454
شنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
هشدار سپاه به صهیونیست‌ها:

دست‌ما روی ماشه است

پیگیری پرونده سعید مرتضوی

اجرای قانون بدون انتقام‌گیری سیاسی

روایت آقای سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران به رمانی قطور و پر مخاطب بدل گشته است؛ در این برهه زمانی، افکار عمومی خواهان اجرای حکم وی هستند؛ هرچند پس از اظهارات حجت‌الاسلام اژه‌ای، روند مطالبه‌گری پیرامون پرونده سعید مرتضوی، حاشیه‌ها با هدف انتقام‌گیری سیاسی از متن رخداد پر رنگ‌تر شد.

سرمقاله

راه حل مشکلات کشور

روایت پارسانیا از اندیشه شهید مطهری درباب ملت و ملی‌گرایی

فرهنگ، مبنای هویت ملی است

نشست بازخوانی «خدمات متقابل اسلام و ایران؛ نقد روایت مطهری از ناسیونالیسم ایرانی» هفته گذشته با حضور اندیشمندان مختلف ازجمله حجت‌الاسلام دکتر حمید پارسانیا، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و یکی از شاگردان استاد مطهری، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

آمارها از ارتقای رتبه ایران در فهرست خوشبختی خبر می‌دهد

ایران شادتر شده است

در تازه‌ترین گزارش سازمان ملل از رتبه‌بندی شادترین کشورهای جهان، ایران از لحاظ شاخص‌های معرف شادی و خوشبختی با صعودی دو پله‌ای نسبت به سال گذشته، در رتبه 106 قرار گرفت که با بررسی رتبه‌بندی آن در سال‌های اخیر (از سال 2013 به بعد) می‌توان نتیجه‌گیری کرد، سطح نشاط عمومی در کشور افزایش یافته است.

عبدالملکی: نباید اقتصاد کشور را به یک ارز وابسته کنیم

جایگزینی دلار، تحقق ایده‌ای 23 ساله

بازار ارز چند ماهی است که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد تا جایی که نرخ دلار از مرز 6هزارتومان هم گذشت، همین امر دولت را بر آن داشت با بسته جدید ارزی خود آرامشی به این بازار ترزیق کند. حال در جدیدترین تصمیم خود دولت یورو را به عنوان ارز مبنا و جایگزین دلار اعلام کرد.

بعد از دو روز وجه جدیدی از ویدیوی برخورد پلیس زن با دختران مشخص شد

برنامه‌ریزی هوشمندانه

نشست کمیته تبادل اطلاعاتی چهار جانبه ایران، روسیه، عراق و سوریه برگزار شد

ارتقای همکاری‌های دفاعی تهران- بغداد

همکاری‌های دفاعی و نظامی ایران و عراق زمانی پررنگ شد که گروه‌های تروریستی داعش، موصل و الانبار را به اشغال خود درآوردند و علاوه بر آن قصد ورود به دیگر نقاط عراق از جمله شهرهای زیارتی این کشور را در سر پروراندند. جمهوری اسلامی ایران ورود تروریست‌ها به عتبات عالیات را خط قرمزخود توصیف و به منظور مقابله با داعش، حمایت‌های مستشاری و نظامی خود را از ارتش عراق اعلام کرد.

جای خالی «عدل و ظلم» در فقه

لزوم اعمال فیلترینگ تلگرام با رعایت تشریفات قانونی

همایون امیرزاده در گفت‌وگو با «صبح نو» مطرح کرد:

لزوم مدیریت واحد برای نمایشگاه‌های کتاب و قرآن

انتشار نامه‌ای از سوی یکی از اعضای شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب درباره بازگشت نمایشگاه کتاب به مصلی و همچنین بحث همزمانی نمایشگاه با ماه مبارک رمضان در سال آینده باعث شد سراغ همایون امیرزاده سخنگوی نمایشگاه کتاب برویم. گفت‌وگوی ما را با وی بخوانید.

صبح نو

شمخانی در دیدار لاورنتیف بیان کرد

هیچ توافقی نباید زمینه‌ساز تجزیه سوریه باشد

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به لزوم احترام کشورهای فعال در بحران سوریه به حاکمیت این کشور بر تمام سرزمین خود تأکید کرد هیچ توافقی نباید مخدوش کننده این اصل غیر قابل تغییر یا زمینه سازی برای تجزیه سوریه باشد.

«الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه امروز (شنبه) با «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون آخرین تحولات سوریه و روندهای حل بحران در این کشور گفت ‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به لزوم احترام کشورهای فعال در بحران سوریه به حاکمیت این کشور بر تمام سرزمین خود تاکید کرد: هیچگونه توافقی نباید مخدوش کننده این اصل غیر قابل تغییر و یا زمینه سازی برای تجزیه سوریه باشد.

وی با اشاره به فعالیت گسترده لابی صهیونیسم برای تضعیف دولت سوریه و جهت دادن معادلات سیاسی و امنیتی در مسیر ضربه زدن به جبهه مقاومت افزود: رژیم صهیونیستی ضمن برقراری پیوند عمیق و گسترده با گروه‌های تروریستی و کشورهای حامی آنها، به دنبال استفاده ابزاری از این گروه‌ها برای به اصطلاح امن نگهداشتن مرزهای اسرائیل و تداوم سرکوب مردم مظلوم فلسطین است.

امیر دریابان شمخانی سوء استفاده برخی عناصر تروریست از فرصت گفت‌وگوهای سیاسی و آتش بس را برای بازسازی خود غیر قابل قبول و نگران کننده عنوان و خاطرنشان کرد: تجربه اثبات کرده این عناصر به هیچ پیمان و توافقی پایبند نبوده و از هر فرصتی برای کشتار مردم بیگناه و پیگیری اهدف غیرانسانی خود استفاده خواهند کرد. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد: ابتکار سیاسی سه جانبه و برگزاری اجلاس آستانه، روش موفقی است که می‌تواند به عنوان الگوی پایان دادن به بحران‌های منطقه‌ای با بهره گیری از ظرفیت‌های بومی مورد استفاده قرار گیرد.  

الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه نیز در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از تفاهم روسیه، اردن و آمریکا در خصوص منطقه کاهش تنش در جنوب غرب سوریه به سؤالات مطرح شده در این خصوص پاسخ داد.

لاورنتیف با تاکید بر نقش و کارکرد تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران، روسیه و سوریه در موضوع مبارزه واقعی با تروریسم افزود: روند همکاری‌های راهبردی مشترک بین سه کشور تا نابودی کامل جبهه تروریسم با جدیت ادامه خواهد یافت.

شماره‌های پیشین