sobhe-no.ir
1008
شنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
12
خبر

«صبح‌نو» از واکنش‌های مجازی به سفر سه‌روزه ريیس مجلس به استان خوزستان گزارش می‌دهد

واقعیت خدمت در دل میدان

سفر استانی محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان در سه روز گذشته جزو مهم‌ترین اتفاقات و رویدادهای ایران بوده است. رییس مجلس به جای اینکه وقت خود را در جلسات مدیران استانی بگذراند، ترجیح داده است که به میان مردم برود و این می‌‌شود که شهرهای مهم استان خوزستان در سه روز گذشته قالیباف را به خود دیده است، حتی ساعت 11 شب که شاید حتی مدیران آن شهرستان هم در منازل خود باشند. رییس مجلس حتی وقتی به مرکز استان می‌‌رود، ابتدا به حصیرآباد که جزو محروم‌ترین مناطق شهر است، می‌‌رود و بعد سراغ جلسات اداری!

صبح نو

خبر

خاطراتی جدید از کاخ سفید و افشای بی‌اخلاقی‌های ترامپ توسط هوادارش
در حالیکه سخنگوی رسانه‌ای سابق کاخ سفید خواسته است کاملا به ترامپ وفادار باشد، در خلال خاطرات او می‌توان به رفتارهای غیراخلاقی رییس جمهور پی برد.
به گزارش گاردین، جدیدترین کتاب خاطراتی که قرار است توسط یکی از کارکنان سابق کاخ سفید در دولت دونالد ترامپ بیرون بیاید متعلق به سارا هاکابی سندرز، سخنگوی رسانه‌ای اسبق کاخ سفید است. این کتاب «سخن گفتن از طرف خودم» نام دارد و قرار است سه‌شنبه آینده منتشر شود. گاردین در حالی که یک نسخه از این کتاب را دریافت کرده، درباره آن نوشته است: کتاب‌های خاطرات قبلی منتشرشده از کاخ سفید تقریباً همگی علیه ترامپ بوده‌اند اما این کتاب به جای اینکه کتاب فاش‌کننده‌ای از یکی از کارکنان سابق یا کتابی آشکارکننده از سابقه خانوادگی نوشته برادرزاده ترامپ باشد، در عمل تجلیلی است از رییس‌جمهور توسط یکی از حامیان وفادار او. زیرعنوان این کتاب هم «باور، آزادی و نبرد زندگی‌مان داخل کاخ سفید ترامپ» انتخاب شده است. سندرز متعلق به یکی از شناخته‌شده‌ترین خانواده‌های جمهوری‌خواهان است. پدر او مایک هاکابی، یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۶ بود و گفته می‌شود خود سندرز هم قصد دارد در آرکانزاس وارد رقابت فرمانداری شود اما حتی در میان تحسین‌های سندرز، باز هم می‌توان به مثال‌هایی از رفتارهای زشت و زن‌ستیزانه رییس‌جمهور و دستیاران ارشد او اشاره کرد که ممکن است تا حدودی به کمپین ترامپ آسیب بزند؛ مخصوصاً با توجه به اینکه ترامپ در میان زنان از حمایت کمتری نسبت به جو بایدن برخوردار است.
 
بیست‌وپنجمین کتاب
«اوج بندگی» چاپ شد
کتاب «شکار مرغابی‌ها؛ خاطرات سردار غلامعلی (جواد) نژاداکبر» نوشته مصیب معصومیان، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شد.
به گزارش مهر، مصیب معصومیان، نویسنده این‌کتاب، پیش‌تر کتاب «از ام‌الرصاص تا خانطومان» (برگزیده جشنواره شهیدهمدانی) را در کارنامه خود ثبت کرده است. شهید غلامعلی(جواد) نژاداکبر سال ۱۳۴۰ در خانواده‌‌ای مذهبی در روستای بیشه‌سر از توابع شهر بابل متولد شد. دوران دبیرستانش با شروع و اوج انقلاب اسلامی مصادف بود و حضور پررنگ و مؤثر آقاجواد در تشویق جوانان و فرهنگ‌‌‌سازی و تبلیغات و فعالیت‌های انقلابی را همه انقلابی‌های شهر دیده و شاهد هستند. او در سال ۱۳۵۹ با شروع جنگ تحمیلی، از اولین نفراتی بود که کوله جنگ را به دوش کشید و راهی مریوان شد. همزمان در سال ۱۳۶۰ در رشته فنی مدرک دیپلمش را اخذ کرد و پس از آن به عضویت سپاه پاسداران شهرستان بابل درآمد و در واحد عملیات مشغول به خدمت شد. دومین اعزام غلامعلی نژاداکبر مربوط به سال ۱۳۶۱ و حضور در عملیات‌های طریق‌القدس، بیت‌المقدس، فتح‌المبین، والفجر۸ و کربلای۵ بوده است. او در سال ۱۳۶۱ ازدواج کرد و ثمره آن دو فرزند با نام‌های کمیل و فاطمه بوده است. جواد در منطقه هورالعظیم از ناحیه شکم به شدت مجروح شد و پس از چند ماه استراحت، دوباره به مناطق درگیر جنگ بازگشت و این بار خدمت را در قالب فرماندهی گردان مسلم و سپس فرماندهی گردان 
صاحب الزمان؟عج؟ و سپس، جانشینی تیپ ادامه داد. وی در نهایت در ادامه عملیات  عظیم کربلای۵ در ۱۲ اسفند ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه به همرزمان شهیدش پیوست. کتاب «شکار مرغابی‌ها» با ۲۱۶ صفحه منتشر شده است.
 
کنداکتور شبکه نمایش، جنگی می‌شود
شبکه نمایشِ تلویزیون در جدول پخش هفته آینده و در باکس منتخب ژانر به پخش فیلم‌های شاخص جنگی سینما پرداخته و نیز آثار برد پیت، بازیگر را مرور می‌کند. همچنین فیلم «تعقیب سرد» به عنوان فیلم جدید در باکس فیلم‌های جذاب پخش خواهد شد. فیلم‌های جنگی همچون نامه‌هایی از یوجیما، کانی‌مانگا، آزادیخواه، جوخه، مهاجر، تی34 و دشمن پشت دروازه‌ها از شنبه، 15 تا جمعه 21 شهریور، ساعت 19 و در باکس منتخب ژانر از شبکه نمایش پخش می‌شوند. این هفته و در بخش صحنه‌گران، شبکه نمایش به مرور آثار برد پیت می‌پردازد. از شنبه، 15 تا جمعه، 21 شهریور به ترتیب فیلم‌هایی همچون مکزیکی، افسانه‌های خزان، شیطان درون، قاپ‌زنی، ماشین جنگ، بازی ‌پول و به سوی ستارگان با بازی این بازیگر در ساعت 21 از این شبکه پخش می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین