sobhe-no.ir
1012
چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
13
خبر

فرزندم نمی‌تواند از پس آموزش مجازی بربیاد؛ من هم همین‌طور

شوخی تلخ آموزش مجازی

بچه‌های نسل امروز را به‌درستی بومی دیجیتال می‌نامند. آن‌ها در میان اسکرین‌ها به دنیا آمده‌ و بزرگ شده‌اند. هر چقدر شبکه‌های اجتماعی و هیاهوی دنیای مجازی برای ما بزرگترها جدید و غریب بوده، برای آن‌ها طبیعی و عادی است اما شرایط جدید، آن‌ها را گرفتار وضعیت تازه‌ای کرده است. اگر تا قبل از این، روی گوشی‌ انیمیشن می‌دیده‌اند یا با پدربزرگ و مادربزرگ‌شان تماس تصویری می‌گرفته‌اند، حالا مجبورند ساعت‌ها ساکت و گوش‌به‌فرمان به معلم‌هایشان نگاه کنند؛ پس حق دارند خشمگین باشند و فریاد بکشند.

صبح نو

خبر

مورخ اسرائیلی علیه رژیم اسرائیل
کتاب «10غلط مشهور درباره اسرائیل» نوشته ایلان پاپه مورخ مشهور اسرائیلی توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.
در سال‌های گذشته مورخان زیادی در سراسر جهان و مخصوصاً جهان اسلام به نقد ادعاهای دروغین اسرائیلی‌ها برای حضور در سرزمین‌های اشغالی پرداخته‌اند. در این میان نظرات مورخانی که از دل رژیم اسرائیل و یهود برخاسته‌اند،‌ حائز اهمیت است. ایلان پاپه یکی از این مورخان است که نظراتش در سال‌های اخیر 
سرو وصدای زیادی به پا کرده است.کتاب‌های مختلف او درباره درگیری رژیم اسرائیل و فلسطین باعث شده است که او شهرت فراوانی در این حوزه کسب کند. ایلان پاپه از جمله مورخان جدید اسرائیلی است که تشکیل رژیم اسرائیل را مقصر فقدان صلح در خاورمیانه دانسته و صهیونیسم را خطرناک پنداشته و خواستار تحریم بین‌المللی دانشگاهیان اسرائیلی شده است.اما شاید مهم‌ترین کتاب پاپه بعد از «پاکسازی نژادی فلسطین» را بتوان «۱۰غلط مشهور درباره اسرائیل» دانست که پس از انتشار سر و صدای زیادی به پا کرد. پاپه در این کتاب 10‌افسانه‌ای را که رژیم اسرائیل بر پایه آن بنا نهاده شده است، مورد ارزیابی قرار داده و جعلی بودن آن را به جهانیان نشان داده است.پاپه در این کتاب ابتدا 10‌گزاره تاریخی را که بنیاد کشور جعلی رژیم اسرائیل شده است، مطرح کرده است و در ادامه با دلایل تاریخی و مستندات و شواهد این ادعاها را مورد مداقه قرار می‌دهد.این کتاب با ترجمه آقای وحید خضاب و در۲۹۲صفحه و قیمت۴۵هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

نمایشگاه کتاب آفریقای جنوبی‌2020 مجازی شد
نمایشگاه کتاب آفریقای جنوبی از 11‌سپتامبر به مدت سه روز برای حمایت از صنعت نشر در دوران همه‌گیری جهانی به صورت مجازی برگزار می‌شود.
به گزارش ایبنا به نقل از نیوز24- امسال نمایشگاه کتاب آفریقای جنوبی در هفته ملی سالانه کتاب ( NBW) در این کشور از تاریخ‌11 تا 13 سپتامبر از طریق یک پلتفرم آنلاین جدید به صورت مجازی برگزار می‌شود و موضوعات متعددی از قبیل مسائل دنیای امروز تا غذا، اقتصاد، نژاد، هویت و هنر داستان‌گویی را تحت پوشش خود قرار خواهد داد. هفته ملی سالانه کتاب، هفته رسمی آگاهی از مطالعه در آفریقای جنوبی است که به تشویق کتابخوانی و تبلیغ کتاب در آفریقای جنوبی اختصاص دارد.
برنامه‌های امسال شامل محتوای دیجیتال و سایر فعالیت‌های و رویدادهای آنلاین است که به‌ویژه برای افراد از سراسر جهان که به روایت‌های آفریقایی و جهان مربوط به آن علاقه‌مند هستند، بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است.بخشی از این برنامه‌ها با عنوان «داستان‌هایی از آفریقا» توسط گسینا ملوفه، شاعر و نویسنده برجسته اهل آفریقای جنوبی معرفی می‌شود و مردم از سراسر جهان می‌توانند به تماشای داستان‌خوانی این نویسنده برجسته بنشینند.هزینه ورود به نسخه مجازی این دوره از نمایشگاه کتاب آفریقای جنوبی 50‌رند، ارز رسمی در این کشور است و 
بیش از 80نویسنده نیز در این رویداد شرکت خواهند کرد.


تسویه‌حساب با کتابفروشی‌های تابستانه 
کتاب۹۹ در ۱۱روز کاری
ایوب دهقانکار، مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از تسویه حساب با کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب‌۹۹‌ خبر داد.
دهقانکار درباره تسویه حساب با کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب۹۹ گفت: با توجه به تاکید دکتر صالحی، وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر 
تسویه حساب به موقع با کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب۹۹، این موسسه در حداقل زمان پس از پایان طرح و ظرف مدت ۱۱روز کاری با ۷۷۳‌کتابفروشی تسویه حساب کرد. نخستین‌بار پس از اجرای طرح‌های یارانه حمایتی از کتابفروشی‌ها با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظرف مدت ۱۱روز کاری با کتابفروشی‌های عضو این طرح تسویه حساب شده‌است.در چهاردهمین طرح یارانه حمایتی از کتابفروشی‌ها ۳۵میلیارد و ۹۱۷میلیون ریال یارانه به کتابفروشی‌ها اختصاص پیدا کرد که این میزان یارانه، در مقایسه با طرح بهارانه کتاب۹۹ افزایش ۴۷درصدی داشته است.در طرح تابستانه کتاب۹۹ که با شعار«کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» از ۱۸تا ۳۰مرداد در کتابفروشی‌های عضو این طرح در سراسر کشور اجرا شد، ۷۷۳‌کتاب‌فروشی از ۳۱‌استان کشور، ۵۰۸هزار و ۸۸۱نسخه کتاب، به مبلغ ۱۹۵میلیارد و ۳۷۰میلیون و ۷۴۹هزار و ۸۳۲‌ریال به فروش رساندند.


همکاری ناشران ایتالیایی 
با نمایشگاه کتاب مسکو
سی‌وسومین نمایشگاه کتاب بین‌المللی مسکو امسال به دو صورت فیزیکی و مجازی برگزار می‌شود.
به گزارش پابلیشینگ پرسپکتیو، سال گذشته نمایشگاه کتاب کودک بولونیا ایتالیا اولین حضور و همکاری‌اش را با نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو تجربه کرد و حالا امسال نیز در نمایشگاه مسکو که از ششم سپتامبر شروع شده است، نمایشگاه ایتالیایی به صورت مجازی در مسکو حضور خواهد داشت. سی‌وسومین نمایشگاه کتاب بین‌المللی مسکو امسال به دو صورت فیزیکی و مجازی برگزار می‌شود. برگزارکنندگان نمایشگاه مسکو می‌گویند همکاری با نمایشگاه کتاب کودک بولونیا در سال گذشته فرصت خوبی برای رشد صنعت کتاب‌های کودک در این کشور بوده است و به‌خاطر همین امسال نیز از مسوولان ایتالیایی برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است. قرار است نمایشگاه کتاب کودک مسکو در سال‌2021 نیز با همکاری و شرکت مستقیم ناشران ایتالیایی برگزار شود.

captcha
شماره‌های پیشین