454
شنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
هشدار سپاه به صهیونیست‌ها:

دست‌ما روی ماشه است

پیگیری پرونده سعید مرتضوی

اجرای قانون بدون انتقام‌گیری سیاسی

روایت آقای سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران به رمانی قطور و پر مخاطب بدل گشته است؛ در این برهه زمانی، افکار عمومی خواهان اجرای حکم وی هستند؛ هرچند پس از اظهارات حجت‌الاسلام اژه‌ای، روند مطالبه‌گری پیرامون پرونده سعید مرتضوی، حاشیه‌ها با هدف انتقام‌گیری سیاسی از متن رخداد پر رنگ‌تر شد.

سرمقاله

راه حل مشکلات کشور

روایت پارسانیا از اندیشه شهید مطهری درباب ملت و ملی‌گرایی

فرهنگ، مبنای هویت ملی است

نشست بازخوانی «خدمات متقابل اسلام و ایران؛ نقد روایت مطهری از ناسیونالیسم ایرانی» هفته گذشته با حضور اندیشمندان مختلف ازجمله حجت‌الاسلام دکتر حمید پارسانیا، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و یکی از شاگردان استاد مطهری، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

آمارها از ارتقای رتبه ایران در فهرست خوشبختی خبر می‌دهد

ایران شادتر شده است

در تازه‌ترین گزارش سازمان ملل از رتبه‌بندی شادترین کشورهای جهان، ایران از لحاظ شاخص‌های معرف شادی و خوشبختی با صعودی دو پله‌ای نسبت به سال گذشته، در رتبه 106 قرار گرفت که با بررسی رتبه‌بندی آن در سال‌های اخیر (از سال 2013 به بعد) می‌توان نتیجه‌گیری کرد، سطح نشاط عمومی در کشور افزایش یافته است.

عبدالملکی: نباید اقتصاد کشور را به یک ارز وابسته کنیم

جایگزینی دلار، تحقق ایده‌ای 23 ساله

بازار ارز چند ماهی است که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد تا جایی که نرخ دلار از مرز 6هزارتومان هم گذشت، همین امر دولت را بر آن داشت با بسته جدید ارزی خود آرامشی به این بازار ترزیق کند. حال در جدیدترین تصمیم خود دولت یورو را به عنوان ارز مبنا و جایگزین دلار اعلام کرد.

بعد از دو روز وجه جدیدی از ویدیوی برخورد پلیس زن با دختران مشخص شد

برنامه‌ریزی هوشمندانه

نشست کمیته تبادل اطلاعاتی چهار جانبه ایران، روسیه، عراق و سوریه برگزار شد

ارتقای همکاری‌های دفاعی تهران- بغداد

همکاری‌های دفاعی و نظامی ایران و عراق زمانی پررنگ شد که گروه‌های تروریستی داعش، موصل و الانبار را به اشغال خود درآوردند و علاوه بر آن قصد ورود به دیگر نقاط عراق از جمله شهرهای زیارتی این کشور را در سر پروراندند. جمهوری اسلامی ایران ورود تروریست‌ها به عتبات عالیات را خط قرمزخود توصیف و به منظور مقابله با داعش، حمایت‌های مستشاری و نظامی خود را از ارتش عراق اعلام کرد.

جای خالی «عدل و ظلم» در فقه

لزوم اعمال فیلترینگ تلگرام با رعایت تشریفات قانونی

همایون امیرزاده در گفت‌وگو با «صبح نو» مطرح کرد:

لزوم مدیریت واحد برای نمایشگاه‌های کتاب و قرآن

انتشار نامه‌ای از سوی یکی از اعضای شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب درباره بازگشت نمایشگاه کتاب به مصلی و همچنین بحث همزمانی نمایشگاه با ماه مبارک رمضان در سال آینده باعث شد سراغ همایون امیرزاده سخنگوی نمایشگاه کتاب برویم. گفت‌وگوی ما را با وی بخوانید.

صبح نو

ضعیفان بیمار دل می‌گویند به جای مقاومت مذاکره کنیم

امام جمعه موقت تهران گفت: آنچه مایه تعجب است این است که برخی ضعیفان بیمار دل می‌گویند آمریکا قوی است و ایران قدرت مقابله ندارد و دست از مقاومت بردارد و سازش و مذاکره کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی خطیب این هفته نماز جمعه تهران، طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه پیرامون لزوم حفظ آبروی افراد گفت: رسانه‌ها و روزنامه‌ها مراقب باشند آبروی افراد را نبرند و کلمه‌ای نگویند که موجب سقوط فرد شود. حتی اگر درست باشد ما مجاز به پرده‌دری نیستیم بلکه باید پرده پوش باشیم. آدم‌هایی که رشوه و ربا و مال حرام می‌خورند و افرادی که در مسند قدرت ظلم و ستم می‌کنند، به یاد قیامت نیستند. 

وی با تبریک آزادسازی موصل، اظهار داشت: پیام این پیروزی این است که اگر مردم مظلوم در مقابل ستمگران قیام کنند خدا آنها را یاری می‌کند. دیدیم که پلیس فدرال عراق اعلام کرد در جریان آزادسازی موصل بیش از هزار تکفیری داعشی کشته شد و 10 ها دستگاه خودرو بمب‌گذاری شده منهدم گردید. همچنین اعلام کرده بودند بیش از 28 هزار داعشی کشته و 4 هزار نفر از آنها در طول جنگ در عراق دستگیر شده بودند.

موحدی کرمانی تاکید کرد: در میان این داعشی‌ها اتباع 86 کشور جهان حضور داشتند. 9 هزار نفر از آسیا، 3 هزار نفر از عربستان، 4 هزار نفر از تونس و مابقی از سایر کشورها. 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز سرکوب قیام مردم علیه کشف حجاب در مسجد گوهرشاد گفت: مسئله حجاب مسئله بسیار مهمی است و هم با دین ارتباط دارد وهم سیاست واستقلال کشور. وقتی دنیا بنگرد در ایران حجاب مورد توجه است قضاوت می‌کند که این مردم متدین و پایبند دین هستند. بنابراین به سادگی نمی‌شود به این مردم آسیب رساند اما اگر ببیند بدحجابی رایج شده، اینطور فکر نمی‌کند.

وی افزود:‌ می‌گویند در برخی جاها کشف حجاب صورت گرفته و در برخی ماشین‌ها چیزی شبیه کشف حجاب وجود دارد. فضای داخل اتومبیل فضای خصوصی نیست که کسی بگوید به آن چه کار دارید. خیر همه مردم از پشت شیشه ماشین ساکنین آن را می‌بینند پس این فضا یک فضای عمومی است و نیروی انتظامی باید بر اساس قانون و با قاطعیت با چنین افرادی برخورد کند. 

موحدی کرمانی ادامه داد: حضرت آیت‌الله مکارم هم فرمودند فضای داخل ماشین فضای عمومی است. البته چه بسا بی‌حجابان آدم‌های نجیبی باشند اما این نتیجه فرهنگ غلط خانواده‌هایشان است و باید بدانند که قیامتی هم در کار است و با این کارشان استقلال کشور و عزت انقلاب را از بین می‌برند و بر دشمن ایجاد طمع می‌کنند و من از نیروی انتظامی تشکر می‌کنم که نسبتا در این خصوص خوب عمل کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آمریکا روز به روز بر جنایاتش می‌افزاید، گفت: حمایت از اسرائیل و قاتلین مردم دنیا برای آمریکا ساده و عادی شده و تحریم‌ها را مرتب اضافه می‌کند که جای تعجب ندارد. ماهیت آمریکا ماهیت کثیفی است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آنچه مایه تعجب است این است که برخی ضعیفان بیمار دل می‌گویند آمریکا قوی است و ایران قدرت مقابله ندارد و دست از مقاومت بردارد و سازش و مذاکره کند. اینها وعده‌های قطعی قرآن را یا ندیده‌اند یا به آن باور ندارند. در حالی که پیروزی دست خداست.

موحدی کرمانی تاکید کرد: آقایان و دنیا بدانند که ما بسیار مقتدریم و رهبری توانا، شجاع، مقتدر و با عزم قوی داریم. زمانی که پوتین از فرودگاه به سمت تهران می‌آمد مستقیما به دیدار رهبری می‌رود و شیفته ایشان می‌شود. 

وی ادامه داد: ما نیروهای مسلح خستگی ناپذیر، مقتدر، پرتلاش، قدرتمند و پای کاری داریم. ما سپاهی داریم که با موشک خود دل دشمن را لرزاند.

امام جمعه موقت تهران گفت: به گزارش خبرگزاری فارس اندیشکده صهیونیستی بگین سادات پیرامون حملات موشکی ایران به دیرالزور و داعش در سوریه نوشت ایران با این حمله موشکی قدرت‌نمایی کرد، ایران نیرویی همتراز روسیه و آمریکاست و می‌تواند صدها کیلومتر آن طرف مرزهایش اعمال قدرت کند. اینها را یک اندیشکده صهیونیستی می‌گوید.

موحدی کرمانی با بیان اینکه قلوب آزادگان و مستضعفان جهان با ایران است گفت: اگر آمریکا دست از پا خطا و عزم ایران کند، مرکزی سالم برای آمریکا در جهان باقی نخواهد ماند. آمریکا می‌پندارد با فشار اقتصادی بر مردم ایران می‌تواند مردم را خسته و مقابل نظام قرار دهد. غافل از اینکه مردم ایران 36 سال است مقاومت کردند و خسته نشدند و هر نوع فشاری را تحمل می‌کنند. البته مسئولین باید به حل مشکلات بپردازند.

وی تاکید کرد: مردم ذره‌ای به آمریکا و هم پیمانانش و حرفش اعتماد ندارند و سابقه خیانت آمریکا را خوب می‌دانند. در برجام که بنا بود تحریم‌ها یکجا برداشته شود می‌بینیم که مدام به آن اضافه می شود. 

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: نظام باید مشکل سپرده‌های مردم را هر چه زودتر در مؤسسات مالی حل کند. این موضوع مهمی است و به اعتماد مردم به نظام و دولت ارتباط دارد. مسئولین باید این اعتماد را حفظ کنند. مردم وقتی می‌بینند مؤسسه‌ای جلوی چشم دولت فعال است می‌گویند حتما مجوز این کار را دارد.

موحدی کرمانی در پایان اظهار داشت: رشوه و ربا تهدید بزرگی برای کشور است. اینکه فردی در بانک پول می‌گذارد و می‌گوید اینقدر سود می‌گیرم این ربای خالص است. باید در این خصوص به اظهارات شورای نگهبان توجه کرد.

شماره‌های پیشین