sobhe-no.ir
1009
یکشنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
15
خبر

سازمان سینمایی، فهرست سینماهای بدهکار را منتشر کرده اما درباره روش اعمال حمایت‌ها چیزی نگفته است

موانع حمایت عادلانه

گزارش فاطمه ترکاشوند / دو روز پیش روابط عمومی سازمان سینمایی از مجموع بدهی نزدیک به 164 میلیارد ریالی سالن‌های سینما به دفاتر پخش و صاحبان فیلم در سال 98 خبر داد و فهرست سینماهای بدهکار به همراه نام شرکت‌های پخش و فیلم‌های مربوطه و میزان بدهی هر کدام را منتشر کرد. کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما هم اعلام کرده است که این بدهی‌ها با حمایت سازمان سینمایی پرداخت می‌شود؛ اما نگاهی به این فهرست نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین و درآمدزاترین پردیس‌های سینمایی- تجاری در صدر فهرست بدهکاران هستند و برخی از آن‌ها به علت مالکیت همزمان سالن سینما و شرکت پخش، در واقع به خودشان بدهی دارند. مشکل کجاست؟ آیا اصلا مشکلی هست؟

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با علیرضا سرتیپی، مدیر پردیس سینمایی کوروش

از این جیب به آن جیب

پردیس سینمایی کوروش متعلق به گروه صنعتی گلرنگ با بدهی 21میلیاردی، صدر جدول سالن‌های بدهکار به شرکت‌های پخش را به خود اختصاص داده است. طبق جدول سازمان سینمایی، 6 شرکت «خانه فیلم» با فیلم «امیر»، «راه عرفان» با فیلم «اژدها»، «فیلم‌آفرین» با فیلم «چشم و گوش بسته»، فیلمیران با «مطرب»، «سونامی»، «23 نفر»، «نمایش‌گستران» با فیلم‌های «آخرین داستان»، «جهان با من برقص» و «دختر شیرازی» و «هدایت فیلم» با «آبی به رنگ آسمان» طلبکاران این پردیس سینمایی هستند. علیرضا سرتیپی، مدیر کوروش در گفت‌وگو با «صبح‌نو» می‌گوید که همه بدهی‌هایش را جز آن‌ها که متعلق به شرکت فیلمیران است، پرداخت کرده است.

صبح نو

خبر

محمد‌علی نجفی
 رییس هیات مدیره خانه سینما شد
علی قائم‌مقامی، سخنگوی هیات مدیره خانه سینما اعلام کرد:نخستین نشست پانزدهمین هیأت مدیره خانه سینما روز شنبه پانزدهم شهریور‌ماه برگزار شد و پس از گفت‌وگو و تبادل نظر در خصوص وظایف پیش روی 
هیات مدیره، انتخابات داخلی صورت پذیرفت که برمبنای آن آقایان محمد‌علی نجفی به‌عنوان رییس، علیرضا نجف‌زاده به‌عنوان نایب رییس، روانبخش صادقی به‌عنوان دبیر و علی قائم مقامی به‌عنوان سخنگوی هیات مدیره خانه سینما برگزیده شدند.در مجمع عمومی بیستم مرداد‌ماه سال جاری که با حضور اصناف و تشکل‌های جامعه اصناف سینمای ایران برگزار شد، علیرضا نجف‌زاده، روانبخش صادقی، پژمان مظاهری‌پور،محمدعلی نجفی، بهمن اردلان، آتیلا پسیانی،علی قائم‌مقامی، به‌عنوان اعضای هیات مدیره و کامران ملکی نیز به‌عنوان بازرس خانه سینما انتخاب شدند. همچنین علی نیک‌رفتار و مرتضی شایسته به‌عنوان اعضای علی‌البدل هیات مدیره و مسعود شرفی‌کیا به‌عنوان علی‌البدل بازرس در این جمع حضور دارند.محمدعلی نجفی که به‌عنوان رییس هیات مدیره خانه سینما انتخاب شده است، معمار، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان ایرانی است که در اصفهان متولد شده و کارهای متعددی از کارگردانی گرفته تا نویسندگی، بازیگری، تهیه‌کنندگی و طراحی صحنه و لباس را در کارنامه هنری‌اش در مقاطع مختلف ثبت کرده است.او علاوه بر فعالیت هنری، اولین مدیر سینمایی بعد از انقلاب اسلامی هم بوده است و در چند مقطع عضو هیات مدیره خانه سینما بوده است.

هاشمی: اولین نقش منفی‌ام را بازی می‌کنم
هدایت هاشمی در برنامه رادیویی منصور ضابطیان از جزئیات نقش تازه‌ای که ایفا می‌کند سخن گفت. به گزارش مهر، هدایت هاشمی گفت: در حال حاضر در مجموعه‌ای به نام «نجلا» در حال فعالیت هستم که یک کار نسبتاً تاریخی است که در سال‌۵۸ در آبادان و بصره می‌گذرد و امیدوارم کار خوبی از آب در آید و قرار است به زودی از شبکه‌۳ پخش شود. وی در این باره که آیا قرار است بینندگان با یک نقش جدید از او غافلگیر شوند، اظهار کرد: من در این سریال برای اولین‌بار یک نقش منفی را تجربه می‌کنم، نقش یک افسر عراقی شاعر که امیدوارم از پس آن به خوبی بربیایم. هاشمی با بیان اینکه «نجلا نام یک دختر ایرانی عراقی دورگه است»، درباره زمان پخش این سریال خبر داد: با توجه به اینکه قصه سریال در سال‌۵۸ می‌گذرد و مربوط به سفر زائرین به کربلا و کشتار صدام در آن دوره است احتمالاً برای اربعین آماده پخش خواهد شد.

حریری: فعالیت‌های پژوهشی 
جشنواره تئاتر دانشگاهی آغاز می‌شود
امیرحسین حریری، مدیر مرکز تئاتر مولوی عنوان کرد: خوشبختانه در این ایام پسا کرونایی به یک ثبات نسبی مخاطب با وجود همه محدودیت‌ها و پروتکل‌ها در این مجموعه رسیده‌ایم، یکی از برنامه‌های اخیرمان در مولوی اجرای فعالیت‌های پژوهشی مشترک با جشنواره تئاتر دانشگاهی خواهد بود. او در گفت‌وگو با فارس افزود: ما بعد از ارائه مجوز بازگشایی مجدد سالن‌های نمایشی، تقریباً اوایل تیر اجراهای مجدد خود را با کارها و نمایش‌هایی که در اسفند‌ماه معلق شده بودند، شروع کردیم و خوشبختانه تا به امروز جزو سالن‌هایی بودیم که علی‌رغم محدودیت‌هایی که برای حضور مخاطبان و گروه‌های نمایشی وجود داشت اما از استقبال خیلی خوبی برخوردار شدیم به‌طوری که تقریباً تمامی ظرفیت در نظر گرفته شده برای حضور مخاطبان در اجراهای نمایش ما تکمیل می‌شد.

تمام دروس مدرسه تلویزیونی 
در تلوبیون ذخیره می‌شود
رییس سازمان صداوسیما که همراه با وزیر آموزش‌و‌پرورش با حضور در شبکه آموزش مدرسه تلویزیونی ایران را افتتاح کردند، اعلام کرد که تمام دروس برای استفاده دانش‌آموزان در سایت تلوبیون ذخیره می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مدرسه تلویزیونی ایران با حضور عبدالعلی علی‌عسکری، رییس صداوسیما و حاجی میرزایی وزیر آموزش‌و‌پرورش همزمان با بازگشایی مدارس افتتاح شد. علی عسکری در بخشی از صحبت‌هایش گفت: در برهه شیوع کرونا ما ورود کردیم و در کنار وزیر محترم آموزش‌و‌پرورش بودیم تا بتوانیم کمکی کنیم. وی ادامه داد: زمانی که موضوع کرونا پدید آمد، از لحظات اول احساس کردیم که بار سنگینی بر روی دوش رسانه ملی است. رییس صداوسیما اظهار کرد: کارهای مختلفی را آغاز کردیم؛ در لحظه‌ای که تعطیلی مدارس را اعلام کردند ما مسوولیت بیشتری را روی دوش خود احساس کردیم تا به فوریت این خلاء را پر کنیم. به کمک وزارت آموزش‌و‌پرورش معلمان و استادان در زمان کوتاه این اقدام انجام شد.

captcha
شماره‌های پیشین