493
چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
1

جدیدترین نسخه برای جنگ اقتصادی

حال اقتصاد کشور خوب نیست! این را می‌شود از شیب گرانی‌های حوزه مسکن، ارز و سکه که هر روز تندتر از روز قبل می‌شوند، به نیکی متوجه شد. وجود این شرایط نگران‌کننده که می‌تواند حوزه‌های دیگری از جمله اجتماعی را تحت‌تأثیر شدید خود قرار دهد، برنامه‌ریزی درست و عمل دقیق متولیان امر را طلب می‌کند.

پایان بنی صدر

«177 رأی به عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر» این تیتر اصلی روزنامه‌های خردادماه پرحادثه 1360 بود. ابوالحسن بنی صدر در 16 بهمن‌ماه 1358 به ریاست جمهوری رسید، او برخلاف سخنان روزهای ابتدایی تصدی کرسی نخستین رییس‌جمهوری انقلاب اسلامی، مبنای سیاست‌ورزی خود را ایجاد بحران برای جامعه ایرانی و ضدیت با نیروهای انقلابی قرار داد و سرانجام چند روز پس از برکناری از فرماندهی کل نیروهای مسلح، طرح دو فوریت عدم کفایت سیاسی رییس‌جمهوری در دستور کار مجلس قرار گرفت و سرانجام 177 نماینده مجلس شورای اسلامی به این طرح رأی مثبت دادند.

«امامی»گفت:‌فیلمنامه‌ات«بفروش»نیست

خانم مهشید افشارزاده از بازیگران باسابقه سینما و تلویزیون هستند که در سال‌های اخیر به عرصه فیلمسازی هم ورود کرده‌اند. اخیراً نقل قولی از ایشان منتشر شد که حواشی را به همراه داشت.

به دنبال زمینه سازی احقاق حقوق کارگران هستیم

گروهی در داخل کارخانه اعتصاب می‌کنند، عده‌ای مقابل فرمانداری یا استانداری تجمع می‌کنند، برخی راهپیمایی اعتراضی برگزار می‌کنند و گروهی دیگر شکایت به دفتر امام جمعه می‌برند. اعتراضات کارگری، صنفی و مردمی به بهانه‌های عمدتاً مشکلات اقتصادی و کمبودهای اجتماعی رخ می‌دهد که مدتی است ادامه‌دار شده است. از طرفی این اعتراضات می‌تواند خوراک خوبی برای رسانه‌های خارجی در حمله به جمهوری اسلامی ایران باشد. مسوولان در بخش‌های مختلف حرف از بررسی مطالبات معترضان می‌زنند در حالی‌که شرایط موجود چیزی ورای این حرف‌هاست. موضوع مهم تحقق خواسته‌های بحق و پایان اعتراضات است.

سینماگران از مالیات معاف‌اند

معافیت مالیاتی هنرمندان تیتری است که این روزها جانی دوباره گرفته است. مالیات و پرداخت آن از موضوعات پربحثی است که در هر حوزه‌ای با حرف و حدیث‌ها و شیوه‌های مختلفی در پرداخت آن همراه است، دنیای هنر و هنرمندان هم از این غائله مستثنا نیست و چندسالی می‌شود که صحبت‌های مختلفی درباره پرداخت و قانون معافیت آن برای هنرمندان مطرح شده است. این حرف‌ها با صحبت‌های اخیر مشاور مالیاتی خانه سینما که در یادداشت خود به قانون معافیت مالیاتی برای هنرمندان اشاره کرده بود، باز هم سوژه‌ای شد که هر ساله مورد نقد و واکاوی قرار می‌گیرد.

از «چوار» ایلام تا «کازان» روسیه

در روزهایی که توجه مردم علاقه‌مند به ورزش خصوصاً فوتبال در سراسر دنیا به رقابت‌های جام‌جهانی 2018 روسیه معطوف شده، گروهی از حامیان تیم ملی فوتبال برای نقل داستان عبرت‌آموزی راهی سرزمین تزارها شدند.

نامه مذاکره با آمریکا به گردن‌کلفتی ترامپ اضافه می‌کند

جمعی از مدعیان اصلاح‌طلبی به همراه اعضای گروهک نهضت آزادی و برخی گروهک‌های برانداز مقیم خارج نظیر فدائیان خلق و‌... روز جمعه 25 خردادماه نامه تسلیم‌طلبانه‌ای امضا کرده و خواستار مذاکره با دولت ترامپ شده‌اند. در میان آنها نام آقایان غلامحسین کرباسچی رییس‌حزب‌ کارگزاران، علی کشتگر و بهروز خلیق دو تن از سران گروهک منحله فدائیان خلق، احمد منتظری، ابوالفضل بازرگان، رضا علیجانی، عیسی سحرخیز ، جلال جلالی‌زاده، جمیله کدیور، صدیقه وسمقی، حسین کروبی، حمید آصفی و... دیده می‌شود.

سرمقاله

تحریم‌های فلج‌کننده

صبح نو

مشروح اولین جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی شمس

از اظهار بی گناهی متهم تا بی پاسخ ماندن سؤالات قاضی

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات دو نفر از همدستان بابک زنجانی صبح امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب (شعبه هم عرض) به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات دو نفر از همدستان بابک زنجانی صبح امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب (شعبه هم عرض) به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نجفی نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست پرونده پرداخت و پس از آن قاضی از متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی خواست تا با حضور در جایگاه از خود دفاع کند.

قاضی مقیسه: شما با بزرگ کردن زنجانی اموال مملکت را غارت کردید/ متهم: اصل بر برائت است نه مجرم بودن

قاضی مقیسه خطاب به مهدی شمس گفت: با توجه به کیفرخواست قرائت شده از سوی نماینده دادستان شما نقش مؤثری در تشکیل باند اخلالگران در نظام اقتصادی و فسادی که در نظام اقتصادی کشور به همراه زنجانی ایجاد کردید، دارید.

وی افزود: شما کسی بودید که همه محموله‌های نفتی را فروختید. پول‌ها در اختیار شما بوده و جلساتی که با بابک زنجانی داشته‌اید حکایت از این دارد که بابک به همراه شما همه کارها را پیش می‌برده است. 

قاضی مقیسه افزود: این فساد بزرگ مالی در زمانی اتفاق افتاد که نظام برای پیشبرد پروژه‌های نفتی خود نیاز به پول داشت اما شما با اقداماتی که انجام دادید باعث شد آن پروژه‌ها مختل شود.

وی خطاب به متهم ردیف دوم گفت: شما به همراه زنجانی و متهم ردیف سوم باند بزرگی هستید که در غارت بیت‌المال نقش بزرگی داشته‌اید. در دفاع از خود اگر مطلبی دارید، بیان کنید. 

مهدی شمس پس از قرار گرفتن در جایگاه اظهار داشت: این کیفرخواست همان کیفرخواست سابق است در صورتی که من فکر می‌کردم کیفرخواست جدیدی صادر شده است.

وی افزود:‌من ملاقاتی با وکلای خود نداشتم و اطلاعی از پرونده ندارم به همین جهت از دادگاه می‌خواهم تا اجازه دهد من چند جلسه‌ای را با وکلای خود ملاقات داشته باشم تا دفاعیه‌ای جامع را ارائه دهم. 

قاضی مقیسه در واکنش به این صحبت متهم ردیف دوم گفت: شما خودتان می‌گویید این کیفرخواست تغییر نکرده و همان کیفرخواست قبلی است. شمس گفت اما پرونده به دیوان عالی کشور رفته است

وی پاسخ داد: دیوان چیز جدیدی ندارد. اتهام شما همان اتهام قبلی است. بنابراین وقت را تلف نکنید و هر دفاعی که دارید انجام دهید و اگر خودتان قادر به دفاع نیستید وکلای شما این کار را انجام دهند. تقاضای استمحال معنایی ندارد.

قاضی مقیسه گفت: شما به راحتی می‌توانید پاسخ دهید زنجانی را چگونه پیدا کردید. شما با کسی که سابقه بدی داشته و هیچ مالی از خودش نداشته و تنها یک تبدیل کننده ارز بوده همکاری داشتید و این شما بودید که به او یک شخصیت جعلی و دروغین دادید. زنجانی را بزرگ کردید و اموال مملکت را به غارت بردید.

وی ادامه داد: شما شب و روز با این اعمال محشور بودید و این چیزی نیست که نتوانید به آن پاسخ دهید. 

مهدی شمس در پاسخ گفت:‌ا ین طور که شما صحبت می‌کنید انگار از پیش محاکمه شده‌ایم. فرض بر دفاع است اما الان ظاهرا فرض بر محکومیت است.

قاضی مقیسه گفت: این حرف اتهام شما به دادگاه است. شما بیش از یک ساعت کیفرخواست را شنیدید، این کیفرخواست برای در و دیوار خوانده نشد. در تمام این چند سال کارتان این بوده و معلوم نیست الان پول‌ها کجاست. مدام دروغ می‌گویید بنابراین الان دفاع کنید.

متهم: اگر مدرکی وجود داشت که سهمی در شرکت‌ها دارم، گردن من را بزنید/ کشور در شرایط اضطراری قرار داشت

مهدی شمس در ارائه دفاعیات خود خطاب به قاضی گفت: نماینده دادستان اظهار داشتند که این پرونده دارای ابعاد بسیار اقتصادی و اخلال‌گری در نظام اقتصادی است منتها در ارائه توضیحات خود اصلاً شرایط اضطرار کشور در آن زمان را در رابطه کارگزار و کارفرما را در نظر نگرفتند.

وی افزود: تمامی کیفرخواست براساس اظهارات زنجانی است در حالیکه شخص نماینده دادستان بیش از 90 بار زنجانی را کذاب خواندند اما وقتی که نوبت به من می‌رسد اظهارات زنجانی درست است. این حرکت نشان از انتخاب گزینشی و مصادره به‌مطلوب کیفرخواست دارد. 

قاضی خطاب به متهم گفت: خواهشاً حاشیه نروید و بگویید چقدر به زنجانی بدهکارید.

متهم گفت: هیچی ، هیچی.

قاضی گفت: پس حتماً وجود خارجی هم نداشته‌اید، چرا مظلوم‌نمایی می‌کنی؟ تا شب هم بخواهی حرف بزنی من مشکلی ندارم اما باید در دفاع از کیفرخواست صحبت کنی و در مورد مشارکت خود با هیولای توخالی زنجانی که چگونه از او یک شخصیت واقعی ساختی. 

شمس گفت: در هر محکمه هر ادعایی باید مستند باشد.

قاضی گفت: شما بگو با زنجانی شراکت داشتی یا نداشتی؟ نفت فروخته‌ای یا نه؟ 

متهم گفت: من همه اینها را با سند و مدرک توضیح می‌دهم. 

وی ادامه داد: متاسفانه با سندسازی‌هایی که از سوی شرکت هلدینگ سورینت انجام شده تلاش بر این است که من را متهم کنید در حالیکه این سندسازی‌ها حتی در تاریخ حسابداری هم بی‌سابقه است.

وی ادامه داد: اگر یک مدرک بیاورید که من سهمی در این شرکت‌ها دارم، گردن من را بزنید. من نه عضو هیأت مدیره بودم و نه سهامی داشتم.

متهم: هیچ پولی نگرفتم/ در کارهای زنجانی حکم واسطه را داشتم

مهدی شمس در ادامه دفاعیات خود اظهار داشت: من در کارهای زنجانی حکم واسطه را داشتم.

قاضی خطاب به شمس گفت: سؤال من این است که آیا شما از محل پول نفت آنول ایر را خریدی؟ 

متهم گفت: من کارگزار بودم و وساطت کردم. 

قاضی گفت:‌ واسطه این کارها را نمی‌کند. شما عضو هستید و به همراه 2 متهم دیگر به عنوان سه نفر راس باند اخلالگران درصدد شکار پول‌های مملکت برآمدید. آقای شمس نگو من واسطه بودم این ادعای شما ادعای درستی نیست و با اعمال شما نمی‌خواند.

مهدی شمس گفت: من هیچ نفتی نگرفتم و به فروش نرساندم و از این طریق پولی به دست نیاوردم. من فقط واسطه بودم.

قاضی گفت: یادت هست من به تو و فلاح گفتم اموال بیت‌المال را برگردانید. گفتم این نظام بچه‌هایشان را دادند و مملکت ما شهید داده است. شما در غارت اموال نقش داشتید و باید آن را برگردانید. آن روزها گفتید اموال را بازمی‌گردانید الان هم همین حرف را می‌زنید اما به حاشیه می‌روید. 

در این لحظه هم نماینده دادستان گفت:‌بعید به نظر می‌رسد شما توبه کنید، برگردید و نظام را در بازگشت اموال یاری کنید. 

قاضی هم خطاب به متهم گفت:‌ روز اول به من گفتی من خودم شاکی هستم. من را رها کنید تا پول‌ها را بگیرم اما الان می‌گویی هیچ کاری نکردی. اگر شما و آقای فلاح نبودی و همدستانتان در بیرون نبودند بابک زنجانی همان ارز فروش بازار بود و آهی در بساط نداشت. شما زنجانی را زنجانی کردید.

متهم: از لندن مستقیم به اوین رفتم/ قاضی: لندن‌نشینان مقابل نظام هم اوین‌نشین می‌شوند

در ادامه اولین جلسه رسیدگی به اتهامات همدستان بابک زنجانی مهدی شمس متهم ردیف دوم این پرونده گفت: من حتی یک بار هم به کلانتری نرفته بودم و مستقیم از لندن راهی اوین شدم. همانطور که نماینده دادستان گفت این پرونده پیچیده است اما چگونه بازپرس پرونده بدون حتی مشاوره این پرونده را تنظیم کرده است؟

وی افزود: علی‌رغم درخواست‌های اطلاعات سپاه برای گفت‌وگو با من بازپرس پرونده اجازه مصاحبه نداد چگونه اسنادی که در کیفرخواست جعلی تلقی می‌شود درباره من صحت دارد.

شمس تصریح کرد: در کیفرخواست عنوان شده که من 40 میلیارد دلار از زنجانی طلب دارم ما چند صفحه بعد عنوان شده که 863 میلیون دلار به زنجانی بدهکارم.

قاضی مقیسه خطاب به متهم گفت: به جای اینکه بگویید از لندن به اوین آمده‌اید از خودتان دفاع کنید. البته لندن‌نشینان مقابل نظام هم قطعاً اوین‌نشین می‌شوند.

وی به متهم افزود: به جای اینکه بگویید از لندن به اوین آمده‌اید از خودتان دفاع کنید قطعاً لندن‌نشنیان مقابل نظام هم اوین‌نشین خواهند شد.

قاضی مقیسه گفت: متأسفانه شما به مسئولان نظام به گونه‌ای زنجانی را معرفی کردید و طوری القا کردید که شرکتی که به آن نفت فروخته‌اید شرکت معتبری است و متأسفانه این مسئولان هم بدون تحقیقات لازم در این خصوص گام برداشتند.

وی ادامه داد: مسئولان گول شما را خوردند و تحقیق‌ نکرده در دام شما افتادند این در حالی است که بانک کنت که بارها از آن نام بردید فقط یک مؤسسه است. بنابراین در شناخت و معرفی شرکت‌ها و بانک‌ها به مسئولان اغراق کردید و از بابک زنجانی و شرکت‌های وابسته به او غولی ساختید که مسئولان فریب بخورند.

شمس در ادامه گفت: رقمی به من پرداخت نشده که بخواهم بدهکار باشم. من به نظر خودم به نظام خدمت کردم و اسناد آن هم مشخص است و اگر یک ریال برداشته بودم چرا از من برای رفع مشکلات نفتی کمک گرفته شد.

وی افزود: نمی‌دانم چرا اصرار دارم که من زنجانی را به مجموعه نفت معرفی کردم زنجانی خودش با وزیر نفت رفاقت داشت.

متهم: اعداد و ارقام در کیفرخواست چندین برابر کل رقم پرونده است و صحت ندارد

در ادامه اولین جلسه رسیدگی به اتهامات همدستان بابک زنجانی متهم در دفاعیات خود اظهار داشت:‌ من و بابک زنجانی هیچ قراردادی با یکدیگر نداشتیم بلکه رابطه ما براساس یک تفاهم شکل گرفته بود.

قاضی در واکنش به این سخن متهم گفت:‌تفاهم بین شما همان قرارداد است که اجرایی شده و اگر تفاهم‌نامه بود اجرا نمی‌شد. بنابراین لطفاً با الفاظ بازی نکنید.

شمس در پاسخ گفت: اعداد و ارقام موجود در کیفرخواست هیچ گونه همخوانی با واقعیت ندارد. 

قاضی گفت: شما بگویید آیا با زنجانی شراکت داشته‌اید یا نه، آیا عواید حاصل از فروش نفت به شرکت نفت بازگشته یا صرف هزینه‌های شخصی شده،‌اول به این سؤالات پاسخ دهید بعد در مورد اعداد و ارقام صحبت می‌:نیم.

در این لحظه نماینده دادستان گفت: ما عادت نداریم بیشتر از 4 یا 5 میلیون تومان را بخوانیم بنابراین طبیعی است که گاهی ایراد و اشکال در ارقام به وجود بیاید.

شمس در واکنش به این صحبت نماینده دادستان گفت:‌ اما شما براساس همین اعداد و ارقام ادعای خود را مطرح کردید در مباحث اقتصادی باید صحت اعداد و ارقام ثابت شود. بعضی از اعدادی که در کیفرخواست آمده چندین برابر رقم کل پرونده است.

در این لحظه قاضی مقیسه خطاب به متهم گفت: شما بگو پول محموله‌های نفتی را که به فروش رساندی در کجا هزینه کردی متهم گفت من قطعاً همه را توضیح می‌دهم اسناد رقم‌هایی که در کیفرخواست ادعا شده وجود دارد.

قاضی مقیسه افزود: شما و آقای فلاح فکر مسئولین را شستشو دادید که زنجانی فرد پولداری است. شما همان روز اول گفتید از شرکت فال شاکی هستید اما الان انکار می‌کنید چکاره بودید که بخواهید از شرکت فال شکایت کنید. اسنادی مهمی در پرونده موجود است که شما خودت آنها را تأیید کرده‌اید

متهم در پاسخ گفت: اگر یک سند وجود داشته باشد که محموله‌های نفتی را رسید کرده‌ام همه اتهامات را می‌پذیرم. شرکت HK با زنجانی قرارداد داشته نمی‌شود هم زنجانی را بدهکار کنید و هم 500 نفر دیگر را. من پای همه حرف‌هایی که از روز اول زده‌ام هستم و هیچ کدام را انکار نمی‌کنم اما صحبت اینجا است که اگر زنجانی پول‌ها را نداده من نباید محاکمه شوم.

متهم: ستاد تدابیر ویژه ریاست جمهوری زنجانی را تأیید کرده بود/ قاضی: ایادی شما همچنان آزادند و باید دستگیر شوند

پس از اظهارات مهدی شمس نماینده دادستان گفت:‌ اسناد و مدارک نشان می‌دهد اصل ورود زنجانی به وزارت نفت با شما بوده و پس از این معرفی بود که فروش نفت توسط صندوق بازنشستگی و ماجرای 300 میلیون یورو پیش آمد.

متهم گفت: 26 فروردین ماه 91 زنجانی به لوزان سوئیس رفت و 24 آذر سال 91 اولین قرارداد را امضا کرد که در اینجا اصلاً من حضور نداشتم خود زنجانی به لوزان رفت و با آقایان صحبت کرد جلسه ما 2 ماه بعداز این تاریخ بود.

قاضی پرسید: اگر زنجانی قبلاً جلسه داشته شما چه کاره بودید که با آقای «و - د» برای وی جلسه گذاشتید که متهم درپاسخ گفت، من در دفتر زنجانی جلسه داشتم که دیدم آقای «ک - د» آنجا هستند. 

وی افزود: درباره جلسه با آقای «و - د» صحبت شد که من هم به همراه زنجانی به آن جلسه رفتم. در آنجا آقای «و-ح» گفت وزیر زنجانی را تأیید کرده است.

متهم گفت:‌ نکته دیگر این است که وقتی ستاد تدابیر ویژه ریاست جمهوری و وزرا او را تأیید کردند من چه کاره بودم.

قاضی در پاسخ گفت: شما با آقای فلاح با وزرا در ارتباط بودید و زنجانی را معرفی کردید که به شما اعتماد کردند وگرنه زنجانی را کسی نمی‌شناخت.

متهم در پاسخ گفت: من اگر بتوانم رانت بگیرم برای خودم می‌گرفتم چرا برای زنجانی این کار را می‌کردم.

قاضی مقیسه  گفت: شما یک باند بودید امکان ندارد یک نفر به تنهای بتوانند این کار را کند. ایادی شما هنوز بیرون هستند و باید دستگیر شوند شما در حال اتلاف وقت هستید و نمی‌گویید پول‌ها کجا است.

قاضی مقیسه گفت: شما در آرامش کامل اقدام به غارت اموال بیت‌المال کردید بدون اینکه کسی بفهمد، از بابک زنجانی یک بت درست کردید و خیلی نرم و آرام و با زبان لین به نام دلسوزی نظام اموال بیت‌المال را به تارج بردید عمل شما کمرشکن و ضعیف‌کش بود.

متهم:‌ مسئول امور زنجانی نبودم/ وکیل متهم: اطلاعات از فروش نفت به زنجانی اعلام نگرانی کرده بود

مهدی شمس در ادامه دفاعیات خود در اولین جلسه دادگاه اظهار داشت: من خودم از مسئولان دولتی نظام بودم و این سؤال را می‌پرسم که چرا مسئولان تحقیقات لازم را انجام ندادند آقایان خودشان تصمیم گرفتند پولی به زنجانی بدهند، من در 5 سال اول اصلاً ایران نبودم.

وی با بیان اینکه من مسئول امور بانکی زنجانی نبود، گفت: کار من مربوط به حمل‌ونقل محموله‌های نفتی بود و به هیچ عنوان از معاملات فردی زنجانی باخبر نبودم.

قاضی مقیسه خطاب به شمس گفت: در اردیبهشت‌ماه سال 92، پنج محموله نفتی به مالزی منتقل شد این در حالی است که متهم چهارم یعنی زیبا حالت منفرد به شما گفته بود که این محموله‌ها به فروش نمی‌رسد و آنها را برگرداندی پس چرا آنها را فروختید.

شمس گفت: منفرد به زنجانی گفت و من با واسطه از زنجانی این صحبت را شنیدیم البته باید بگوییم شرکت فال در این زمینه دزد‌ی‌های زیادی کرده من نفت را از مالزی به شرکت فال دادم و رسید دریافت کردم و این شرکت محموله‌های نفتی را فروخته است.

وی افزود: شرکت نفتی فال بدون اجازه 500 میلیون هم به شرکـ‌ت‌های وابسته به زنجانی پرداخت کرده است.

در ادامه مهدوی نماینده شرکت نفت خطاب به دادگاه گفت: متأسفانه ال‌سی‌های غیرواقعی به شرکت نفت داده شد و بیش از 400 میلیون دلار هم از شرکت نفتی فال گرفته شد. بارها در دادگاه‌های ترکیه حضور یافتم تا اموال به غارت رفته شرکت نفت را بازگردانم که متأسفانه تاکنون موفق نشدم.

در ادامه دادگاه وکیل متهم ردیف دوم خطاب به قاضی گفت: در مرداد سال 91 مقارن با فروش محموله‌های نفتی وزیر نفت استعلامی را از وزارت اطلاعات گرفت و وزارت اطلاعات هم در تاریخ 25 مرداد 91 از فروش نفت به زنجانی اعلام نگرانی کرد.

قاضی خطاب به وکیل شمس گفت: علی‌رغم سوابق بد زنجانی و بعد از اعلام نگرانی وزارت اطلاعات متهمان ردیف دوم و سوم زنجانی را فردی مورد اعتماد برای مسئولان نظام معرفی می‌کنند.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات همدستان بابک زنجانی در حالی به پایان رسید که متهم ردیف چهارم و متهم ردیف اول یعنی بابک زنجانی در دادگاه حاضر نشدند. 

البته عدم حضور متهم ردیف چهارم چندان هم دور از ذهن نبود چرا که تحقیقات هنوز به پایان نرسیده و کیفرخواستی برای این متهم صادر نشده است.

براساس اعلام قاضی مقیسه جلسه بعدی دادگاه فردا 18 تیرماه ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

شماره‌های پیشین