595
یکشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷
1
رهبر انقلاب در دیدار رییس‌جمهوری عراق:

عراق مستقل و پیشرفته برای ایران بسیار مفید است

نیکنام حسین‌پور، دبیر بیست‌وششمین دوره هفته کتاب می‌گوید: برخی برنامه‌های اعلام‌شده کاربردی نیستند

برنامه‌های شعاری را در هفته کتاب کنار گذاشتیم

بیست‌و‌ششمین دوره هفته کتاب از چهارشنبه گذشته با شعار «حال خوش خواندن» در سراسر کشور آغاز شد. برای بررسی جزئیات این هفته و نیز برخی ابهام‌ها درباره کاربردی بودن برنامه‌های اعلام‌شده از سوی نهادها و سازمان‌ها در هفته کتاب گفت‌وگویی با آقای نیکنام حسین‌پور، دبیر هفته کتاب و مدیرعامل خانه کتاب داشتیم. وی در این گفت‌وگو گله و نقد خود را از نهادهایی اعلام کرد که می‌توانند در فضای کتاب خوانی کشور فعالیت کنند اما آن را در اولویت‌های خود قرار نمی‌دهند.

مرگبارترین آتش‌سوزی در آمریکا با بیش از هزار مفقودی همچنان در حال گسترش است

جهنم در کالیفرنیا

سر مقاله

شریک راهبردی

افشانی هنوز شهردار تهران است و حناچی منتظر تأیید حکم

یک شهر داریم و دو شهردار

تهران این روزها دو شهردار دارد. یکی چمدانش را بسته تا از بهشت بیرون برود؛ برخلاف خواسته قلبی‌اش. دیگری هم قرعه به نامش خورده که وارد بهشت شود اما هنوز حکمی برایش زده نشده است. البته غیر از آقایان محمدعلی افشانی و پیروز حناچی، حدود 10‌میلیون نفر شهروند تهرانی و به عبارتی یک‌هشتم جمعیت ایران نیز چشمشان را به برج آجری خیابان فاطمی دوخته‌اند تا ببینند که حکم شهردار جدید تهران کی از زیر دست وزیر کشور بیرون خواهد آمد.

ظریف و زنگنه:توافق پاریس اجرا نشود پرونده ایران در شورای امنیت به جریان می‌افتد

هراس‌افکنی جدید

دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه و آقای بیژن زنگنه، وزیر نفت در دو نامه جداگانه به دکتر حسن روحانی، رییس‌جمهوری درخواست کرده‌اند تا الحاق ایران به توافق‌نامه پاریس مجدداً در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفته و تأیید شود؛ چرا که به گفته ظریف، ملحق نشدن ایران به این توافق‌نامه می‌تواند موجب باز شدن پرونده‌ای علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل شود.

رضا مهدوی در سی‌و‌یکمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع «سرود و موسیقی» خواستار شد

لزوم تجدیدنظر در شیوه مدیریت موسیقی

در سی‌و‌یکمین نشست شنبه‌های انقلاب‌(جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی) با موضوع «سرود و موسیقی»، رضا مهدوی از موسیقی‌دانان سرشناس کشور خواستار تجدیدنظر در شیوه مدیریت موسیقی در رادیو و تلویزیون ارشاد، حوزه هنری و مراکز خصوصی شد.

روایت «صبح‌نو» از سرمایه‌های گردشگری و بی‌توجهی‌ به صنعت کم‌زحمت

نابلدهای توریسم

احتمالاً دیده‌اید که هر چند سال یکبار یکی از شهرهای ایران به عنوان پایتخت فرهنگی یا گردشگری در جهان اسلام و دنیا معرفی می‌شوند اما موضوعی که به آن توجه نشده، تغییرات زیرساختی این شهرها در قبل و بعد از کسب این عناوین و انتخاب به‌عنوان میزبان است. اگر چه صنعت گردشگری را به‌عنوان بهترین جایگزین برای نفت در اقتصاد تک‌محصولی ایران معرفی می‌کنند اما این صنعت همواره در ارائه خدمات به گردشگران ورودی به کشور با چالش‌هایی اساسی روبه‌روست.

آیین معارفه حجت‌الاسلام عباسی، رییس جدید «جامعه‌المصطفی» برگزار شد

یک امت، یک «المصطفی»

آن زمانی که شهید اندرزگو خونش روی آسفالت خیابان‌های تهران می‌ریخت، شاید کسی فکر نمی‌کرد که یکی از ثمرات انقلاب اسلامی، تکثیر مجاهدانی مانند اندرزگو در سراسر عالم باشد. انقلاب پیروز شد و مستضعفان جان تازه‌ای گرفتند. صدور انقلاب با هر قرائتی، یکی از لوازمش تدوین و ترویج آموزه‌های اسلام ناب محمدی بود و این، جز با تأسیس و تقویت نهادی که علوم اسلامی را به برگزیدگان امت اسلامی آموزش دهد، میسر نبود. لذا نهادهایی برای مدیریت طلاب علوم دینی تأسیس شد و پس از سال‌ها با اصلاح و ادغام این نهادها، «جامعه‌المصطفی» در سال‌87 متولد شد و آیت‌الله اعرافی مدیریت آن را بر‌عهده گرفت. اکنون رییس این نهاد عوض شده و حجت‌الاسلام علی عباسی، معاون آموزشی پیشین المصطفی، ریاست آن را عهده‌دار شده است.

بی‌تفاوتی‌سینمای‌ایران‌به‌اقدامات‌آمریکا

بیانیه‌نمی‌خواهد؛از«تحریم»فیلم‌بسازید

چند وقتی از آغاز تحریم‌های غیرقانونی و ضدایرانی ایالات متحده می‌گذرد. اقشار مختلف مردم در حوزه تخصصی‌شان نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند.

تأملی در مدیریت رسانه‌ای تصاویر فاجعه  به بهانه آتش‌سوزی کالیفرنیا

نعمتی به نام لانگ‌شات

یادداشت سید علی سیدان

صبح نو

ویژه‌نامه منهای پلاسکو

ویژه‌نامه منهای پلاسکو

به مناسبت سالگرد حادثه پلاسكو و شهادت ١٦ آتش‌نشان فداكار، ویژه‌نامه منهای پلاسکو روز شنبه 30 دی ماه منتشر خواهد شد.

ویژه‌نامه منهای پلاسکو ، روایتی است مکتوب از حادثه پلاسکو که به مناسبت سالگرد حادثه پلاسكو و شهادت ١٦ آتش‌نشان فداكار به بررسي ابعاد حقوقي، فني و همچنين روايت حادثه از زبان آتش نشانهاي حاضر در صحنه كرده است.

در اين ويژه‌نامه كه در تاريخ ٣٠ دي ماه به عنوان ضميمه روزنامه صبح نو به چاپ مي‌رسد، ضمن  گرامی‌داشت یاد و خاطره آتش‌نشان‌ها شهید، مصاحبه هايي را از مهدي داوري، مديرعامل سازمان آتش‌نشاني، مازيار حسيني، فرمانده عمليات آواربرداري، حسينعلي افخمي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي، ساعدي، متخصص مقاومت سازه در برابر حريق و استاد دانشگاه بهشتي خواهيد خواند.

شماره‌های پیشین