454
شنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
1
هشدار سپاه به صهیونیست‌ها:

دست‌ما روی ماشه است

پیگیری پرونده سعید مرتضوی

اجرای قانون بدون انتقام‌گیری سیاسی

روایت آقای سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران به رمانی قطور و پر مخاطب بدل گشته است؛ در این برهه زمانی، افکار عمومی خواهان اجرای حکم وی هستند؛ هرچند پس از اظهارات حجت‌الاسلام اژه‌ای، روند مطالبه‌گری پیرامون پرونده سعید مرتضوی، حاشیه‌ها با هدف انتقام‌گیری سیاسی از متن رخداد پر رنگ‌تر شد.

سرمقاله

راه حل مشکلات کشور

روایت پارسانیا از اندیشه شهید مطهری درباب ملت و ملی‌گرایی

فرهنگ، مبنای هویت ملی است

نشست بازخوانی «خدمات متقابل اسلام و ایران؛ نقد روایت مطهری از ناسیونالیسم ایرانی» هفته گذشته با حضور اندیشمندان مختلف ازجمله حجت‌الاسلام دکتر حمید پارسانیا، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و یکی از شاگردان استاد مطهری، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

آمارها از ارتقای رتبه ایران در فهرست خوشبختی خبر می‌دهد

ایران شادتر شده است

در تازه‌ترین گزارش سازمان ملل از رتبه‌بندی شادترین کشورهای جهان، ایران از لحاظ شاخص‌های معرف شادی و خوشبختی با صعودی دو پله‌ای نسبت به سال گذشته، در رتبه 106 قرار گرفت که با بررسی رتبه‌بندی آن در سال‌های اخیر (از سال 2013 به بعد) می‌توان نتیجه‌گیری کرد، سطح نشاط عمومی در کشور افزایش یافته است.

عبدالملکی: نباید اقتصاد کشور را به یک ارز وابسته کنیم

جایگزینی دلار، تحقق ایده‌ای 23 ساله

بازار ارز چند ماهی است که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد تا جایی که نرخ دلار از مرز 6هزارتومان هم گذشت، همین امر دولت را بر آن داشت با بسته جدید ارزی خود آرامشی به این بازار ترزیق کند. حال در جدیدترین تصمیم خود دولت یورو را به عنوان ارز مبنا و جایگزین دلار اعلام کرد.

بعد از دو روز وجه جدیدی از ویدیوی برخورد پلیس زن با دختران مشخص شد

برنامه‌ریزی هوشمندانه

نشست کمیته تبادل اطلاعاتی چهار جانبه ایران، روسیه، عراق و سوریه برگزار شد

ارتقای همکاری‌های دفاعی تهران- بغداد

همکاری‌های دفاعی و نظامی ایران و عراق زمانی پررنگ شد که گروه‌های تروریستی داعش، موصل و الانبار را به اشغال خود درآوردند و علاوه بر آن قصد ورود به دیگر نقاط عراق از جمله شهرهای زیارتی این کشور را در سر پروراندند. جمهوری اسلامی ایران ورود تروریست‌ها به عتبات عالیات را خط قرمزخود توصیف و به منظور مقابله با داعش، حمایت‌های مستشاری و نظامی خود را از ارتش عراق اعلام کرد.

جای خالی «عدل و ظلم» در فقه

لزوم اعمال فیلترینگ تلگرام با رعایت تشریفات قانونی

همایون امیرزاده در گفت‌وگو با «صبح نو» مطرح کرد:

لزوم مدیریت واحد برای نمایشگاه‌های کتاب و قرآن

انتشار نامه‌ای از سوی یکی از اعضای شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب درباره بازگشت نمایشگاه کتاب به مصلی و همچنین بحث همزمانی نمایشگاه با ماه مبارک رمضان در سال آینده باعث شد سراغ همایون امیرزاده سخنگوی نمایشگاه کتاب برویم. گفت‌وگوی ما را با وی بخوانید.

صبح نو

ویژه‌نامه منهای پلاسکو

ویژه‌نامه منهای پلاسکو

به مناسبت سالگرد حادثه پلاسكو و شهادت ١٦ آتش‌نشان فداكار، ویژه‌نامه منهای پلاسکو روز شنبه 30 دی ماه منتشر خواهد شد.

ویژه‌نامه منهای پلاسکو ، روایتی است مکتوب از حادثه پلاسکو که به مناسبت سالگرد حادثه پلاسكو و شهادت ١٦ آتش‌نشان فداكار به بررسي ابعاد حقوقي، فني و همچنين روايت حادثه از زبان آتش نشانهاي حاضر در صحنه كرده است.

در اين ويژه‌نامه كه در تاريخ ٣٠ دي ماه به عنوان ضميمه روزنامه صبح نو به چاپ مي‌رسد، ضمن  گرامی‌داشت یاد و خاطره آتش‌نشان‌ها شهید، مصاحبه هايي را از مهدي داوري، مديرعامل سازمان آتش‌نشاني، مازيار حسيني، فرمانده عمليات آواربرداري، حسينعلي افخمي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي، ساعدي، متخصص مقاومت سازه در برابر حريق و استاد دانشگاه بهشتي خواهيد خواند.

شماره‌های پیشین