sobhe-no.ir
1003
سه شنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۹
11
نکته

پخش سریال آقازاده در شبکه نمایش خانگی حاشیه‌ساز شده است

پشت ‌صحنه «آش» و «شکلات»

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / سریال آقازاده در قسمت نهم با نمایش صحنه صیغه یک‌ساعته حواشی زیادی را ایجاد کرد. در فضای مجازی حرف و حدیث بر سر انتشار این صحنه زیاد بود؛ غافل از اینکه انتشار سکانس حذف‌شده سریال غیر از اینکه توسط عوامل فیلم باشد، از کسی دیگر بر نمی‌آید.

صبح نو

نکته

قرار است از امسال «نشان رسول» به پاسداشت زنده‌یاد «رسول ملاقلی‌پور» به یکی از سینماگران خلاق در حوزه‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت اعطا شود. خبرگزاری مهر اعلام کرده است که آیین اهدای نخستین 
«نشان رسول» شهریور ۹۹ همزمان با شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» برگزار می‌شود. کارگردان آثار ماندگاری چون «نینوا»، «بلمی به سوی ساحل»، «پرواز در شب» را هنوز پس از 15 سال از درگذشت او به سختی می‌توان از یاد برد یا حتی نقش او را در سینمای ایران کوچک شمرد. کارگردانی که در آثار متاخرش نگاه منتقدانه‌تری داشت اما هیچ‌وقت از پس‌زمینه آثار دفاع مقدسی جدا نشد و به آرمان‌هایش درباره آدم‌ها و قهرمان‌های جنگ پشت نکرد. به هر روی، درنظر‌گرفتن این نشان شاید کمی دیر باشد اما قطعا اثربخش است؛ نشانی که هم می‌تواند یادآور سینمای نوآورانه و ماندگار ملاقلی‌پور باشد و هم به‌عنوان موتور محرکی برای افزایش خلاقیت در سینمای مقاومت بر این جریان فیلمسازی اثر بگذارد.
 

captcha
شماره‌های پیشین