sobhe-no.ir
1013
شنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
3
یادداشت

اعتراف مهم زاکربرگ

مهدی فضائلی

رزمایش مشترک ارتش، گوشه‌ای از اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح کشورمان برای رویارویی با دشمن را به نمایش گذاشته است

ذوالفقارِ آخته بر سر دشمن

رزمایش مشترک ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه 20‌شهریور آغاز شد و امروز نیز به کار خود پایان خواهد داد. رزمایش بزرگی که گوشه‌هایی از اقتدار و آمادگی ارتش برای رویارویی در یک عرصه واقعی با دشمن را به نمایش گذاشته است. این رزمایش، حامل پیام مهمی برای دشمنان است مبنی بر اینکه کلیه نیروهای مسلح ایران اعم از ارتش و سپاه، همگی در یک صف علیه نیروهای خصم آمادگی دارند.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای مایکروسافت

برای ایران مهم نیست چه کسی در کاخ‌سفید باشد

صبح نو

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای مایکروسافت

برای ایران مهم نیست چه کسی در کاخ‌سفید باشد

«سعید خطیب‌زاده» در تکذیب ادعای مردود شرکت مایکروسافت گفت: ایالات متحده که دهه‌ها در انتخابات کشورهای دیگر از جمله ایران دخالت کرده و با کودتا موجب سرنگونی دولت منتخب مردم ایران، دکتر مصدق، شده است و کارزار فعال ضداطلاعاتی علیه دیگر کشورها را رهبری می‌کند، در مقامی نیست که چنین ادعای مضحکی بکند.
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: همانگونه که بارها گفته‌ایم برای تهران، اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید ریاست می‌کند؛ آنچه مهم است پایبندی واشنگتن به حقوق، قواعد و نرم‌های بین‌المللی و دست برداشتن از دخالت در کشورهای دیگر و عمل به تعهدات خود است.
بنا بر این گزارش، شرکت مایکروسافت می‌گوید هکرهایی مرتبط با روسیه، چین و ایران در تلاش هستند تا از افراد و گروه‌های درگیر در انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا در نوامبر 2020 جاسوسی کنند. این شرکت فعال در حوزه فناوری گفت که «هکرهای روسی که در مبارزات انتخاباتی دموکرات‌ها در سال 2016 دخالت داشتند بار دیگر درگیر شده‌اند.»
مایکروسافت تاکید کرد که «واضح است گروه‌های فعال خارجی با هدف‌گیری انتخابات، تلاش‌های خود را افزایش داده‌اند.» هر دو کارزار انتخاباتی در دو جبهه دموکرات به رهبری جو بایدن و جبهه جمهوری‌خواه به رهبری دونالد ترامپ، طبق گفته مایکروسافت هدف این مهاجمان سایبری هستند.

captcha
شماره‌های پیشین