297
چهارشنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
1
روایتی تلخ از سلاخی مردم در میرزاولنگ افغانستان

قامت فاجعه بسیار جوان است هنوز

با توجه به اهمیت حادثه هفته گذشته در منطقه میرزاولنگ افغانستان که طی آن ده‌ها شیعه به خاک و خون کشیده شدند و در پی بروز شایعاتی روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی پیرامون این حادثه تلخ انتشار یافت؛ بر آن شدیم گزارش میدانی یک خبرنگار افغانستانی را در این باره بازخوانی کنیم. آقای«مختار وفایی» که سال 2015 خبرنگار سال افغانستان شده بود در وبلاگ خود چگونگی جنایت برخی عناصر سرسپرده داعش در منطقه میرزاولنگ شهرستان «صیاد» در ولایت سرپل افغانستان را پس از گفت‌وگو با شاهدان روایت کرده که در پی می‌خوانید.

روحانی: آمریکا قابل اعتماد نیست

واردکننده اسپینر از نحوه ورود و قیمت‌ها می‌گوید

بر هیچ بپیچ!

ما که میخ و پونز و پیچ و چسب و تیغ و حوله و لاستیک فرغون و مسواک و اره و دستکش وکلاه و طناب و دستمال توالت و درزگیر و شیلنگ وشانه و خمیربازی و بادبزن و کمربند و کاسه نمد و فازمتر و مقاش و پیستوله و قرابه و بطری و تُنگ و کودحیوانی وارد می‌کنیم، سختمان نبوده که اسپینر هم وارد کنیم. اسپینرها همه جا را گرفته‌اند، روی زمین، زیرزمین، توی راهروهای مترو، توی اتوبوس، روی بساط دستفروش ها، توی «شیپور»، شبکه‌های مجازی، فروشگاه‌های اینترنتی، پشت ویترین مغازه‌ها.

دکتر محمد تقی کرمی در همایش جامعه‌شناسی حجاب تبیین کرد:

چرخش حجاب از مسأله فرهنگی به سیاسی

همایش «جامعه‌شناسی حجاب و بدحجابی در ایران» دیروز روز سوم خودش را با سخنرانی دکتر محمدتقی کرمی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی سپری کرد. موضوع این گفتار «گفتمانی شدن حجاب در ایران» بود. گزارش زیر روایتی از این سخنرانی است.

«کآشوب» مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است

خیلی دور، خیلی نزدیک

کتاب کآشوب، شامل بیست و سه روایت از نویسندگان مختلف با دیدگاه‌های متفاوت است که درباره نسبت خودشان و محرم نوشته‌اند. روایت‌ها به زبانی روشن و ساده نوشته شده‌اند و هریک طعم و لحن اقلیم یا فکری را دارند که نویسنده در آن رشد یافته است. دغدغه‌های متفاوت هر یک از نویسندگان، روایت‌شان را منحصر به فرد کرده و یکنواختی را از کتاب گرفته است.کتاب کآشوب در 208 صفحه منتشر شده و اولین کتاب نشر اطراف و دبیر مجموعه «کآشوب» خانم نفیسه مرشد زاده است. آقای احسان رضایی، نویسنده یکی از این روایت‌ها، یادداشتی درباره حال و هوای این کتاب در اختیار روزنامه صبح نو گذاشته است.

سبک زندگی اصول‌گرایانه

سرمقاله

کابینه مشترک اعتدال و اصلاحات

صبح نو

گزارش تصویری اکران هیهات

شماره‌های پیشین