sobhe-no.ir
1014
یکشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
10
چین واکسن اسپری بینی کرونا را امتحان کرد

تعداد مبتلایان به کرونا در کشور هنوز بالاست

ماموریت سعادتمند به نامجومطلق

فرهاد را به برگشتن راضی کن

چه اهمیتی دارد که اعضای هیات‌مدیره باشگاه استقلال در شبکه‌‌‌های اجتماعی‌ خود اختلاف جدی با احمد سعادتمند را رد کنند و او را قبل از «مدیرعامل استقلال بودن» برادر خود بخوانند. آنها برای تحت فشار گذاشتن فرهاد مجیدی به سعادتمند ماموریت دادند تا در آستانه فینال جام حذفی برای مذاکره با آندره استراماچونی به ایتالیا سفر کند و بعد از شکست نه چندان غیرمنتظره تیم فرهاد در جام حذفی بر مواضع قبلی‌شان پافشاری ‌کردند تا «توپ» همچنان در زمین آقای مدیرعامل باقی بماند.

صبح نو

چین واکسن اسپری بینی کرونا را امتحان کرد

تعداد مبتلایان به کرونا در کشور هنوز بالاست

116 هموطن کرونایی کشور در فاصله ظهر روز جمعه تا ظهر روز شنبه جان خود را از دست دادند. این آمار را ظهر روز گذشته، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان کشور اعلام کرد. بر اساس آنچه خانم سیماسادات لاری اعلام کرد، همچنین در این مدت 2139 بیمار جدید کرونایی هم در کشور شناسایی شدند که از این تعداد 1138 نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند که نشان می‌دهد همچنان آمار ابتلا به ویروس منحوس در کشور بالاست. بر اساس آمار اعلام‌شده، مجموع بیماران کرونایی کشور از ابتدای ثبت در کشور که به اسفند سال گذشته بازمی‌گردد، تاکنون به 399 هزار و 940 نفر رسیده و اکنون که شما در حال خواندن این گزارش هستید به طور حتم تعداد بیماران کرونایی کشور از 400 هزار نفر عبور کرده است. همچنین بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت در ماه‌های گذشته تا ظهر دیروز، مجموع جان‌باختگان بیماری کرونا نیز به
23 هزار و 29 نفر رسیده است. خانم لاری دیروز همچنین اعلام کرد که در شرایط فعلی 3768 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط سخت بیماری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه
 تحت نظر قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین در توضیح استان‌های در شرایط قرمز بیماری گفت: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. وی درباره استان‌های در شرایط زرد نیز گفت: همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.
 
  انجام آزمایش واکسن اسپری بینیِ کرونا
چین یکی از کشورهایی است که در صدر دنبال‌کنندگان ساخت واکسن کرونا در جهان است. این کشور دیروز انجام نخستین مرحله از آزمایش انسانی روی واکسن اسپری بینیِ کرونا را تایید کرد. گفته شده این محصول آزمایشی، اولین واکسن کروناست که نیازی به تزریق با سرنگ ندارد. این واکسن اسپری توسط متخصصان دانشگاه «شیامن» چین و دانشگاه هنگ‌کنگ با کمک سازنده واکسن Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise ساخته شده است. پیش از این از روش اسپری داخل بینی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افرادی که به دنبال جایگزینی برای تزریق هستند، استفاده شده است. این واکسن دهمین کاندیدای واکسن کرونا در چین محسوب می‌شود. این اطلاعیه در حالی منتشر می‌شود که پس از تشخیص بیماری نخاعی در بیمارانی که واکسن انگلیسی کرونا را دریافت کرده بودند، کمپانی آسترازنکا با دفتر مرکزی انگلیس مجبور شد آزمایشات مربوط به مرحله پایانی واکسن کرونا را موقتا متوقف کند. تولیدکنندگان واکسن پیشرفته چینی مانند CanSino Biologics و گروه ملی Biotec چین که توسط دولت اداره می‌شود، به اثربخشی محصول خود اطمینان داده‌اند. شرکت CanSino اظهار كرد که نتایج واکسنش در آزمایشات ایمن بوده و عوارض جانبی شدیدی ایجاد نکرده است. 
بنا بر گزارش دهیل، در حالی که برخی منتقدان ادعا کرده‌اند این محصول، آنتی‌بادی‌های کمتری را نسبت به سایر محصولات فعلی مورد هدف قرار می‌دهد اما بنیان‌گذار و مدیر ارشد علمی CanSino از واکسن این شرکت در برابر این انتقادات دفاع کرده و هفته گذشته بیان كرد که تفاوت در میزان قرائت آنتی‌بادی به دلیل روش‌های مختلف اندازه‌گیری بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین