339
چهارشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۶
1
اعتراض بازماندگان فاجعه معدن گلستان به فراموشی قول‌های مسوولان

یخ وعده‌های زمستان یورت آب می‌شود؟

در حادثه دردآور انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر در اردیبهشت‌ماه امسال، 43 نفر از معدن‌چیان جان خود را از دست دادند. همزمان با این اتفاق که تفحص محبوس شدگان نزدیک به 2 هفته طول کشید، مقامات زیادی به منطقه رفته و قول‌های زیادی برای تأمین معیشت خانواده‌های بازمانده دادند که تا به امروز خیلی از این وعده‌ها محقق نشده‌اند.

گفت‌وگوی صریح «صبح نو» با تهیه‌کننده فیلم قاتل اهلی

سینماسوزی به‌جای فیلم‌سوزی!

فیلم‌سوزی! این عنوانی است که اغلب همزمان با پاییز در سینما به اوج خود می‌رسد و اعتراض تعداد زیادی از تولید‌کنندگان این حوزه را به‌همراه می‌آورد.

با گذشت حدود دو ماه از آغاز به کار کابینه وضعیت دو وزیر و چند معاون رییس جمهور مشخص نشده است

بلاتکلیفان دولت

حدود دو ماه از آغاز به کار رسمی دولت دوازدهم می‌گذرد؛ هنوز برخی‌ چهره‌ها با وجود حضور در جلسات هیات دولت از جمله آقای حسینعلی امیری که معاونت پارلمانی رییس‌جمهور را در اختیار دارد،‌ حکمی برای خود از سوی روحانی دریافت نکرده. معاون اجرایی رییس‌جمهور نیز بی‌مدیر مانده،‌ به این جمع، بی‌تکلیفی دو وزارتخانه علوم و نیرو را نیز اضافه کنید.

روس‌ها و آمریکایی‌ها شبکه‌های اجتماعی را به همکاری فرا خواندند

تلگرام، توییتر و گوگل زیر تیغ

روسیه، تلگرام را به دلیل عدم همکاری درباره استفاده تروریست‌ها از بستر این پیام‌رسان به جریمه محکوم کرد.

در دهمین دوره نمایشگاه غذاهای سالم چه خبر است؟ «صبح نو» گزارش می‌دهد

یک دورهمی خوشمزه

دهمین دوره نمایشگاه غذاهای سالم، امسال هم مانند سال‌های قبل در خیابان حجاب و در کانون پرورش فکر‌کودکان و نوجوانان برگزار شد. در ادامه گزارشی از چندوچون و نحوه برگزاری این نمایشگاه خوشمزه را می‌خوانید.

سرمقاله

معامله جناحی علم

تک نجفی و پاتک نوبخت دعوای بودجه را دوباره داغ کرد

اختلاف دولت و شهرداری نسخه جدید

فقط 24 ساعت زمان کافی بود تا رویای شیرین دولت و شهردار همسو، با دو اظهار نظر در دو نشست خبری متفاوت، نقش بر آب شود. متهم اصلی داستان، این بار هم «بودجه» بود. واژه‌ای که انگار میانه هیچ دولتی را با شهرداری پایتخت، خوب نگه نمی‌دارد. حالا هم به فاصله کمتر از 24 ساعت پس از نخستین نشست شهردار منتخب اصلاح‌طلبان، سخنگوی دولت هم‌طیف با شهردار و شورای شهر تهران، با کنایه و طعنه نسبت به اظهارات شهردار جدید پایتخت سخن گفته است. جرقه اختلاف کهنه دولت و شهرداری، دیروز در سالن آمفی‌تئاتر ساختمان شماره 2 شورای شهر تهران زده شد. جایی‌که شهردار منتخب لیست امید، از دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان به دلیل پرداخت نکردن بودجه شهرداری تهران انتقاد کرد.

چرا طالبان حاضر به مذاکره با آمریکا نیست؟

تیرباران شبانه افغان‌ها به دست یانکی‌ها

آمریکایی‌ها که نزدیک دو دهه از حضورشان در افغانستان می‌گذرد، به جای عمل کردن به شعارهایشان در برقراری امنیت و صلح پایدار، چون گروه‌های تروریستی طالبان به سوی مردم افغانستانی شلیک کرده و ترس و دردی مضاعف را در این سرزمین موجب می‌شوند؛ تیربارانی که تعدادی افراد بی دفاع افغانستانی پس از اسارتشان، با آن مواجه شده‌اند.

صبح نو

نماینده مردم رشت در مجلس:

کشور در بدترین حالت رکود تورمی قرار دارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از وضعیت خطرناک رکود تورمی انتقاد کرد و گفت: تنها راه برون‌رفت از وضعیت رکود تورمی رونق و سرمایه‌گذاری در تولید و منع واردات بی‌رویه است.

محمدصادق حسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، بابیان اینکه در اقتصاد فعلی کشور دو مشکل بسیار بزرگ وجود دارد که رکود و تورم است، اظهار کرد: کشور ما در حالت رکود تورمی قرار گرفته که بسیار خطرناک است.

وی بابیان اینکه رکود و تورم در مقابل یکدیگر هستند، تصریح کرد: اولویت نخست دولت باید حل وضعیت رکود تورمی داخل کشور باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: تنها کار دولت برای از بین بردن حالت رکود تورمی باید سرمایه‌گذاری در بخش تولید باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت توزیع پول به بخش تولید، بیان کرد: دولت باید توزیع پول را در بخش تولید پخش کند و از توزیع آن در بخش تجارت و ارائه تسهیلات خودداری کند.

حسنی با تأکید بر اینکه دولت باید پول‌هایی را که در بازار عرضه می‌کند در چارچوب تولید باشد، خاطرنشان کرد: تنها ابزار کمک‌کننده کنترل تورم و رکود تولید است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه دولت باید حتماً مشکل رکود تورمی کشور را حل کند، تصریح کرد: ما کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی بسیاری داریم که باید اقتصاددانان اولویت‌بندی‌های خود را در آن راستا ارائه کنند.

نماینده مردم رشت در خانه ملت همچنین بر لزوم کنترل واردات بی‌رویه تأکید کرد و متذکر شد: ابزار دیگر دولت برای کنترل تورم و رکود کنترل کالای قاچاق وارداتی است که هم در داخل کشور تولید می‌شوند و هم مصرف بالایی را دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اذعان به این نکته که دولت باید به هر طریقی کنترل خود بر واردات را بیشتر کند، مطرح کرد:  کالاهایی را که در داخل کشور تولید می‌شود و در شرایط نابرابر در خارج هم تولید می‌شود باید توسط دولت مدیریت شود.

وی حمایت از تولیدکنندگان را راهی برای اشتغال پایدار و خروج از حالت تورمی برشمرد و گفت: دولت باید با استفاده از ارائه یارانه به بخش‌های تولیدی یا موارد دیگر به بخش‌های تولیدی در داخل کمک کند تا کالای ایرانی خریده و اشتغال پایدار فراهم شود.

شماره‌های پیشین