166
چهارشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۵
1
دو روز به آغاز فعالیت ثروتمندترین کابینه آمریکا باقی مانده است

کابینه رؤیایی محافظه‌کاران آمریکایی

در حالی مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور منتخب آمریکا روز جمعه برگزار خواهد شد که روند رسیدگی به صلاحیت گزینه‌های پیشنهادی او برای احراز پست‌های کابینه‌ جنجالی وی نیز از روز سه‌شنبه گذشته در کمیته‌های تخصصی سنای این کشور آغاز شده است؛ کابینه‌ای که اعضای آن مانند خود ترامپ، دست‌راستی، ثروتمند، اکثراً سفیدپوست و فاقد هرگونه تجربه سیاسی‌اند.

سرمقاله

سکوت ابهام آفرین

شماره بده مشخصات بگیر

حراج اطلاعات ایرانیان در تلگرام

«شماره بدهید اسم و تصویر بگیرید! با رعایت اصول حریم شخصی شما در چند ثانیه صاحبان شماره‌های ناشناس یا مزاحم را شناسایی کنید!» تبلیغ وسوسه‌انگیزی است، اینطور نیست؟ حتی برای امتحان هم شده هر کسی دلش می‌خواهد یک بار این ویژگی را امتحان کند تا مطمئن شود چنین اتفاقی امکان‌پذیر است. ما هم همین کار را کردیم نه یک بار بلکه چندین‌بار تا خیالمان راحت شود که چنین امکانی وجود دارد. واقعاً چنین امکانی وجود داشت و همین موضوع گزارشی است که در ادامه می‌خوانید. برای به‌دست آوردن اطلاعات ابتدا با مدیر بات ارتباط برقرار کردیم تا از علت و روش کارش سردرآوریم و در نهایت با دو کارشناس مخابرات نیز گفت‌و‌گویی داشتیم تا ببینیم این موضوع چقدر می‌تواند نشان‌دهنده ورود به حریم شخصی افراد باشد.

روز پرحاشیه و بی‌نظم جشنواره موسیقی فجر

پرواز، وعده و دو وزیری که در یک اقلیم گنجیدند

جشنواره موسیقی فجر به میانه رسید و برگزاری ارکستر سمفونیک تهران مجالی بود برای حضور وزیران فعلی و قبلی ارشاد. دیر رسیدن هنرمندان و اولین حضور وزیر فعلی ارشاد پس از گذشت 4 روز از عمر جشنواره از اتفاقات این روز بود. طبق معمول وعده‌هایی از سمت مسوولان در ارتباط با کمک به گروه‌های موسیقی داده شد. پاسخ ندادن آقای صالحی امیری به سؤالات خبرنگاران نیز حسن ختامی برای روز پر حاشیه جشنواره بود.

گزارش «صبح‌نو» از جزئیات جلسه مسوولان ارشاد با کمیسیون فرهنگی مجلس

بازگشت «کاناپه» یا «امپراطور جهنم»؟

جشنواره‌های فجر یکی از فرصت‌هایی است که برای معرفی آثار فرهنگی و هنری مغتنم است و نقش بی‌بدیلی در فضای فرهنگی کشور دارد. در حالی که چند روز دیگر به دوره سی و پنجم جشنواره فیلم فجر باقی است، نشست کمیسیون فرهنگی مجلس با رییس سازمان سینمایی و دبیر جشنواره برگزار شد. درباره جزئیات این جلسه گفت‌وگویی با نمایندگان و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس انجام داده‌ایم.

آیا مصر و عربستان درایت به خرج خواهند داد؟

چهار گزینه احتمالی پیش روی قاهره و ریاض

دادگاه عالی مصر، دوشنبه این هفته تیر خلاص خود را به توافقنامه دوجانبه‌ای که حق حاکمیت جزایر تیران و صنافیر را به عربستان می‌داد، شلیک کرد و با این حکم که با اجماع قضات دادگاه همراه بود، 2 جزیره‌ای که در مدخل خلیج عقبه قرار دارند تحت حاکمیت مصر باقی خواهند ماند.

اعتدال

تبلیغ مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین صادقی حدود 40 سال در یکی از مساجد تهران

مهجوریت تاریخی مرزبانی صادقانه از دین

صبح نو

خبر مورد نظر یافت نشد...

شماره‌های پیشین