sobhe-no.ir
1003
سه شنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۹
10
با هدف کاهش محرومیت در جنوب‌شرق کشور انجام می‌شود

فعالیت 76 مرکز جامع سلامت برکت در سیستان و بلوچستان

گزارش «صبح‌نو» از جلسه شورای عالی قوه‌قضاییه را بخوانید

جدیت در تشکیل کارگروه ویژه برای رفع موانع تولید

رییس دستگاه قضا روز گذشته در جلسه شورای عالی قوه‌قضاییه از راهبرد قوه‌قضاییه در استقرار عدالت با مشارکت مردم گفت و اینکه مسوولان باید نقدپذیر و حامی آمران به معروف و ناهیان از منکر باشند. حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی درباره تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید هم صحبت کرد و اینکه وکالت آسان، ارزان و سالم باید در دسترس همه ملت قرار گیرد. اقدامات رییس قوه‌قضاییه در مبارزه با فساد موجب امیدواری مردم برای برخورد جدی با این مساله به‌خصوص در عرصه اقتصادی شده است.

صبح نو

با هدف کاهش محرومیت در جنوب‌شرق کشور انجام می‌شود

فعالیت 76 مرکز جامع سلامت برکت در سیستان و بلوچستان

به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟، 76 مرکز جامع سلامت برکت مشغول خدمت‌رسانی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان هستند.
به گزارش «صبح‌نو»، آقای محمد مهجوری با اعلام این خبر گفت: با افتتاح 9 مرکز جامع سلامت برکت در هفته گذشته، تعداد مراکز جامعه سلامت بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان به 76 مرکز رسید. وی در تشریح مراکز جامع سلامت افتتاح‌شده در استان سیستان و بلوچستان 
اظهار كرد: این 9 مرکز در شهرهای زهک، زابل، زاهدان، خاش و نیک‌شهر با اعتباری بالغ بر 135 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد نسبت به ساخت 96 مرکز جامع سلامت در استان سیستان و بلوچستان متعهد است که از این تعداد، 76 مرکز افتتاح شده و 9 مرکز دیگر تا بهمن‌ امسال به بهره‌برداری می‌رسند. مهجوری درباره پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان توضیح داد: 485 پروژه شامل مدرسه، راه، پل، مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت، کتاب‌خانه، دارالقرآن، خانه عالم، حوزه علمیه و... را در استان سیستان و بلوچستان در دست اقدام داریم که 312 پروژه به بهره‌برداری رسیده است. وی افزود: اعتبار در نظر گرفته‌شده برای 485 پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان یک‌هزار و 842 میلیارد ریال است.
مهجوری با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه مدرسه‌‌‌سازی در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بنیاد تا به امروز 99 مدرسه را در استان افتتاح کرده است و 19 مدرسه دیگر نیز مهر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند. به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد نسبت به ساخت 174 مدرسه در استان سیستان و بلوچستان متعهد بوده است. وی تاکید کرد: ورود بنیاد برکت به حوزه ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها، مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت با هدف توانمند‌‌سازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته است.
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(رحمه‌الله‌علیه) 9 هزار و 371 طرح در حوزه‌های توانمند‌‌سازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری
 9 هزار و 569 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

captcha
شماره‌های پیشین