510
دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷
1
حداد عادل درنشست خبری هشتاد و پنجمین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی اعلام کرد:

93مدرس غیرایرانی زبان فارسی در تهران

نشست خبری هشتاد و پنجمین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در بنیاد سعدی برگزار شد. بنا بر اعلام دکتر غلامعلی حدادعادل، رییس بنیاد سعدی این دوره ویژه معلمان و مدرسان زبان فارسی است که برای نخستین‌بار برگزار خواهد شد.

رهبرانقلاب:

مسوولان از نزدیک با مردم ارتباط برقرار کنند

سرمقاله

تصویر مقتدر

گزارش «صبح‌نو» بازگشایی تنها 6 کیلومتر از خط 7 متروی تهران که به بهانه ایمن‌نبودن تعطیل شده بود

افتتاح دوباره خط افتتاح شده

متروی خط هفت روز شنبه گذشته یک‌بار دیگر به بهره‌برداری رسید، آن هم نه به طور کامل. اتفاقی را که در 13 ماه گذشته برای خط هفت متروی تهران روی‌داده است باید جزو شاهکارهای مدیریتی اصلاح‌طلبان دانست.

سلیمی‌نمین در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

تطهیر امیرانتظام تحریف تاریخ است

با درگذشت عباس امیر‌انتظام، سخنگوی دولت موقت عده‌ای در‌صدد تطهیر و تقلیل او از یک جاسوس به یک زندانی سیاسی هستند. موضوعی که مورد انتقاد تعدادی از تاریخ‌شناسان قرار گرفته و این اقدام را جعل تاریخ می‌نامند. «او را زندانی سیاسی معرفی می‌کنند؛ این جعل تاریخ است.مشکل این نبود که مخالف اصل ولایت‌فقیه بوده است. امروز برای اینکه او را قهرمان کنند و این ضعف آقای بازرگان را رفع کنند او را به‌عنوان زندانی سیاسی معرفی می‌کنند و جامعه را محروم از تجربیات خود می‌کنند.»

شبکه3درشفافیت‌وپاسخ‌گویی‌به‌مخاطبان‌پیش‌قدم‌شد

«پاتک »تلویزیونی به شایعات

ارتباط مستقیم با مخاطبان و پاسخ به سؤالات آنها یکی از مهم‌ترین اصول مدیریتی است. بعد از آغاز به کار مدیریت جدید شبکه سه سیما، قرار شده که مدیران ارشد این شبکه برای تعامل با مخاطبان خود مقابل دوربین قرار بگیرند.

سیاست پوپولیستی آقای متفکر

تابش:سخن حجاریان را قبول ندارم

خودش را تئوریسین جریان اصلاحات نمی‌داند اما کافی است تا کلیدواژه‌ای را مطرح کند تا بلافاصله در جریان اصلاحات و به‌خصوص از سوی رسانه‌های این جریان کلید زده شود، از آقای سعید حجاریان سخن می‌گوییم که حال سلبریتی‌ها کلیدواژه جدید او هستند برای عملیاتی کردن پروژه جدیدش.

یادداشت

درسی از فلسفه تاریخ برای سیاست امروز

دکتر موسی نجفی

یادداشت

باز می‌خواهند «عبور کنند»!

دکتر حامد حاجی‌حیدری

دکتر رقیه فاضل توضیح می‌دهد که چرا حجاب اولویت دست چندم نیست

«استعمار فرا نو» به دنبال بی‌حجابی اجباری

این روزها با گرم شدن هوا از طرفی و فرارسیدن مناسبت‌هایی مانند روز قیام مسجد گوهرشاد و روز دختر از طرف دیگر، بحث‌ها درباره حجاب و عفاف داغ شده است. یکی از این بحث‌ها هفته گذشته در حسینیه هنر مشهد با حضور فعالان فرهنگی و دانشگاهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد. در نشست بیستم از سلسله نشست‌های «گفتار عصر» درباره واقعه گوهرشاد خانم رقیه فاضل، دانش‌آموخته دکترای مدیریت آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد، در سخنرانی خود با موضوع «حجاب و مقابله با منافع نظام سلطه» انگاره تقدم و اولویت مسائل معیشتی و اقتصادی بر پوشش و حجاب را مورد نقد و بررسی قرار داد.

یادداشت

طرحی جدید برای ایجاد بحران در عراق

حجت‌الاسلام امیر مسروری

هیات دولت در نامه‌ای به رهبر انقلاب:

با تمام توان برای حل مشکلات اقتصادی مردم تلاش می‌کنیم

صبح نو

اردوغان: در برابر باج‌گیری آمریکایی‌ها کوتاه نمی‌آییم

رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به ایراد اتهامی جدید به اتباع کشورش بخاطر همکار اقتصادی با ایرانی‌ها گفته که این کارها هم مانند تلاش قضات طرفدار گولن برای زمین زدن دولت ترکیه است و آنکارا در برابر این «باج‌خواهی» کوتاه نمی‌آید.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز یکشنبه در واکنش به محاکمه مدیر یکی از بانک‌های ترکیه به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران، گفت که این کار سیستم قضایی آمریکا «باج‌گیری» است و آنکارا در برابر چنین کاری، کوتاه نمی‌آید.

پیش از این، مطرح شدن پرونده «رضا ضراب» تاجر ایرانی-ترکیه‌ای در محاکم قضایی آمریکا به اتهامی مشابه، باعث مخدوش شدن روابط واشنگتن-آنکارا شده بود.

ضراب در برابر قضات نیویورک گفته که اردوغان شخصاً مجوز نقض تحریم‌های ایران را به وی داده بوده است.

اردوغان در واکنش به مطرح شدن دومین پرونده ارتباط اتباع کشورش با تحریم‌های ایران، گفته که «همه معاملات ترکیه در راستای تصمیمات سازمان ملل متحد است.

اردوغان تصریح کرده: «مثلاً ما چه کرده‌ایم؟ ما از یک کشوری که با آن قرارداد داریم، گاز طبیعی آورده‌ایم تا شهروندانمان در زمستان در سرما نمانند. مثل دیگر کشورها، ما هم فقط خود را ملزم به پایبندی به تصمیمات سازمان ملل می‌دانیم و آنها را با دقت اجراء کرده‌ایم.»

اردوغان آمریکایی‌ها را متهم می‌کند که پرونده‌های نقض تحریم ایران را با هدف ضربه زدن به اقتصاد ترکیه، روی میز قضات می‌گذارد؛ رئیس‌جمهور ترکیه البته شبکه وابسته به «فتح‌الله گولن» متحد سیاسی دیروز و دشمن امروز خود را هم در این داستان دخیل دانسته و گفته: «این پرونده چیزی فراتر از توطئه 17-25 دسامبر نیست که از آن سوی اقیانوس آمده است. ما را ببخشید ولی ما در برابر این باج‌خواهی کوتاه نمی‌آییم.»

در روزهای 17 الی 25 دسامبر 2013، تنش‌های گولن و اردوغان که آن روزها نخست‌وزیر بود، به اوج خود رسید و قضات دادگاه‌های ترکیه که دولت می‌گفت اجیر گولن هستند، تحقیقاتی گسترده را در خصوص فساد مالی در بدنه دولت آغاز کردند. دولت اردوغان هم چندی بعد، در پاسخ به این «توطئه»، پاکسازی گسترده‌ای را در دستگاه قضایی و انتظامی ترکیه به راه انداخت و نزدیکان جریان گولن را حذف کرد.

شماره‌های پیشین