sobhe-no.ir
1011
سه شنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
4
زنگنه: چرا با احداث پالایشگاه، کشور را به آلودگی بکشیم؟

اصرار ژنرال بر خام فروشی نفت

او را دشمن بزرگ پالایشگاه‌سازی در ایران می‌نامند و بسیاری از کارشناسان عقیده دارند وزیر نفت، خود بزرگترین مانع توسعه زنجیره ارزش افزوده در صنعت نفت بوده است. تاجایی که حتی رییس‌جمهوری نیز به او دستور داده باتوجه به شرایط فعلی بازار نفت به روند پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های افزایش تولید فرآورده‌های نفتی و جلوگیری از خام فروشی نفت، بیش از پیش شتاب دهد.

مقامات نظامی یمن از عملیات وسیع در فرودگاه ابهاء عربستان و انهدام اتاق فرماندهی این فرودگاه خبر دادند

ضربت هوایی یمنی‌ها به سعودی‌ها

صبح نو

مقامات نظامی یمن از عملیات وسیع در فرودگاه ابهاء عربستان و انهدام اتاق فرماندهی این فرودگاه خبر دادند

ضربت هوایی یمنی‌ها به سعودی‌ها

سال پهپادی یمنی‌ها، هر روز قوی‌تر و تکمیل تراز قبل می‌شود تا آنجا که دیروز موفق شدند حمله پهپادی گسترده‌ای در فرودگاه ابهاء عربستان سعودی انجام دهند و ریاض را با یک شکست نظامی دیگر روبه‌رو سازند چرا‌که درساقط کردن پهپادهای یمن ناتوان بود.
قدرت و عملیات‌های پهپادی یمنی‌ها در برابر متجاوزان آل‌سعود، هر روز موفق‌تر و گسترده‌تر از گذشته می‌شود، قدرتی که 
سال گذشته با حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو و فرودگاه ابهاء و دیگر زیرساخت‌های عربستان به نمایش گذاشته شد و این روزها قوی‌تر و موفق‌تر ازقبل انجام می‌گیرد. حمله‌ای پهپادی و گسترده که دیروز دوشنبه به جنوب عربستان صورت گرفت و ائتلاف سعودی را با یک شکست دیگر روبه‌رو ساخت. عملیات‌هایی که پاسخی است ناچیز در برابر حملات و تجاوزات آل‌سعود که تا‌کنون ده‌ها هزار کشته و مجروح یمنی برجای گذاشته است و بیش از پنج سال است که ریاض این حملات را به مردم مظلوم یمن انجام می‌دهد.

حمله پهپادی به اهداف حیاتی
ارتش یمن روز گذشته با حمله پهپادی گسترده به جنوب عربستان، آل‌سعود را با یک شکست دیگر مواجه ساخت، حمله‌ای که سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که یگان پهپادی این کشور عملیات گسترده‌ای علیه اهداف نظامی و حساس عربستان سعودی درجنوب غرب این کشورانجام داده است. «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در دولت نجات‌ملی با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت:«سلاح هوایی ارتش با چند پهپاد، حمله گسترده‌ای به مراکز نظامی و اهداف حیاتی در فرودگاه بین‌الملل ابهاء انجام داده است.» او این عملیات را «دقیق» خواند و گفت که عملیات در واکنش و پاسخ به تشدید حملات هوایی مداوم ائتلاف سعودی به یمن و محاصره این کشور از سوی متجاوزان صورت گرفته است. این عملیات در حالی موفقیت‌آمیز بود که ائتلاف سعودی نیز به ناتوانی در ساقط کردن پهپادهای یمن اذعان کرد. آل‌سعود در هفته اخیر ده‌ها حمله هوایی به صنعا و استان‌های شمال غربی یمن داشته است که در کنترل دولت نجات ملی است و در این حملات شمار زیادی غیر‌نظامی کشته و زخمی شدند.
 
تسلط ارتش یمن بر یک منطقه مهم در مراب
همچنین ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق به تسلط بر منطقه «الصداره» یعنی محل عبور به سمت «الجوبه» آخرین شهر باقی مانده از جنوب تا شهر مأرب شدند.
منابع محلی هم در همین ارتباط اعلام کردند، درگیری‌ها به منطقه «المناقل» پس از الصداره رسیده - منطقه‌ای که حدود هفتاد کیلومتر در شهر مأرب فاصله دارد- و نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در تلاشند جلوی پیشروی ارتش یمن به سمت الجوبه را بگیرند. ارتش یمن چند روز پیش موفق شد شهر «ماهلیه» در این منطقه را به صورت کامل در اختیار بگیرد.
همزمان با پیشروی‌های ارتش یمن به سمت مأرب، «محمد علی الحوثی» رییس کمیته عالی انقلاب یمن در توییتر خود ضمن قدردانی از نظامیان و شیوخ و غیره به خاطر دستاوردهای اخیر، نوشت «هر کسی در خانه‌اش [بماند و درِ آن] را ببندد در امان است» (عبارتی که پیامبر ؟ص؟ هنگام فتح مکه استفاده کرد.)

قلب یمن در تسخیر نیروهای مقاومت
با گذشت بیش از پنج سال از تهاجم آل‌سعود در قالب ائتلاف ضد یمنی، اهداف اعلام شده از این تجاوزات نظامی نه تنها محقق نشده که یمن در آستانه پیروزی است. هر چند عربستان سعودی چشم طمع به استان‌های شرقی مانند المهره دوخته و امارات با مزدورانش که موسوم به شورای انتقالی جنوب، جزیره سقطری را به اشغال خود در آورده است اما ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، با تکیه بر ایمان، اراده و دانش بومی خود موفق شدند دیروز دوشنبه بر منطقه مارب مسلط شوند و اجازه ندهند تا این منطقه به دست نیروهای ائتلاف سعودی درآید.
این پیروزی در حالی برای نیروهای مردمی وارتش یمن حاصل شد که هفته گذشته نیز موفق شدند، شهر«ماهلیه» در این منطقه را به صورت کامل در اختیار گیرند. همزمان با پیشروی‌های موفق ارتش یمن و نیروهای مردمی، «محمد‌علی الحوثی» رییس کمیته عالی انقلاب یمن در توییتر خود ضمن قدردانی از نظامیان، شیوخ و سایرنیروهای مردمی، به‌خاطر دستاوردهای اخیر نوشت:« هر کسی در خانه‌اش را ببندد در امان است».(عبارتی که پیامبر؟ص؟ هنگام فتح مکه استفاده کرد). مارب در مرکز یمن قرار دارد و قلب یمن خوانده می‌شود. مارب استان‌های شمالی و جنوبی یمن را به یکدیگر متصل می‌کند و از اهمیت بالایی برخوردار است.

انقلاب مردمی یمن و تجاوز آل‌سعود
عربستان سعودی و امارات از ششم فروردین‌ماه‌94 علیه یمن و انقلاب مردمی این کشور اعلان جنگ کرده و شدیدترین حملات هوایی و نظامی را علیه این کشور داشته است. حملاتی که 
ده‌ها هزار نفر کشته و صدها هزار مجروح برجای گذاشته است و به گفته سازمان‌های حقوق بشری و سازمان ملل، قحطی و بیماری‌های واگیردار، دستاورد این حملات برای یمن بوده است که کودکان، زنان و سالخوردگان یمنی را تهدید می‌کند و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود. موضوعی که بحران انسانی عمیقی در این کشور را رقم زده است و هر روز وخیم‌تر می‌شود که مسبب اصلی آن حملات و تجاوزات نظامی آل‌سعود و ائتلاف آن هستند.

captcha
شماره‌های پیشین