‌رو شده بود، اما با این اقدام ضایع کرد. در این کشور شمارکل مبتلایان بیش از ۱۵۰۰‌نفر و آمار درگذشتگان ۲۴‌نفر گزارش شده است.
 
 کاهش   
ازدواج کاهش یافت. رسانه‌ها از کاهش شوکه‌کننده آمار ازدواج در دوران کرونا خبر دادند. بر‌اساس گزارش رسانه‌های معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت:‌ شیب کاهشی ازدواج به نسبت سال‌های قبل می‌تواند یک شوک باشد و این شوک روی موضوع فرزندآوری نیز حتماً تأثیر خود را خواهد گذاشت. این معاون اضافه کرد: حواشی مربوط به کرونا علاوه بر اینکه موجب کاهش ازدواج شده، پس از این می‌تواند بر امر فرزندآوری هم تأثیر بگذارد و طبیعتاً مادر برای فرزندآوری نیاز به حضور در بیمارستان یا آزمایشگاه دارد که با وجود کرونا مراجعه به بیمارستان کاهش یافته و در ادامه اقدام به فرزندآوری نیز کاهش می‌یابد، این موضوع اکنون حتی حادتر از مباحث اقتصادی است. در پی این اظهارات تنی چند از کارشناسان ضمن خودداری از اظهار امیدواری، بدتر اظهار ناامیدی نیز کردند.
 
 ادامه    
ترامپ ادامه می‌دهد. دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا با نزدیک شدن به انتخابات این کشور مشغول ادامه است. وی در آخرین تحرک خود خطاب به مردم آمریکا گفت: به من رأی دهید، مالیات‌تان را می‌بخشم. وی که پس از بازی گلف در توییتر توییت می‌کرد در توییتی نوشت: وقتی ما برنده شویم، من به‌عنوان رییس‌جمهوری شما تمام مالیات بر درآمدهای معوق را از محل بودجه عمومی خواهم بخشید. وی ادامه داد: همیشه از امنیت اجتماعی شما محافظت خواهم کرد، در حالی‌که جوبایدن خواب‌آلود است و عکس آن عمل خواهد کرد. او مالیات شما را افزایش خواهد داد و کشورتان را نابود خواهد کرد. گفتنی است؛ ناظران آگاه مشغول نظاره کردن هستند و از اظهار هر چیز خودداری می‌کنند.

captcha
شماره‌های پیشین