454
شنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
هشدار سپاه به صهیونیست‌ها:

دست‌ما روی ماشه است

پیگیری پرونده سعید مرتضوی

اجرای قانون بدون انتقام‌گیری سیاسی

روایت آقای سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران به رمانی قطور و پر مخاطب بدل گشته است؛ در این برهه زمانی، افکار عمومی خواهان اجرای حکم وی هستند؛ هرچند پس از اظهارات حجت‌الاسلام اژه‌ای، روند مطالبه‌گری پیرامون پرونده سعید مرتضوی، حاشیه‌ها با هدف انتقام‌گیری سیاسی از متن رخداد پر رنگ‌تر شد.

سرمقاله

راه حل مشکلات کشور

روایت پارسانیا از اندیشه شهید مطهری درباب ملت و ملی‌گرایی

فرهنگ، مبنای هویت ملی است

نشست بازخوانی «خدمات متقابل اسلام و ایران؛ نقد روایت مطهری از ناسیونالیسم ایرانی» هفته گذشته با حضور اندیشمندان مختلف ازجمله حجت‌الاسلام دکتر حمید پارسانیا، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و یکی از شاگردان استاد مطهری، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

آمارها از ارتقای رتبه ایران در فهرست خوشبختی خبر می‌دهد

ایران شادتر شده است

در تازه‌ترین گزارش سازمان ملل از رتبه‌بندی شادترین کشورهای جهان، ایران از لحاظ شاخص‌های معرف شادی و خوشبختی با صعودی دو پله‌ای نسبت به سال گذشته، در رتبه 106 قرار گرفت که با بررسی رتبه‌بندی آن در سال‌های اخیر (از سال 2013 به بعد) می‌توان نتیجه‌گیری کرد، سطح نشاط عمومی در کشور افزایش یافته است.

عبدالملکی: نباید اقتصاد کشور را به یک ارز وابسته کنیم

جایگزینی دلار، تحقق ایده‌ای 23 ساله

بازار ارز چند ماهی است که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد تا جایی که نرخ دلار از مرز 6هزارتومان هم گذشت، همین امر دولت را بر آن داشت با بسته جدید ارزی خود آرامشی به این بازار ترزیق کند. حال در جدیدترین تصمیم خود دولت یورو را به عنوان ارز مبنا و جایگزین دلار اعلام کرد.

بعد از دو روز وجه جدیدی از ویدیوی برخورد پلیس زن با دختران مشخص شد

برنامه‌ریزی هوشمندانه

نشست کمیته تبادل اطلاعاتی چهار جانبه ایران، روسیه، عراق و سوریه برگزار شد

ارتقای همکاری‌های دفاعی تهران- بغداد

همکاری‌های دفاعی و نظامی ایران و عراق زمانی پررنگ شد که گروه‌های تروریستی داعش، موصل و الانبار را به اشغال خود درآوردند و علاوه بر آن قصد ورود به دیگر نقاط عراق از جمله شهرهای زیارتی این کشور را در سر پروراندند. جمهوری اسلامی ایران ورود تروریست‌ها به عتبات عالیات را خط قرمزخود توصیف و به منظور مقابله با داعش، حمایت‌های مستشاری و نظامی خود را از ارتش عراق اعلام کرد.

جای خالی «عدل و ظلم» در فقه

لزوم اعمال فیلترینگ تلگرام با رعایت تشریفات قانونی

همایون امیرزاده در گفت‌وگو با «صبح نو» مطرح کرد:

لزوم مدیریت واحد برای نمایشگاه‌های کتاب و قرآن

انتشار نامه‌ای از سوی یکی از اعضای شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب درباره بازگشت نمایشگاه کتاب به مصلی و همچنین بحث همزمانی نمایشگاه با ماه مبارک رمضان در سال آینده باعث شد سراغ همایون امیرزاده سخنگوی نمایشگاه کتاب برویم. گفت‌وگوی ما را با وی بخوانید.

صبح نو

برخورد ترامپ با برجام یک دوره فشرده آمریکاشناسی بود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخورد اخیر ترامپ با مسئله برجام یک دوره فشرده آمریکاشناسی به‌ویژه برای نسل جوان بود.

حسن رحیم‌پورازغدی امشب در جمع اعضای بسیج رسانه استان فارس به واکنش اخیر ترامپ به برجام اشاره و اظهار کرد: برخورد ترامپ در مسئله برجام یک دوره فشرده آمریکاشناسی و غرب‌شناسی به‌ویژه برای نسل جوان بود.

وی با انتقاد از کسانی که قبل از برجام به حرف برخی مبنی بر غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکا توجه نمی‌کردند، افزود: همان تیپ‌هایی که مشتاق مذاکره با آمریکا بودند حالا حرف‌هایی دیگر می‌زنند و تناقض‌های زیادی در سخنان آنهاست، مثل‌ اینکه در رسانه تناقض محال نیست و فقط در منطق محال است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه قرارداد برجام را به‌گونه‌ای تنظیم کردند که حتی ما حق اعتراض هم نداشته باشیم، خاطرنشان کرد: پس از برجام صحبت از پیروزی بزرگ می‌کردند، جشن گرفته و سوت و کف می‌زدند و هرچه یک عده می‌گفتند متن را بخوانید ببینید محتوای آن چیست و چه به روز ما خواهد آورد متأسفانه کسی توجه نمی‌کرد؛ حالا همان افراد با ادبیاتی دیگر سخن می‌گویند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر می‌گویند که به آمریکا نمی‌شود اعتماد کرد اما اگر دو سال پیش هر کس این حرف‌ها را می‌زد می‌گفتند ما و آمریکا می‌خواهیم مشکلات خود را حل کنیم اما این‌ها هم‌صدا با رژیم صهیونیستی کاسب تحریم و طرفدار جنگ شده و اجازه نمی‌دهند که با آمریکا مذاکره کنیم.

رحیم‌پورازغدی با طرح این پرسش که مگر نخستین بار است که آمریکا چنین برخوردی با ما می‌کند؟ خاطرنشان کرد: البته این رفتار آمریکا با برجام به‌ویژه برای نسل جوان ما تجربه‌ای خوب و یک آمریکاشناسی و غرب‌شناسی فشرده بود.

وی به خصومت‌های همیشگی آمریکا با نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: آمریکا 30 سال است که ما را متهم به تروریسم و بنیادگرایی می‌کند که در صحبت‌های اخیر ترامپ نیز دوباره بحث موشک و سپاه و خطر ایران در منطقه مطرح شد و بهانه اخیر آنها این است که ایران در منطقه زیاد نفوذ کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: دو اشکال به ایران گرفته‌اند، یکی اینکه چرا ایران موشک‌های دوربرد قوی داشته و می‌تواند از خود دفاع کند و دوم اینکه چرا در منطقه تا این حد نفوذ کرده و قدرت اول شده است در حالی‌ که ما برای سلطه بر خاورمیانه این‌ همه سرمایه‌گذاری کرده و پول خرج کردیم.

وی اضافه کرد: کسی نیست به آمریکایی‌ها بگوید شما که از آن‌طرف دنیا می‌آیید، منطقه را اشغال می‌کنید جنایت نیست اما ایران که با دعوت کشورها به آنها کمک مستشاری می‌کند را دخالت عنوان می‌کنند.

این استاد دانشگاه به بحث رسانه در دنیای امروز اشاره و اظهار کرد: رسانه‌های دنیای سرمایه‌داری امروز در خدمت جنایت و جنایتکار قرار گرفته و جای جلاد و شهید عوض شده است و کسی کاری به واقعیت ندارد و این رسانه‌ها ضداخلاقی مشخص می‌کنند که واقعیت چیست.

وی افزود: آمریکا و غرب بزرگ‌ترین تروریزم وحشی را در منطقه سامان دادند و حالا ایران را به تروریزم متهم می‌کنند و با قدرت رسانه‌ای خود حقایق را وارونه جلوه می‌دهند.

رحیم‌پورازغدی به فرق رسانه اسلامی و غیراسلامی نیز اشاره کرد و گفت: رسانه اسلامی به حریم خصوصی افراد وارد نمی‌شود، شایعه را پخش نمی‌کند، آبرو و حیثیت انسان‌ها برایش مهم است اما رسانه غیراسلامی تنها به دنبال تیراژ بالا و دروغ‌گویی است.

وی خاطرنشان کرد: رسانه اسلامی دروغ نمی‌گوید اما رسانه غیراسلامی به‌راحتی دروغ می‌گوید و خبر را جعل کرده و منتشر می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: معیار برای درج خبر در رسانه اسلامی این است که کدام خبر از نظر کمیت و کیفیت بر سرنوشت جامعه تأثیر بیشتری دارد نه اینکه مانند رسانه‌های ضد اخلاقی و غیر اسلامی پول بگیری و مشخص کنی کدام خبر اول باشد و کدام خبر دوم و منافع باندی و قبیله‌ای در اولویت دادن به خبر نقش داشته باشد.

شماره‌های پیشین