sobhe-no.ir
1012
چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
11
نکته

مستند چهار قسمتی «پسران سعود»، قدرت آل‌سعود را از عمق اروپای ابتدای قرن بیستم تاکنون می‌کاود

آرشیو خیره‌کننده تحقیق زیاد، تحلیل عمیق

این هفته پخش مستند «پسران سعود» ساخته وحید فرجی از شبکه مستند با اتفاق جالب دیگری مصادف شده است. در همین فاصله یک هفته‌ای انتشار کتاب جدید دو خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال، بردلی هوپ و جاستین شِک، سروصدای زیادی درباره محمد‌بن‌سلمان به پا کرده است. این دو روزنامه‌نگار، کتاب «نفت و خون: تلاش بی‌رحمانه محمد‌بن‌سلمان برای قدرت جهانی» را درباره فساد اقتصادی و خون‌ریزی بی‌رحمانه ولیعهد سعودی نوشته‌اند و حالا اطلاعات تازه آن مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

افشاگری‌های کتاب «نفت و خون: تلاش بی‌رحمانه محمد‌بن‌سلمان برای قدرت جهانی» درباره ولیعهد سعودی

ملغمه‌ای بی‌محابا از هر نوع فساد

صبح نو

نکته

چند روزی است که مدارس کشور باز شده است و طبعا باید در این میان بازار لوازم‌التحریر داغ باشد چند سالی است که به همت جوانانی سهم محتوای بومی در بازار لوازم‌التحریر افزایش پیدا کرده است با این حال هنوز در این عرصه وضع مطلوبی را شاهد نیستیم. محمد یقینی، مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی دیروز در گفت‌وگو با تسنیم گفته است: «حدود 50‌درصد بازار نوشت‌افزار را محتوای غربی تشکیل می‌دهد. این تازه در حوزه نوشت‌افزار است. برآورد دقیق ما این است که 35‌هزار میلیارد تومان ارزش بازار صنایع فرهنگی در کشور است که از این میان، حدود 6 هزار میلیارد به نوشت‌افزار اختصاص دارد. منظور از صنایع فرهنگی صنایعی مانند اسباب‌بازی، پوشاک، لوازم خانگی 
و ... است که کاراکتر‌محور هستند. عدد این صنعت در کشور 35‌هزار میلیارد تومان است که تنها نیم درصد آن به محتوای بومی اختصاص دارد که عمده آن هم سهم تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی است.»
 

captcha
شماره‌های پیشین